Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner vol. 2 » Sub-Mariner vol. 2 #3

Sub-Mariner vol. 2 #3

Sub-Mariner vol. 2 #3

"Revolution" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Zegar tyka, a złowieszcza komórka szpiegowska Atlantis przygotowuje kolejny atak... Do tej pory zabili już 900 cywilów na wybrzeżach USA, a S.H.I.E.L.D. zrzuca za to winę na Namora. Czy podwodny monarcha odnajdzie morderców w jego własnym królestwie, zanim kolejny atak terrorystyczny pochłonie więcej niewinnych istnień, lub czy będzie zmuszony bronić Atlantis przed wojną wyprowadzoną przez Tony’ego Starka – znanego także jako Iron Man, Dyrektor S.H.I.E.L.D.? Czy Namor odnajdzie pomocną dłoń, czy może kolejnego wroga w Wolverinie?? I kto stoi za falą przemocy, która spycha Sub Marinera ku jego najcięższemu wyzwaniu w życiu??? Matt Cherniss i Peter Johnson (POWERLESS) i wschodząca gwiazda Phil Briones (WHITE TIGER) dadzą odpowiedzi, a wspaniałą okładkę narysuje Leinil Yu!

Cytat

Wolverine: "Who you callin' slumsy, ducklips?"

Namor: "Ducklips? That's not even a fish reference, you imbecile."

Wolverine: "Close enough, Long John Silver."

Streszczenie

Kiedy Stark zdaje raport dowódcy sił marynarki wojennej, dostaje solidną burę. Nie tylko coś zniszczyło Atlantydę i prawdopodobnie zabiło Namora podczas jego misji, ale na dodatek wszyscy mieszkańcy królestwa zniknęli, a wraz z nimi najbardziej poszukiwany terrorysta w Ameryce - Nitro. Iron Man mówi, że robi wszystko, co w jego mocy, ale generał każe mu się pospieszyć, bo obawia się, że Atlantyda bez Namora może być groźniejsza niż pod jego rządami.

Pięć dni wcześniej. Namor zostaje powitany na terenach szkoły Xaviera przez wyraźnie wrogo nastawionego Wolverine'a. Próbuje wyjaśnić, że nie miał nic wspólnego z atakiem w Kansas, ale Logan przypomina, że mimo tego pozostaje wrogiem publicznym numer jeden, a pojawiając się tutaj, zagraża bezpieczeństwu studentów. Namor mówi, że nie ma na to czasu, ale skoro Wolverine grozi mu pazurami, musi usunąć go z drogi siłą. Jeden cios wystarczy, żeby wbił się w dach szkoły i na tym Sub-Mariner chciałby zakończyć, ale gdy próbuje wyjaśnić to Loganowi i pomóc mu zejść, ten atakuje z zaskoczenia i przebija go pazurami. Obaj spadają na ziemię. Namor odrzuca od siebie przeciwnika i wskakuje do basenu, żeby się wzmocnić, ale wtedy Wolverine uruchamia chroniącą go kopułę z pola siłowego. Próba uwięzienia Namora nie udaje się jednak, bo przebija się on przez ścianę basenu i porywa Logana w powietrze, a następnie ciska nim o beton. Wolverine mamrocze, że policzą się, jak tylko się naprawi, więc Sub-Mariner przypomina, że pierwszy zaczął rzucać groźby i sam jest sobie winien. Wzajemne obrzucanie się inwektywami przerywa przybycie Xaviera, który zaprasza gościa do swojego gabinetu.

Charles jest zaskoczony wizytą Namora, ale łatwo zgaduje, co go tu sprowadza. Nie potrzebuje sondować jego myśli by wiedzieć, że nie ma nic wspólnego z zamachem, ale chciałby wiedzieć, czego konkretnie szuka. Namor prosi go o pomoc w odnalezieniu zbuntowanej komórki szpiegowskiej, zanim dokonają kolejnego zamachu. Xavier proponuje użyć do tego Cerebry, bo dzięki bliskiemu pokrewieństwu między Homo superior a Homo mermaris może łatwo wyłowić fale mózgowe mieszkańców Atlantydy. Kiedy uruchamia urządzenie, odkrywa jednak na terenie Stanów Zjednoczonych trzynaście większych zgrupowań Atlantydów i domaga się wyjaśnień, ponieważ Namor obiecał wycofać wszystkie swoje oddziały z powierzchni. Namor przyznaje się do rozmieszczenia dwunastu uśpionych komórek szpiegowskich, ale od razu zauważa, że żadna z nich nie powinna znajdować się w stanie Waszyngton. Podaje Xavierowi medalion, który znalazł na miejscu zamachu, z nadzieją, że to pomoże im dokładnie zlokalizować siedzibę terrorystów, ale profesor odpowiada, że w obliczu tego, czego właśnie się dowiedział, nie może mu więcej pomóc. Jeśli jego własna niekompetencja sprawiła, że stracił kontrolę nad swoimi siłami, będzie musiał sam się z tym uporać. Wściekły, Namor opuszcza komorę Cerebry i oświadcza, że będzie bronił swojego ludu wszelkimi metodami, a mijając na korytarzu Logana dorzuca, że mutanci są tacy sami jak ludzie.

Przy wyjściu ze szkoły, Sub-Mariner zostaje zatrzymany przez dwa Sentinele, których operatorzy zamierzają aresztować go w imieniu S.H.I.E.L.D. Stwierdza jednak, że nie ma czasu się z nimi bawić i próbuje odlecieć, ale zostaje zaatakowany. Odpowiada więc siłą, wyrywając rękę jednemu z robotów i okładając nią oba, dopóki nie padną. Potem odlatuje, a pilot jednego z Sentineli przekazuje jego trajektorię przełożonym.

Seattle. Jakiś facet zauważa, że przejeżdżająca śmieciarka nie zabrała jego worków, więc wybiega z domu i zaczyna się awanturować. Osobnik w stroju roboczym niespodziewanie chwyta go za szyję i wrzuca do młynka śmieciarki, po czym wraca do swoich towarzyszy i oświadcza, że ostatni ładunek jest na miejscu. Teraz mogą się udać w dogodne miejsce do obserwacji., czyli na szczyt Seattle Tower. Patrząc stamtąd na miasto, dowódca oddziału ogłasza, że wkrótce ludzkość przekona się, że nie jest niezniszczalna, a jednocześnie dokona się upadek Namora.

Tymczasem, w statku dowodzenia na pograniczu Atlantydy, Maria Hill stwierdza, że denerwuje ją oczekiwanie i wolałaby, żeby przeciwnicy wykonali jakiś ruch. Wydaje jej się dziwne, że po akcji Namora nic więcej się nie dzieje, ale Stark mówi, że rozumie jego motywy. Podziela też obawy dowództwa co do ewentualnych nowych rządów na Atlantydzie, dlatego postanawia na razie się oddalić, zostawiając dowództwo swojej zastępczyni i doradzając czujność.

W otoczonym mieście, dowódca buntowników zbiera swoje siły i ogłasza, że trzynasta komórka jest gotowa do ataku, a jednocześnie z ich uderzeniem, oni rozpoczną atak na pałac, by obalić poplecznika Namora - Argosa. Sam Argos podejrzewa, że coś się szykuje, więc zbiera wiernych władcy żołnierzy i wzywa ich do walki o wolność i dobre imię Atlantydy. Nie wie, że w jego oddziale są zdrajcy.

Namor leci na zachód, kiedy nagle zostaje trafiony jakimś promieniem, który uniemożliwia mu oddychanie. W następnej sekundzie, czarne macki chwytają go i ściągają na ziemię. Z ukrycia wyłania się Venom, wyposażony w broń termiczną, która wysusza płuca Namora. Ponieważ dostał w tym zadaniu wolną rękę, zamierza pobawić się trochę przeciwnikiem. Najpierw strzela do niego kilka razy, a potem, dla zabawy, wyrywa mu skrzydełka z kostek. To jednak dopiero rozgrzewka.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.