Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest - Wraith » Annihilation: Conquest - Wraith #1

Annihilation: Conquest - Wraith #1

Postacie
Zapowiedź

Kontynuacja Annihilation: Conquest, w której poznacie najnowszego, mrocznego członka "galacticos" Marvela! Kim jest niespokojny samotnik znany jako Wraith? Jakie są jego moce, w jaki sposób je otrzymał i jaka tragiczna misja nim kieruje?

Cytat

Wraith: "I have no quarrel here."

Streszczenie

Krążownik Phalanx patrolujący zewnętrzne terytorium Kree wykrywa w pobliżu szybko poruszający się obiekt, noszący ślady życia. Pada polecenie wciągnięcia go na pokład w celu asymilacji. Kiedy otwierają luk, zastają w środku osobnika w czerni, siedzącego na czymś w rodzaju kosmicznego motoru, który na polecenie identyfikacji odpowiada, że nie ma imienia. Jeden z Phalanx zauważa, że obiekt jednocześnie jest i nie jest żywy, i nie potrafi tego zrozumieć. Wraith ostrzega, że nie szuka z nimi sporu i chce wrócić do swoich spraw, ale kiedy tamci każą go pojmać w celu zbadania, bez wahania przechodzi do ataku. Najpierw traktuje ich miotaczem, ale po chwili ten zamienia się w miecz, którym sieka przeciwników. Zanim ostatni z Phalanx padnie, zdąży jeszcze wezwać posiłki i po chwili pojawia się kolejny oddział. Wraith jednak nic sobie z nich nie robi, pozwala, aby ich strzały przeniknęły przez niego i oślepia ich mrokiem, który wydobywa się spod jego płaszcza, a potem wskakuje na swój pojazd i przebija się przez ścianę statku na wolność.

Cztery dni później, Wraith pojawia się w mieście Haroun. Ono również zostało opanowane przez Phalanx, ale mieszkańcy nie zostali jeszcze zasymilowani. Obserwując tłum poniżej, Wraith zauważa, że jakiś łotrzyk atakuje kobietę, Przypomina mu się jakaś inna kobieta, którą widział przez kraty, więc postanawia interweniować. Chwyta napastnika za rękę biczem i przewiesza przez wystającą rurę, po czym oświadcza, że od teraz będzie on jego pomocnikiem, bo potrzebuje informacji o pewnym człowieku. Tamten nie jest chętny do współpracy, ale odpowiednie traktowanie skłania go do zmiany zdania. Okazuje się, że Wraith nie wie nic o okupacji i sytuacji w Imperium, a na dobrą sprawę, wcale go to nie interesuje, bo szuka jednej, konkretnej osoby. Tamten mówi, że buntownicy mogą mu pomóc, a zapytany dodaje, że zna kogoś, kto wie, jak się z nimi skontaktować. Wraith uwalnia go i każe zabrać się do nich.

Trochę później, wchodzą do zatłoczonej knajpy, aby spotkać się z Ra-Venn. Już za drzwiami, przewodnik zaczyna się cieszyć, że dostanie wysoką cenę za głowę poszukiwanego Wraitha, ale gdy tylko ten wyczuwa na sobie nieprzyjazne spojrzenia, rozbraja wszystkich swoim biczem. W tym momencie, przez nadajnik na ścianie słyszy zaproszenie na spotkanie z tajemniczym przywódcą rebeliantów.

Przez tajny tunel dociera do ukrytego, starożytnego miasta w podziemiach Haline. Ra-Venn okazuje się być kobietą. Wyjaśnia, gdzie się znajdują i przyznaje, że to ona wyznaczyła nagrodę za schwytanie go, bo uważa, że jest bronią, która pomoże im pokonać najeźdźców. Jakiś czas temu natknęli się na zniszczony statek Phalanx i w jego systemach ochrony znaleźli zapis jego akcji, a przy okazji odkryli, że przeciwnicy w żaden sposób nie mogą go wykryć. Co więcej, wygląda na to, że Phalanx autentycznie się go boją, a to jest naprawę wyjątkowe w ich przypadku, więc warto wykorzystać ten fakt. Ra-Venn prosi go, by podzielił się swoją technologią, ale Wraith twierdzi, że nie ma nic, by się podzielić i nie zamierza też walczyć po ich stronie, bo nie obchodzi go los imperium, ani jego mieszkańców. Ra-Venn najpierw wyzywa go od tchórzy, ale potem każe mu podać cenę, zgadzając się z góry na wszystko. Wraith odpowiada, że chce znaleźć i zabić człowieka, który nosi pierścień z ognistą czaszką. Ona proponuje mu pomoc w odnalezieniu celu, ale w tym samym momencie włącza się alarm, a spory oddział Phalanx atakuje ruiny. Wraith każe wszystkim uciekać, a sam odwraca uwagę atakujących, wskakując na swój pojazd i przebijając się a powierzchnię w innym kierunku. Phalanx wysyłają za nimi swoje psy gończe, ale Wraith radzi sobie z nimi szybko - przynajmniej na początku, bo z czasem pojawia się ich coraz więcej i więcej, aż dają radę go zatrzymać.

Jakiś czas później, Wraith budzi się w ciemnej celi, przykuty do ziemi. W drzwiach staje ktoś, kto wyjaśnia, że Phalanx pozostawili go w takim stanie, ponieważ nie mogą go zrozumieć i wybrali jego, aby zbadał ten fenomen. Tą osobą jest Ronan - teraz sługa Phalanx.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest - Wraith #1 Annihilation: Conquest - Wraith #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.