Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 » Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1

"Spiral" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy wojna kryminalistów w Nowym Jorku trwa na dobre, Spider-Man znajduje się w sytuacji pomiędzy sojuszem kryminalistów a jego sojuszniczki The Wraith!
• W tym numerze zmierzy się z Circus of Crime, które powróciło i jest bardziej śmiertelne niż wcześniej!

Streszczenie

Na Wyspie Rykera Spider-Man odnajduje uzbrojoną Wraith stojącą nad postrzelonym Tombstonem, ta wyjaśnia więc, że łotra zranił jeden z Inner Demons Mr. Negative'a, przebrany za Crime Mastera. Po chwili na miejscu zjawia się oddział policji, Wraith oślepia ich więc kapsułami z gazem i ucieka, a Spider-Man podąża jej tropem.

W Chinatown Mr. Negative spotyka się z Ringmasterem, któremu proponuje sojusz – po kłopotach, w które wpadli Goblin King i Black Cat, ich gangi są bowiem jedynymi, które mają cokolwiek do powiedzenia. Ringmaster jednak stanowczo odmawia i odchodzi wraz ze swoim Circus of Crime, a wtedy na miejscu zjawia się Wraith. Li wita ją, ujawniając, że już jakiś czas domyślił się, kto ukrywa się pod maską. Następnie wręcza jej ulotkę odbywających się w mieście targów technologicznych i stwierdza, że chce jedynie, by dalej walczyła z przestępczością – tyle tylko, że teraz jeden z jego Demonów, Donald, będzie ją obserwował.

Następnego dnia na posterunku dyrektor Yaborough informuje Yuri, że właśnie otrzymała informację o śmierci sędziego Howella. Oświadcza, że to kapitan i jej pośpiech są temu winne i dodaje, że może się pożegnać z dalszą karierą w policji. Po chwili na miejscu zjawia się Spider-Man, który zaciąga policjantkę na dach budynku. Tam próbuje ją przekonać, by nie próbowała uciekać przed odpowiedzialnością za swoje czyny.

Wieczorem Spider-Man i Wraith udają się na targi, gdzie Spidey rzuca się do ataku na członków Circus of Crime. Watanabe początkowo pomaga mu, po chwili jednak zauważa zakradającego się Donalda, podąża więc za nim. Powaliwszy jego podwładnych, Pająk staje przed Ringmasterem, który oświadcza, że tak, jak goście konwentu, heros dał się zaślepić gadżetami, nie zwracając uwagi na prawdziwy skarb – zaawansowany technologicznie zegarek ubezpieczony na miliony dolarów, który właśnie wykrada Donald. Hipnotyzuje strażników, którzy atakują Spidera, ten jednak szybko się wyswobadza i nokautuje łotra. Gdy jednak rozwiewa się mgła uwolniona przez Wraith, Pająk odkrywa rzeczony zegarek przy ciele Donalda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #19.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.