Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power: Hyperion » Supreme Power: Hyperion #1

Supreme Power: Hyperion #1

Postacie
Cytat

Raleigh Lund: "You're a doctor?"
Emil Burbank: "Yes."
Raleigh Lund: "Are you gonna try to stick Shape with pins, like the other doctors?"
Emil Burbank: "Perhaps later."

Streszczenie

Hyperion spaceruje po terenach za Kołem Podbiegunowym Północnym. Po tym jak kilka tygodni wcześniej uciekł z armii i zakazał jej władzom ścigać go, cieszy się spokojem i samotnością.

 

Trzy tygodnie wcześniej. W bazie wojskowej w Ohio doktor Emil Burbank spotyka się z generałem Richardem Alexandrem. Ten jest trochę zaskoczony tym, że Burbank zgłosił się do niego, ponieważ do tej pory miał raczej do czynienia z ludźmi, których moc objawiała się przez zdolności fizyczne. To pierwszy raz, kiedy zgłosił się do niego ktoś, kto jest niespotykanie mądry. Emil mówi, że jego zdolności w zasadzie niewiele różnią się od tych, którymi obdarzeni są inni. Stanley Stewart bardzo szybko biega, a on za to bardzo szybko myśli. Generał zdążył już przeczytać akta Burbanka i wie, że ma on wiele doktoratów, które zdobył pod różnymi imionami. Emil wyjaśnia, że to dlatego, ponieważ nie chciał się wychylać z szeregu. Przez lata swojego życia przekonał się, że tak jest dla niego lepiej. Burbank w wieku przedszkolnym potrafił już analizować i krytykować dzieła literackie. Kiedy miał siedem lat, brał udział w zajęciach programu szkoły średniej. Myślał, że jego geniusz przysporzy mu przyjaciół wśród starszych od niego kolegów, ale tak się nie stało. Postanowił więc utrzymywać przeciętną średnią ocen i nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. W końcu znalazł wspólny język z kolegami ze szkoły (w rzeczywistości podpalił budynek). Burbank poza szkołą edukował się również sam, przeprowadzając różne eksperymenty w laboratorium w piwnicy domu. Jego rodzina wspierała go w tych działaniach zwłaszcza siostra, z której pomocy Emil korzystał przy badaniach efektów związków chemicznych i innych doświadczeniach (odurzał ją i wykorzystywał seksualnie). Na pytanie generała, co się z nią dzieje teraz, doktor odpowiada, że nie widzieli się od lat (załamała się nerwowo i przebywa w odosobnieniu). Wkrótce po tym, jak Burbank skończył osiemnaście lat, jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym (który on spowodował). Na szczęście dla niego, ojciec wykupił polisę ubezpieczeniową na dużą sumę, która zapewniła mu byt. Następnie Emil rozpoczął studia. Tu już nie musiał się ukrywać ze swoją wiedzą, ale za to część wykładowców uważała go za oszusta, ponieważ nie chcieli uznać, że jest mądrzejszy od nich. Z tymi przeszkodami Burbank również sobie poradził (spalił kampus). Doktor mówi, że zazdrość jest nieunikniona, jeżeli ktoś tak jak on osiągnął tyle bez niczyjej pomocy. Generał nie zgadza się z tym twierdzeniem, ponieważ zdolności jego i wielu innych są efektem nanowirusa, który znajdował się na statku Hyperiona. Naukowcy mają kilka teorii na temat celu tego zjawiska. Ta, która spędza generałowi sen z powiek, mówi o tym, że super-ludzie mieliby być przednią strażą dla inwazji z kosmosu. Alexander chce więc wyeliminować tę możliwość lub wyeliminować Hyperiona.

 

Generał zabiera Burbanka na zewnątrz, gdzie przedstawia mu Raleigha Lunda, tłustego i niezbyt inteligentnego mężczyznę zwanego również Shape. Emil nie ma pojęcia do czego ktoś taki mógłby się mu przydać. Alexander przypomina, że pomimo swojego geniuszu doktor nie jest niezniszczalny. Każe żołnierzom przygotować się do demonstracji. Mówi, że matka Raleigha była prostytutką, która porzuciła go, kiedy miał trzy lata. Shape mieszkał na śmietniskach. Nie przeszkadzało mu to, ponieważ myślał, że to normalna rzecz. Przez ostatnie pięć lat pracował jako woźny i bardzo chwalił sobie tą pracę, ponieważ mógł spać wewnątrz budynku, gdzie było ciepło. Żołnierze strzelają do Raleigha, ale nic mu się nie dzieje, ponieważ kule zatrzymują się na jego ciele. Eksplozje granatów i moździerzy również nie robią Shape’owi krzywdy. Alexander mówi, że właśnie dlatego Lund należy do drużyny, ponieważ jest lojalnym, silnym i niezniszczalnym żołnierzem. Idealnym żołnierzem.

 

Alexander idzie do pokoju, w którym czeka na niego Arcanna Jones. Jest niezadowolony, ponieważ żołnierze mieli być w środku, a nie przed drzwiami. Ci tłumaczą się tym, że pokój bardzo dziwnie się zachowuje i wolą stawić czoło sądowi wojskowemu niż tam wrócić. Generał wita się z Arcanną i mówi, że czytał jej książkę. To, co z niej zrozumiał, bardzo mu się podobało. Pyta się kobiety, co wspólnego z tematem książki, którym jest mechanika kwantowa mają koty. Arcanna odpowiada, że „kotem Schroedingera” nazywa się teorię, która mówi o tym, że jeżeli istnieje pięćdziesiąt procent szans na to, że do zamkniętego pudełka z kotem w środku zostanie wpuszczony gaz, to dopóki nie zostanie ono otworzone, kot jest jednocześnie żywy i martwy, ponieważ istnieją dwie możliwości kwantowe opisujące jego stan. Otwarcie pudełka powoduje, że jedna z nich staje się rzeczywistością. Arcanna nazywa siebie obserwatorem, który widzi wszystkie możliwości kwantowe i ma możliwość wyboru, która z nich się zmaterializuje. Kiedy to mówi, ubrania jej i generała zmieniają się, pokój, w którym siedzą zostaje na chwilę zastąpiony tropikalną plażą, a Alexander zmienia się w dziwnego stwora. Arcanna na pytanie, dlaczego zgłosiła się na apel generała, odpowiada, że jest przerażona swoimi zdolnościami i uważa, że jeżeli chce kiedykolwiek je w pełni zrozumieć i kontrolować, to powinna udać się do ich źródła – Hyperiona. Po wyjściu z pokoju Alexander przeprasza żołnierzy przyznając im rację, że z pomieszczeniem jest coś nie tak.

 

Generał spotyka się z ostatnim z ochotników, Alem Gainesem. Naukowcy ustalili, że Al emituje promieniowanie radioaktywne. Było ono przyczyną śmierci jego rodziców i wszystkich bliskich mu ludzi. Al odciął się od świata, żeby więcej nikogo nie skrzywdzić. Próbował się zabić, ale w zakres jego mocy wchodzi również odporność na rany. Alexander mówi Gainesowi, że naukowcy stworzyli strój, który pozwoli mu przebywać między ludźmi przez krótkie okresy czasu. Ponadto informuje go, że istnieje osoba, którą Al może winić za jego stan i wojsko chciałoby, żeby pomógł im ją schwytać. Gaines zgadza się.

 

Teraz. Hyperion nie jest już sam – Arcanna, Burbank, Lund i Gaines przybyli mu na spotkanie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power: Hyperion #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.