Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #549

Fantastic Four #549

Fantastic Four #549

"Reconstruction" - part 6: "So I Guess You're Saying The Honeymoon's Over"

Postacie
Zapowiedź

Frightful Four mocno się przeliczają z ich planem zemsty, kiedy Reed i Sue powracają do FF – teraz jest już sześciu przeciw czterem...

Cytat

Human Torch: "Where'd you learn all that stuff about how the heart works?"
Invisible Woman: "I don't know. I think I saw it on Grey's Anatomy"

Streszczenie

Na Tytanie trwa walka pomiędzy Black Pantherem a Klawem. Gdy jednak Thing próbuje pomóc T'Challi ten odpiera, że może sam toczyć swoje bitwy. Nie wzrusza to Klawa, który uderzeniem fal dźwiękowych powala zarówno Panthera, jak i jego towarzyszy. Wizard jest na niego zły, że nie uprzedził go o zamiarze użycia tej sztuczki, na co Klaw odpowiada, że ma całkowitą kontrolę nad dźwiękiem i nic nie groziło jego wspólnikowi. Wizard przypomina, że jest mu winien wdzięczność - przywrócił go do życia, klonując z próbki dźwięku [sic! - TNA], uzyskanej przez BitTorrent [sic! - TNA] i znalazł sposób, by obejść osłonę z vibranium Panthera. W tej chwili Thing podnosi się i, nieczuły na ataki Klawa, przebija się przez jego dźwiękową barierę i z łatwością niszczy jego cielesną formę. Okazuje się, że Panther zdołał wręczyć mu zatyczki do uszu z vibranium, które zneutralizowały fale dźwiękowe Klawa [sic! - TNA]. Także reszta Fantastic Four ma się dobrze, lecz oto pokazuje się również drużyna Wizarda. Wittman podpuszcza Reeda, proponując kolejną rundę walki i mówiąc, że nigdy nie spocznie, póki go nie zniszczy, ale oto przybywa Storm wraz z oswobodzoną przez nią Invisible Woman. Sue szybko rozgramia Titanię i Hydro-Mana, po czym niszczy rękawice Wizarda, a jego samego przygważdża do ściany. Jest wściekła na niego za to, że porwał ją, krzywdził, próbował zabić jej rodzinę i przyjaciół. Stwierdza, że Wizard jest żałosny - marnuje swój genialny umysł na magiczne sztuczki i pokonanie Reeda, który nigdy mu niczym nie zawinił. Dodaje, że różnicą pomiędzy nią, a jej mężem jest to, że w przeciwieństwie do niej, Reed nie rozumie zemsty. Sue podchodzi do Wittmana, zbliżając swoją twarz do jego i głośno się zastanawiając, na jaki z wielu możliwych sposobów go zranić. W końcu stwierdza, że tak naprawdę doskonale to wie. Sprawia, że klatka piersiowa Wizarda staje się niewidoczna, ukazując jego pulsujące w przyspieszonym tempie serce. Pyta go, czy wie co się stanie, jeśli swoimi polami siłowymi zablokuje trzy jego największe arterie. Wittman odpowiada trzęsącym się głosem, że nastąpi atak serca. Sue odrzeka na to, że przez lata z nim walczyła, choć wcale nie musiała - mogła po prostu go wyłączyć, kiedy tylko chciała. Dodaje, że w tej chwili bardzo chce. Nagle Wittman osuwa się na podłogę, ku przerażeniu Storm. Invisible Woman uspokaja ją jednak, że nic mu nie zrobiła, a Wizard po prostu zemdlał. Cała drużyna postanawia ogarnąć trochę miejsce walki i wrócić na statek, gdyż artefakt obcych wymaga ich uwagi.

Na statku Ororo zastanawia się, co zrobić z ich więźniami, na co T'Challa stwierdza, że decyzja należy do Sue. Ta odpowiada, że potrzebuje czasu do namysłu, na co T'Challa naciska guzik i wystrzeliwuje kapsułę z Frightful Four w kosmos stwierdzając, że doleci na Ziemię za 79 miesięcy, o ile Sue nie zdecyduje się prędzej. Wreszcie Thing włącza napęd hiperprzestrzenny, a Reed tłumaczy reszcie, że wyruszają na pomoc rasie, zwanej Odotopianami, zaatakowanej przez inną rasę - Contrasepsis. Nagle całym statkiem coś wstrząsa, a Ben stwierdza, że według przyrządów pomiarowych wypadli z hiperprzestrzeni na prawie pikosekundę [sic! - TNA]. T'Challa stwierdza zdziwiony, że w jego rozumieniu dynamiki hiperprzestrzeni coś takiego nie jest w ogóle możliwe, na co Richards dodaje, że niemożliwe jest także to, iż po "wypadnięciu" statek powrócił do hiperprzestrzeni. Gdy statek wraca do normalnej przestrzeni okazuje się, że kosmos jest poprzecinany białymi żyłami. Richards stwierdza, że konstrukcja czasoprzestrzeni została poważnie naruszona, gdy włącza się komunikator, na którego ekranie pojawia się Hank Pym [sic! - TNA]. Twierdzi, że wraz z ludźmi Tony'ego Starka przebadał artefakt Odotopian i okazało się, że jest on bronią. Reed kończy zdanie za niego, stwierdzając, iż jest to destabilizator kwantowy, niszczący samą czasoprzestrzeń jako taką i że już został użyty. Rzeczywiście, gdy statek dociera do miejsca, gdzie mieli przebywać Odotopianie, zastaje wielkie wyrwy w czasoprzestrzeni. Przyrządy nie wskazują żadnych oznak życia - kosmici pokonali wroga, lecz sami również zostali zniszczeni. Pomimo jednak tego, iż Fantastyczna Czwórka spóźniła się z misją ratunkową, obserwują ich dziesiątki Watcherów. Okazuje się, iż zniszczenia czasoprzestrzeni rozszerzają się w postępie geometrycznym i wkrótce cały Wszechświat zostanie zniszczony, a ani Reed, ani T'Challa nie mają żadnego planu. W dodatku z wyrwy wystrzeliwuje wielka chmara Contrasepsis, rzucając się na statek Fantastycznej Czwórki.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #549 Fantastic Four #549

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.