Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Daredevil & Elektra » Ultimate Daredevil & Elektra #3

Ultimate Daredevil & Elektra #3

Postacie
Cytat

Ociec Calvina do jednego ze swoich podwładnych: "I don`t care if they run a donkey against Her, I want donkey to win."

Streszczenie

Nowy York, luty. Straż pożarna dogasza zgliszcza posiadłości rodziny Natchios. Ojciec Elektry opowiada strażakom przebieg zdarzenia. Mówi, że widział przez okno, jak podjechało dwóch mężczyzn na motocyklach i obrzuciło sklep koktajlami Mołotowa. W między czasie Matt wyciąga z ruin budynku kawałek szkła od rzuconej butelki i chowa go do kieszeni.

 

Na noc Elektra zaprowadza ojca do sensei. Dziewczyna postanawia z nim zostać. Matt pyta, czy już wszystko w porządku, smutna El odpowiada, że nie, ponieważ mogła stracić ojca. Zakochani całują się. Phoebe przerywa ich czułości, przypomina, że wciąż mają problem z Trey`em, który oskarża je o zniesławienie. Murdock zapewnia, że to śmieci, obiecuje razem z Nelsonem umorzyć proces. Elektra mówi, że nigdy nie miała chłopaka, który broniłby jej honoru, na co Matt odpowiada, że widocznie nie spotkała odpowiedniego chłopaka.

 

Noc. Dach budynku. Postać w czerni zakrada się do pokoju Trey`a poprzez świetlik oklejony taśmą policyjną. Otwiera szafę, porównuje zapach ciuchów z zapachem szkła znalezionego w zgliszczach sklepu. Nagle słyszy krzyk: "Myślisz, że jestem tak głupi, żeby pozwolić ci tu wejść drugi raz!?". Chłopak jest zdziwiony, kiedy okazuje się, że to nie Elektra. Mimo wszystko bierze zamach kijem baseballowym. Jednak Matt jest szybszy, wykonuje unik, po czym wymierza kopniaka w twarz Trey`a, następnie odbijając się od klatki piersiowej wspólnika Langstroma wychodzi przez świetlik.

 

Elektra ćwiczy w ciemnościach, z mieczykami w rękach. Nagle dostrzega na ścianie cień skradającej się za nią postaci. Pyta się, kto to, jeden z pupilków Trey`a? Jako odpowiedź słyszy pytanie: "czemu sądzisz, że jestem jednym z nich"? Osobnik próbuje przekonać Elektrę, że to nie Langstrom podpalił dom jej ojca, mówi, że nie potrafi tego wytłumaczyć, ale chce, żeby dziewczyna zaufała mu. Ta stoi w miejscu, to oczywiste, że nie ma żadnych dowodów. Langstrom jest bogaty, nie pobrudziłby sobie rąk, wynajął kogoś do tej roboty. Udaje zamyślenie i z znienacka atakuje Murdocka, który bez problemu unika ciosu i ucieka. Matt znowu wącha kawałek szkła, próbuje swymi wyostrzonymi zmysłami wychwycić trop podpalaczy. Dźwięki zaczynają go otaczać z każdej strony, coraz więcej, coraz głośniej, ogromny ból doprowadzający do agonii, wszystko po to, aby usłyszeć... "pięć kawałków za podpalenie tego miejsca w Queens, czysta robota".

 

Bar. Na ladzie ląduje 50 dolarowy banknot z informacją, żeby zatrzymał resztę. Barman jest zdziwiony rozrzutnością tych dwóch klientów. Miedzy oprychami wywiązuje się sprzeczka na temat rozrzutności. Całej rozmowie przysłuchuje się siedzący tuz za nimi Matt Murdock.

 

Mężczyźni wychodzą, zastanawiają się, do którego baru teraz iść. Z znienacka zeskakuje przed nimi postać w czerni z propozycją, że mogą się udać na komisariat i wyjaśnić detektywowi, co dziś zrobili. Jeden z nich wymachuje nożem odgrażając się, że podetnie mu gardło. Matt z szyderczym uśmiechem na twarzy prosi, żeby dał z siebie wszystko.

 

Koleżanki idą na zajęcia, pytają się Elektry, czy na pewno chce iść, bo wygląda jak "podgrzana śmierć podana z sosem pieczeniowym". El odpowiada, że nie spała zbyt długo. Phoebe zaczyna żartować, że chyba Matt złożył jej późną nocną wizytę w dojo. Zdenerwowana Elektra mówi koleżankom, żeby się wypchały, a Matt Murdock razem z nimi.

 

Natchios siedzi na ławce w parku, czyta książkę. Widząc nadchodzącego Matta, rzuca mu pod nogi podręcznik, ten potyka się i upada. Dziewczyna przeprasza za to, mówi, że musi już iść na zajęcia. Murdock pyta, czy może ją odprowadzić, jednak bez odpowiedzi. Chłopak czuje, że coś jest nie tak, jest ciekaw, co się stało, czemu zdaje mu się, że El jest zła na niego. Elektra odpowiada z ironią: "czemu miałabym być zła na ciebie? Przecież nic nie zrobiłeś, nie okłamałeś mnie ani nic w tym stylu". Zapada cisza. Matt nawołuje dziewczynę, niepewny jej obecności. Elektra stoi przed nim. Wyprowadza cios ręka wprost na twarz Murdocka, zatrzymuje pięść tuz przed jego nosem. Chciała sprawdzić, czy zareaguje i będzie próbował zablokować cios. Jednak bez oczekiwanego rezultatu. Matt przekazuje dobre wieści, młody Langstrom został aresztowany. Oskarżono go o spisek w podpaleniu czy coś takiego. To znaczy, że dziewczyny nie muszą się już przejmować sądem studenckim. Zmieszana Elektra nie wie, co powiedzieć, odchodzi pod pretekstem rozpoczynających się zajęć i obiecuje wpaść do niego później.

 

Biuro Prokuratora Okręgowego. Ojciec Trey`a wykłóca się o fakt aresztowania jego syna jak jakiegoś kryminalistę. Prokurator stwierdza, że został on aresztowany, ponieważ mają dowody oparte na zeznaniach dwóch osób. Langstrom odpiera ten zarzut twierdząc, że to zeznania wymuszone na nich siłę. Jeśli w tej chwili nie wypuści ona jego syna, to następny telefon, jaki zadzwoni będzie od samego burmistrza. Wściekły ojciec schodzi do samochodu, po drodze zabiera syna. Trey próbuje się tłumaczyć, twierdzi, że to wina Elektry, jest on przez nią cały czas poniżany. Langstrom senior nie ma jednak zamiaru wysłuchiwać tych usprawiedliwień, uderza syna, po czym zaczyna go dusić. Ojciec rozkazuje mu, aby teraz wszystko naprawił. Niech dziewczyna zapłaci za wszystko, tak, by zrozumiała, że zadzierając z Langstromami, targnęła się ona na własne życie.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.