Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Gamma Corps » World War Hulk: Gamma Corps #3

World War Hulk: Gamma Corps #3

Postacie
Zapowiedź

To jest to. Bitwa, na którą czekaliście! Hulk kontra Gamma Corps! A rezultat będzie tak szokujący, że aż Ziemia zatrzęsie się w swoich fasadach. To trzeba zobaczyć. Plus, nie ma nikogo w całej WWH, kto nie ma nic wspólnego ze starym, dobrym generałem Rykerem. Dowiedz się, dlaczego, a my w tym czasie przedstawimy historię kolejnych dwóch członków, łącznie z zaskakującym połączeniu Rykera z kluczowym momentem w przeszłości Hulka.

Cytat

generał Ryker: "We got the #$%, sweetheart... We got 'im."

Streszczenie

Wiele lat temu w dziczy północnej Kanady. Generał Ryker nie jest zadowolony z nagłego wezwania do tego zakątka Ziemi i chce wiedzieć, dlaczego musiał zerwać się z łóżka i przybyć na otoczony przez wojsko teren. Oprowadzający go agent tłumaczy, że miała tu niedawno miejsce walka Hulka z Wolverinem i Wendigo [prawdopodobnie Incredible Hulk vol. 2 #181 - przyp. Lex], ale nie robi to większego wrażenia na Rykerze, który widział starcia zielonego stwora z potężniejszymi przeciwnikami. Agent ma jednak dla niego niespodziankę: pazury Wolverine'a zraniły Hulka, a agentom udało się zabezpieczyć materiał genetyczny potwora. Ryker z wielką radością przyjmuje tą wiadomość.

Manhattan, teraźniejszość. W stronę statku Hulka zmierza pocisk wysłany przez Rykera. Zielony olbrzym postanawia samemu stawić czoła zagrożeniu, wskakuje na rakietę i rozbija ją o ziemię. Wie, że Ryker obserwuje go z daleka i z pogardą pyta, czy to wszystko na co stać generała. Odpowiedź jest błyskawiczna, z resztek rakiety wyłaniają się różowi Humanoids - twory Leadera, które wielokrotnie w przeszłości stawały na drodze Bannera.

Lata temu, Waszyngton. Ryker przygotowuje się do wieczornego wyjścia z żoną. Nie ma ochoty na kolejną pogoń za Hulkiem i ignoruje telefon od agentów, którzy właśnie namierzyli zielonego olbrzyma. Najważniejsza jest dla niego ukochana Lucy, która ciągle nie może uwierzyć, że pokonała raka. Zamierza spędzać z nią jak najwięcej czasu i informuje ją, że kończy z wojskową karierą.

Powrót do teraźniejszości - Hulk kończy pogrom Humanoids i ponownie pogardliwie zwraca się do Rykera. Nie wie, że wszystko idzie zgodnie z planem generała - Mister Gideon atakuje od tyłu zielonego olbrzyma, powala go na ziemię i zaczyna dusić.

Przeszłość, dom Rykerów w Waszyngtonie. John wrócił wcześniej do domu, zaniepokojony alarmowym telefonem od Lucy. Żona ukrywa się pod kocem i nie chce mu się pokazać. Ryker z przerażeniem odkrywa, że lekarstwo na raka, które powstało na podstawie krwi Hulka, nie było obojętne - ciało jego żony przechodzi mutację.

Teraźniejszość, Nowy Jork. Gideon tylko na chwilę dał radę powstrzymać Hulka, ale jego miejsce zajmuje Mess, która również próbuje dusić Hulka.

Przeszłość, Area 51. Ciało Lucy Ryker jest coraz bardziej zniekształcone, a skóra ma zielony odcień. Opiekujący się nią doktor oznajmia Rykerowi, że po okresie regresji rak powrócił i jest zdecydowanie groźniejszy. Pomóc mogą jedynie testy z wykorzystaniem Hulka, więc generał rusza w pogoń za swym największym wrogiem.

Hulk łamie rękę Mess i oznajmia, że ma dość marnowania czasu. Zaskakuje go atak kolejnego członka Gamma Corps, który pazurami rozrywa mu skórę szyi. Hulk bez większego problemu powala Griffina, ale na jego miejsce pojawia się Grey, który zapaśniczym uchwytem unieruchamia przeciwnika. Tłumaczy zielonemu olbrzymowi, że seria ataków była skoordynowana - kierowani przez Prodigy'ego Humanoids pokryci byli toksyną, która miała osłabić Hulka i zmniejszyć jego odporność, a kolejni członkowie Gamma Corps atakowali jego szyję, żeby osłabić mięśnie karku. Po tych słowach Grey skręca kark Hulka i członkowie Gamma Corps triumfują spoglądając na martwego wroga. Oglądający walkę Ryker ze wzruszeniem i radością komentuje śmierć potwora, którego obwinia za śmierć żony.

Autor: Lex

Galeria numeru

World War Hulk: Gamma Corps #3 World War Hulk: Gamma Corps #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.