Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power: Hyperion » Supreme Power: Hyperion #3

Supreme Power: Hyperion #3

Postacie
Cytat

Blur: "I'll keep an eye on him. Just to prove you're wrong. But get this straight... You owe me big-time. And you never, ever bother me again. Because the last time somebody made a deal like this there were thirty pieces of silver involved and I don't like the end of that story... Not one bit."

Streszczenie

Arcanna rozpoznaje Nighthawka, ponieważ widziała go kiedyś w wiadomościach. Kyle mówi, że mogą zostać na zewnątrz i prowadzi ich do środka budynku. Każe im się pospieszyć, ponieważ za chwilę pojawi się tu ktoś z ludzi Hyperiona. Shape zastawia wejście w ostatniej chwili i przelatujący Black Archer nie zauważa ich. Nighthawk pyta się, gdzie się podziewali, a chwilę potem pada osłabiony na podłogę. Arcanna podchodzi do niego, żeby sprawdzić co mu jest. Mówi, że jeżeli Nighthawk umrze, to nie dowiedzą się, w jakiej kwantowej rzeczywistości się znaleźli. Zauważa, że Kyle ma złamane żebra i prawdopodobnie inne wewnętrzne obrażenia. Prosi Emila o pomoc, ale ten mówi, że zbyt ceni sobie swoje zdolności, żeby je oferować za darmo. Poza tym uważa, że dopóki nie dowiedzą się, co się tu dzieje, powinni pozostać neutralni. Chwilę później podnosi kawałek papieru z podłogi i jest zaskoczony tym, co widzi. Zmienia zdanie i zaczyna pomagać Nighthawkowi. Ten ma problemy z oddychaniem i ściąga maskę, żeby mu było łatwiej. Arcanna pyta się, czy w ten sposób nie dowiedzą się, kim jest, ale Emil mówi, że nie musi się o to martwić. Kyle ma przecież pospolity wygląd i podobnych do niego ludzi jest w stanach bardzo wielu. Nighthawk zirytowany tą uwagą łamie Burbankowi palec, którym pokazywał na niego. Arcanna zaczyna opatrywać Kyle’a i wyjaśniać, że przypadkiem trafili tu z innej kwantowej rzeczywistości. Ma nadzieję, że jeżeli dowie się więcej o tym świecie, to pomoże im to wrócić do domu. Nighthawk zaczyna opowieść. Mówi, że nigdy nie ufał Hyperionowi, ponieważ zbyt wiele razy był manipulowany i oszukiwany przez polityków, którzy nie rozumieli, że nie powinni igrać z taką mocą. Wszystkie kłamstwa nie mogły nie mieć na niego wpływu. Kyle nie ufał też Zardzie i Doctorowi Spectrumowi. Przez jakiś czas miał nawet nadzieję, że Joe Ledger będzie mógł się przeciwstawić Hyperionowi, gdyby coś poszło nie tak, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ nikt, nawet on sam, nie rozumiał do końca natury swojej mocy. Nighthawk mógł ufać jedynie Blurowi, ale problem polegał na tym, że Stan lubił Marka i uważał go za swojego przyjaciela. Nie chciał z początku więc pomóc Nighthawkowi, ponieważ uważał to za zdradę. Ostatecznie jednak Kyle go przekonał, żeby miał Hyperiona na oku. Jeżeli nic nigdy się nie stanie, to przecież go nie zdradzi. Ale jeżeli myli się co do niego, to tylko Blur jest na tyle szybki, żeby za nim podążyć i przed nim uciec. Stanley ostatecznie zgodził się, choć niechętnie. W ciągu następnego roku pojawiło się więcej ludzi z super-mocą, którzy byli używani do różnych zadań przynoszących korzyści Stanom Zjednoczonym.

 

Pewnego dnia Hyperion spotkał się w tajemnicy z Blue Eaglem w okolicach bieguna północnego. Blur podążył za nimi. Mark zabrał Jima do jaskini, w której, jak powiedział, znalazł coś, co według niego nie pochodzi z Ziemi. Blue Eagle mówi, że chętnie pomoże, ale wydaje mu się, ktoś inny by się bardziej przydał Markowi. Ten zgadza się, ale, jak przyznaje, wezwał jego, bo musiał od kogoś zacząć. Mówiąc to, nokautuje Jima. Blur wchodzi do jaskini i słyszy Hyperiona mówiącego do Blue Eagle’a, że nie chce tego robić, ale musi, ponieważ musi walczyć z ludźmi, którzy chcą go kontrolować. Nagle Stan zauważa Jima umieszczonego w jakiejś maszynie. Hyperion mówi, że to wszystko robi dla dobra Blue Eagle’a i starał się uczynić proces jak najmniej bolesnym, ale z góry przeprasza, jeżeli mu się to nie udało. Po chwili uruchamia maszynę za pomocą wiązki promieni ze swoich oczu. Blue Eagle strasznie cierpi i błaga, żeby przestał. Kiedy jest po wszystkim, Jim znajduje się pod kontrolą Hyperiona. Wtedy Mark słyszy szybki oddech Blura, który jest przerażony tym, co przed chwilą zobaczył. Mówi mu, żeby nie uciekał, bo i tak mu się nie uda, a nie chce zrobić mu krzywdy. Stan jednak wybiega z jaskini, a Hyperion wylatuje za nim.

 

Nighthawk mówi, że od tamtej rozmowy nie miał kontaktu ze Stanley’em. Jest przekonany, że gdyby coś się stało, to Blur na pewno by mu o tym powiedział. A ponieważ już go więcej nie zobaczył, musiał się mylić co do jednego: Stanley był bardzo szybki, ale nie miał absolutnie żadnych, żeby uciec przed Hyperionem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power: Hyperion #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.