Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #5

Mighty Avengers #5

Mighty Avengers #5

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Iron Man został zniszczony, żona Sentry'ego została zamordowana, pociski nuklearne zostały odpalone w różnych częściach świata i jedynym człowiekiem który ma plan jak pokonać nowego i usprawnionego Ultrona jest...bóg wojny, który jest Avengerem od pięciu minut.

Cytat

Ares: "I led the battle of Agincourt against the french. The hell if I can't break this $%#@ into pieces"

Streszczenie

Niebo nad Stark Tower. Ares krzyczy, że wie co zrobić w tej sytuacji i nie reagując na słowa Wonder Mana wbija nóż w głowę jednej ze zbroi Starka i odlatuje na niej. W tej samej chwili, zrozpaczony Sentry trzyma w ramionach swoja zakrwawioną żonę. Ultron mówi, że Lindy nie wykazuje żadnych oznak życia i Robert tylko siebie może winić za tą sytuację. Teraz musi ją zniszczyć, ale nie potrafi. Oczy Sentry'ego stają się czarne i potężnym ciosem posyła Ultron poza budynek, gdzie nieprzerwanie okłada przeciwnika, który nie potrafi zmierzyć jego siły. W końcu android reaguje i przebija Bobem Stark Tower.

W tym samym czasie Ares rozbija się na Hellicarierze i pyta się Pyma czy to on wymyślił miksturę, która zmniejsza człowieka do rozmiarów insekta i czy może sprawić, że obiekt będzie jeszcze mniejszy. Pym potwierdza i mówi, że może zmniejszyć rzeczy na poziomie subatomowym. Ares rozkazuje mu więc zrobić wirus, który zniszczy robota, a on sam zmniejszony uda sie do jej ciała aby go zaaplikować. Każe mu to zrobić natychmiast, ponieważ Ultron używa siły fizycznej, żeby odciągnąć ich od jej prawdziwego celu. Maszyna stała się częściowo człowiekiem przejmując ciało Starka i tym samym ma pewne ograniczenia. Nagle Pym każe im sie zamknąć i prosi o sprowadzenie mu Commodore 64, jednego z pierwszych systemów komputerowych ponieważ ma pomysł. Nagle przez cała stacje przechodzą sygnały alarmowe, a Starktech 9 informuje, że ktoś włamał się do wszystkich stacji z rakietami nuklearnymi i probuje wykraść kody które je uruchomią. Nagle Maria Hill odzyskuje przytomność i tłumaczy, że to właśnie było planem Ultrona, a walka miała ich tylko zmylić. Przejmuje dowództwo nad S.H.I.E.L.D. pod nieobecność Starka i rozkazuje agentom żeby sprowadzili wszystko czego potrzebuje Pym. Każe również Aresowi wracać do walki i sprowadzić Wasp, która zaaplikuje wirus. Ares nie zgadza sie z tym, mówiąc, że Ultron od zawsze chciał być jednym z Pymów i jest na nich przygotowany, natomiast jego nie zna i nie ma informacji o nim w swoim programie, dlatego on może być zaskoczeniem. Tłumaczy, że prowadził bitwę pod Agincourt przeciwko francuzom, więc to badziewie też rozwali na kawałki.

Na zewnątrz Sentry nadal okłada Ultrona, a jego twarz coraz bardziej sie zmienia. Kolejne ciosy powodują wystąpienie błędów w jej oprogramowaniu więc do obrony używa pancerzy Iron Mana, które Sentry bez problemu rozwala. Uśmiechnięta Ultron zyskuje w tej chwili dostęp do rakiet i zaczyna je odpalać. Ms. Marvel zostaje powiadomiona o sytuacji przez Natashe i natychmiast rusza w stronę rakiety i używając całej swojej siły niszczy panel sterowania i zmienia kierunek jej lotu. Po chwili niebem wstrząsa potężny wybuch.

Ultron nadal nie potrafi odblokować reszty rakiet i zmierzyć mocy Sentry'ego, ale potężnym ciosem przebija Bobem most. Wtedy Simon łapie ją za głowę i używając swojej jonicznej mocy próbuje usmażyć jej obwody. Nagle pojawia sie Ant-Man, a Ultron kieruje cała moc z powrotem do Simona przez co wyłącza go z walki. Pym staje przed Ultron i tłumaczy jej, że poddają sie, gdyż wiedzą, że nie mogą wygrać. Może wziąć co chce, a im ma dać tylko czas na uratowanie ludzi. W tym samym czasie, wtopiony w inne zbroje Starktech 9 przygotowuje sie do ataku. Ultron patrzy na niego i pyta się dlaczego działa poza jej oprogramowaniem. W tej chwili z jego ust wylatuje zmniejszony Ares, prosto do gardła Ultrona. Po chwili zdziwiony android otrzymuje wiadomość o infekcji wirusem. Ares rusza w głąb jej ciała.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #5 Mighty Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.