Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Gamma Corps » World War Hulk: Gamma Corps #1

World War Hulk: Gamma Corps #1

Postacie
Zapowiedź

Hulk, Abomination, Leader, Harpy oraz Doc Samson. Wszyscy narodzeni w wyniku promieniowania gamma, reprezentują osobny rozdział w historii ludzkości. Lecz teraz nadszedł czas na nową generację... Gamma Corps. Rekrutowani i wyszkoleni przez enigmatycznego generała Rykera mają tylko jeden cel, zabić Hulka. A zakładają, że będzie pięciu na jednego, czy Zielony Olbrzym da sobie z nimi radę?

Cytat

Agent A.I.M.: "Who sent you?"
Griffin: "I think the better question is who taught you how to throw a punch? I've been hit harder by double amputee schoolgirls."

Streszczenie

Wiele lat temu, baza wojskowa w stanie Nowy Meksyk. Generał John Ryker wzywany jest na naradę, ale potrzebuje jeszcze kilku chwil, żeby przetrawić słowa, które właśnie usłyszał - u jego żony wykryto raka. Zapewnia ją, że pokonają chorobę i ze smutkiem kończy rozmowę. Po chwili dołącza do grupy wojskowych słuchających wykładu generała Rossa dotyczącego zagrożenia, jakie przedstawia Hulk i metod jego zniszczenia. Ryker nie zwraca specjalnej uwagi na dyskusję, w której głos zabierają między innymi major Talbot i Bruce Banner. Ożywia się, gdy słyszy opinię jednego z naukowców, który twierdzi, że badania materiału genetycznego zielonego stwora mogą stanowić przełom w medycynie. Zdesperowany generał dochodzi do wniosku, że to jest jego szansa.

Teraz, cmentarz w Nowym Jorku. Na pogrzeb Lucy Ryker przybył jej mąż. Zbliża się do niego stary znajomy z S.H.I.E.L.D., Charlie. Chwilę wspominają zmarłą, która nie chciała widzieć męża nawet na łożu śmierci, po czym zaczynają narzekać na obecne kierownictwo agencji. Przyjacielska rozmowa nie trwa długo - pojawiają się kolejni agenci S.H.I.E.L.D., którzy mają aresztować poszukiwanego Rykera. Były generał nie jest zaskoczony i oznajmia, że świadomie doprowadził do tego spotkania. W obliczu obecnych problemów z Hulkiem (w tle widać jego statek kosmiczny unoszący się nad Nowym Jorkiem) proponuje Charliemu współpracę, która zaowocuje powstrzymaniem zagrożenia i jednoczenie awansem agenta. Przez wzgląd na wspólną przeszłość dochodzą do porozumienia.

Tajna baza A.I.M. w Ameryce Południowej. Torturowany jeniec ze śmiechem przyjmuje kolejne ciosy. Cały czas utrzymuje telepatyczny kontakt z resztą swojej grupy. Dostaje rozkaz zaprzestania zabawy, więc zmienia się w zieloną bestię i bez trudu masakruje agentów A.I.M.. Przedziera się przez kolejnych przeciwników i łączy z resztą Gamma Corps. Prodigy kieruje ich w stronę celu - uwięzionego Benny'ego Tibetsa. Chłopak cieszy się z ratunku, ale nie wie, jakie są intencje Gamma Corps. Grey brutalnie morduje go, wyjaśniając, że generał Ryker nie dopuszcza do przecieku informacji. W tym momencie do grupy dociera przekaz od ich szefa: moment, na który czekali wreszcie nastał, następnym celem będzie Hulk. Członkowie Gamma Corps są uradowani tą wiadomością, z wyjątkiem Greya, który wraca wspomnieniami do dnia, gdy generał Ross poinformował go o śmierci jego brata, majora Talbota [Incredible Hulk vol. 2. #260]. Nie podziela entuzjazmu reszty zespołu i z napięciem myśli o konfrontacji z Hulkiem.

 

 

 

 

Autor: Lex

Galeria numeru

World War Hulk: Gamma Corps #1 World War Hulk: Gamma Corps #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.