Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #2

Ultimate Fantastic Four #2

Ultimate Fantastic Four #2

"The Fantastic" - part 2

Postacie
Cytat

Reed Richards: "Sue, this is Ben Grimm. My best friend from, you know, before."

Ben Grimm: "I was his only friend."

Streszczenie

Pięć lat temu... Doktor Arthur Molekevic, człowiek ogólnie wyśmiewany przez uczniów i nazywany „Mole Manem”, wyraża swoje niezadowolenie z pracy mieszkańców Budynku Baxtera, którzy według niego nie wykorzystują w pełni oferowanych im możliwości i swojego własnego talentu. Wymienia z nazwiska Victora Van Damme’a. Ten w przeciwieństwie do pozostałych studentów przyznaje Molekevicowi rację i nawet uważa go za geniusza. Van Damme sam nie jest popularny wśród reszty młodzieży z powodu swojego poczucia wyższości.

 

Reed siedzi w pracowni i patrzy się na Strefę N. Przychodzi Sue i pyta się, jak idzie praca. Chłopak spada z krzesła, co najwyraźniej dzieje się za każdym razem w podobnej sytuacji. Reed mówi, że są bez znaczącego sukcesu i czuje, że sprawia zawód doktorowi Stormowi. Sue mówi, że wręcz przeciwnie, bo jej ojciec bardzo lubi młodego Richardsa, a i jemu w końcu uda się oszacować parametry potrzebne do teleportacji przez Strefę N. Oboje patrzą na siebie jak bardzo zainteresowane sobą osoby, ale żadne jeszcze nie odważa się nic powiedzieć.

 

Później Reed dzwoni do domu. Pyta się, czy ojcu podobał się motocykl, który chłopak specjalnie dla niego kazał zbudować, ale niestety nie odpowiadał mu kolor. Pyta się też, kiedy rodzice go odwiedzą, ale dostaje odpowiedź wymijającą. Wracając do swojego pokoju zauważa otwarte drzwi. Wewnątrz siedzi Victor Van Damme i poprawia obliczenia Reeda dotyczące Strefy N. Mówi, że Reed przyjął złe założenia i że powinien przejrzeć jego obliczenia. Richards każe mu się wynosić, ale po wyjściu Victora czyta jego zapiski i stwierdza, że on miał rację. Odnajduje Van Damme’a w stołówce i mówi, że rzeczywiście jego obliczenia mają więcej sensu. Przyznaje mu rację, ale ma mu za złe sposób, w jaki chciał mu pomóc i jego ogólne zachowanie. Proponuje mu współpracę przy transporcie do Strefy N i zdecentralizowanym systemem do kontroli nad robotami, którym zajmuje się Victor. Dwaj młodzieńcy zaczynają wymieniać uwagi, a tymczasem na drugim końcu sali doktor Storm prosi doktora Molekevica do jego gabinetu. Tam już czeka generał Ross i kilku żołnierzy. Wśród plików Molekevica odkryto jego dane na temat prób utworzenia humanoidalnej formy życia z pleśni. Ross mówi, że naukowiec był już ostrzegany przed tym i teraz będzie musiał zostać zwolniony, a jego notatki skonfiskowane. Molekevic szuka pomocy u Storma, ale ten nie może mu jej udzielić. Przed wyjściem pokazuje na ścianę i mówi, że oni ostrzegali go, że tak się stanie. Pozostali nie wiedzą, kogo Molekevic ma na myśli.

 

Dzisiaj... Na pustyni Nevada trwają ostateczne przygotowania do pierwszego transportu do Strefy N. Reed i Victor kłócą się o ustawienia maszyny, które według tego drugiego są błędne. Johnny Storm chce porozmawiać z Reedem na zewnątrz. Mówi mu, że jeżeli podoba mu się jego siostra, to Richards powinien jej o tym powiedzieć, ponieważ ona z pewnością odwzajemni to uczucie. Rozmowę przerywa im pojawienie się Bena Grimma. Przyjaciel Reeda ze szkolnych lat między semestrami lubi podróżować po kraju i został zaproszony na to historyczne wydarzenie.

 

Wszystko jest już gotowe do przetransportowania jabłka do bazy w Guantanamo. Victor, Johnny, Sue, Reed i Ben stoją w pierwszym rzędzie obserwatorów. Zaczyna się odliczanie. Reed dziękuje doktorowi Stormowi za to, że dał mu tę możliwość. Na chwilę przed rozpoczęciem teleportacji Reed i Sue patrzą sobie w oczy i zaczynają się całować. Nagle zauważają, że coś jest nie tak i wtedy następuje wybuch...

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.