Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #5

Nova vol. 4 #5

Postacie
Zapowiedź

"Annihilation: Conquest" wciąż trwa, a obsada komiksu Nova stale się powiększa. Człowiek Rakieta powraca do przestrzeni kosmicznej Kree i... hej zaraz, zaraz. Kim do błękitnej anielki jest ta kobieta na okładce? Scenarzyści razem z rysownikami ostro podkręcają tempo tego komiksu, a magazyn Wizard okrzyknął go, uwaga, cytuję: "modernistycznym powrotem do przeszłości wypełnionym fantastycznie ruchomymi sekwencjami akcji!" Czy trzeba mówić coś więcej?

Cytat

Ko-Rel: "Oh, and Flagpole? The voice advised me you were busy staring at my butt just then. Not the right time."

Flagpole: "Oh, well, you see, it's -- you know… pretty das't tight, that suit."

Chief: "Ohh-ho-ho! Mind on the job lad."

Streszczenie

Na planetę Drez-Lar teleportuje się oddział Phalanx pod dowództwem Gamory. Ona rozkazuje odnaleźć miejsce, gdzie spadł Richard Rider, a następnie kontaktuje się z dowódcą drugiego oddziału. Lightstorm - zainfekowany Spaceknight - informuje, że zlokalizował położenie organicznych form życia, ale jego odczyty wskazują, że jedna z nich zbliża się do niego z niezwykłą szybkością. Zanim dokończy zdanie, kilku jego żołnierzy zostaje staranowanych i rozdartych przez coś, czego nawet nie zauważył. Atak powtarza się jeszcze kilka razy, więc wzywa posiłki, ale jest już za późno, bo sam zostaje trafiony.

Gdy pył opada, Worldmind gratuluje Ko-Rel, teraz znanej jako Nova 0001, pierwszej udanej akcji. Ona wciąż jest trochę skołowana, bo wszystko zdarzyło się zbyt szybko i nie do końca rozumie, czym jest głos w jej głowie. Worldmind przypomina, kim jest i zabiera ją z powrotem do statku, a gdy Ko rozkoszuje się lotem wyjaśnia, że została wybrana w trybie pilnym na Centuriona Nova Corps, aby chronić Novę Prime i jego samego przed Phalanx. Ko-Rel proponuje, że opuści planetę i poszuka pomocy, ale Worldmind protestuje, a gdy ona pyta, dlaczego właściwie ją wybrał, zaczyna wymieniać zalety takie jak odpowiedzialność, obowiązkowość, odwaga oraz różne fakty z jej życia, które poznał. Kiedy jednak wspomina o jej synu, Ko-Rel stanowczo zabrania mu czytać prywatne myśli.

Gdy wkracza na pokład swojego statku, wszyscy już czekają, by przekonać się, że to co słyszeli, jest prawdą. Ko pyta, czy ktoś ma z tym problem, ale nikt się nie zgłasza, więc chce wiedzieć, gdzie jest ich znalezisko. Chwilę później, stoi z medykami nad ciałem Richarda, które nie wygląda już jak zwęglony szkielet, ale powoli zaczyna się odbudowywać, dzięki pomocy systemów kombinezonu. Worldmind ostrzega Ko-Rel przed możliwością ataku pojedynczych żołnierzy Phalanx, więc ogłasza stan najwyższej gotowości i każe wystawić straże, a do tego wszystkiego dodaje zakaz gapienia się na jej tyłek. Korzystając z chwili sam na sam, Ko prosi szefa medyków o chwilę prywatnej rozmowy. Mówi, że to wszystko stało się za szybko i właściwie bez jej zgody, więc czuje się zagubiona, ale szef zapewnia ją, że dobrze trafiła, bo sam ma wielki szacunek dla Korpusu. Najbardziej jednak martwi ją to, co mówi jej Worldmind - że Phalanx opanowali całe imperium Kree i właściwie przestało istnieć, a jakby tego było mało, jej syn był na Hala w chwili ataku. Podobno Nova Prime próbował opuścić granice Kree, żeby ostrzec inne rasy, ale mu się nie udało i skończył tutaj. Ko-Rel jest rozdarta wewnętrznie, bo wie, że ma moc, by odlecieć i odnaleźć swojego syna, ale Worldmind zabrania jej i narzuca inne obowiązki. W tej sytuacji, szef radzi, żeby zignorowała wszystko i odleciała, ale ona obawia się, że to się nie uda, więc przyjaciel radzi jej, by skupiła się na pozytywnych aspektach sytuacji, dopóki nie znajdzie rozwiązania. Na przykład na tym, że w kostiumie wygląda obłędnie.

Wkrótce, jeden z żołnierzy pilnujących statku zostaje zaatakowany i zainfekowany. Phalanx wdzierają się na pokład, ale napotykają dobrze zorganizowaną obronę. Dimples wzywa na pomoc Ko-Rel, ale zaraz po wysłaniu meldunku, ginie. Gdy w końcu Nova 0001 dociera na miejsce, zastaje regularną rzeź swoich ludzi. Worldmind każe jej się opanować i pamiętać o priorytetach, ale ona ignoruje go i rzuca się do walki, a kiedy on powtarza, że jej celem jest ochrona Novy Prime, Ko-Rel krzyczy, że gdyby on się nie pojawił, to wszystko by się nie stało. Słysząc odgłosy walki, Richard powoli otwiera oczy, a tymczasem Ko stawia na dywersję i opuszcza statek, wywabiając napastników za sobą. Szef medyków przejmuje dowodzenie, rozkazując zamknąć statek i zająć się rannymi.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy Phalanx opuści statek. Pozostała Gamora, która kryjąc się w cieniu, podąża do ambulatorium. Kiedy trafia na pierwszych strażników, przestaje się kryć i atakuje ich otwarcie, zabijając bez najmniejszych problemów. Upewnia się, że jej oddział zajmuje uwagę Ko-Rel, a tuż przed drzwiami ambulatorium dopada i zabija szefa. Kiedy podchodzi do Richarda mówi, że bardzo mu współczuje i chce pomóc, bo może dać mu nowe, lepsze życie. Przypomina, że było im dobrze razem [podczas Annihilation War - Gil] i świetnie do siebie pasowali, więc teraz może sprawić, że będzie to trwało wiecznie. Pochyla się i całuje go długo, a gdy się cofa, Richard powoli zaczyna się podnosić i w końcu trafia w jej objęcia. Nova Prime połączył się z Phalanx i czuje się z tym świetnie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.