Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #16

Ms. Marvel vol. 2 #16

Ms. Marvel vol. 2 #16

"Ready, A.I.M., Fire" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel vs. Wonder Man w centrum dowodzenia M.O.D.O.K.a. Carol może i chce się z nim umawiać, ale czy zdoła go powstrzymać przed zabiciem jej? W tym numerze znajdziecie: pojedynek super bohaterów nad Seattle i sabotaż w oddziałach A.I.M! Temperatura będzie na tyle wysoka, że przypali nawet ogromne brwi M.O.D.O.K.a!

Cytat

Carol: "Some days, the rug just gets yanked right from under you and it seems like there's nothing you can do to set the world right again. I call those days 'wednesday'."

Streszczenie

William Wagner zjawia się na zaproszenie w biurze Sary Day, chociaż nie rozumie, dlaczego agentka Carol chciała się z nim widzieć. W odpowiedzi słyszy, że Sarah troszczy się o swoich klientów także w życiu prywatnym, a odkąd Carol przejęła dowództwo nad Mighty Avengers, szczególnie zależy jej, by w jej życiu nie było przykrych niespodzianek. Wymachując mu przed nosem teczką dokumentów oświadcza, że byłoby jej bardzo nie na rękę, gdyby Danvers dowiedziała się, kim był. William zagląda do teczki i pyta, czy Day zamierza go szantażować. Ona stwierdza, że to brzydkie słowo i chce jedynie pomóc mu utrzymać sekret, a ponieważ zadał sobie wiele trudu, by tego dokonać uważa, że nie jest zbyt wygórowaną ceną to, by zniknął z życia Carol.

W tym samym czasie, Miss Marvel przeklina dzień, w którym zapomniała, że MODOK potrafi kontrolować ludzkie umysły. Przypomniał jej o tym boleśnie cios Wonder Mana, który próbuje ją zabić na rozkaz tamtego. Odrzuca go od siebie i próbuje przemówić do niego, ale nie przynosi to skutku. Po kolejnym ataku, oboje wpadają do restauracji na szczycie Seattle Tower, a nie widząc innego sposobu, Carol postanawia się bronić. Po którymś ciosie, Simon na chwilę odzyskuje świadomość i mówi, że przemoc tylko wzmaga efekt, ale zaraz ponownie poddaje się kontroli i atakuje, tym razem wyrzucając ją z wieży na ulicę. Ponieważ Wonder Man znów się zbliża, postanawia spróbować czegoś przeciwnego do przemocy - chwyta go i całuje. Trwa to dość długo, by przechodnie zdążyli zrobić zdjęcia, ale przynosi zamierzony efekt. Simon dochodzi do siebie i stwierdza, że to było niezłe. Carol jest trochę zmieszana, więc przypomina, że trwa walka, do której powinni wrócić i odlatuje.

Tymczasem, w bazie AIM, agenci S.H.I.E.L.D. próbują odnaleźć się wśród walczących stron. MODOK teleportuje na miejsce swoich Gnasherów, którzy rzucają się na wszystko, co żyje. Jeden z nich atakuje Suma i razem z nim wypada przez okno. Obok, MODOK zabija tych, którzy spiskowali przeciwko niemu. Madigan próbuje wymknąć się z bombą genową, ale na korytarzu zaskakuje go Monica Rappaccini. Chcąc się jej wymknąć, Madigan uruchamia teleporter przy bombie, ale ten nie działa. Przed śmiertelnym strzałem ratuje go MODOK, który przebija się przez ścianę i atakuje Monicę. Niespodziewanie, teleportacja uruchamia się, przenosząc gdzieś jego i Madigana. W innej sali, agentka Locke walczy z Gnasherem, a nie widząc innego wyjścia, kontaktuje się z bazą psi-ops, prosząc o dostęp do uderzeń psi-force. Odpowiedź jest odmowna, ale gdy uprzedza, że wraz z nią zginą miliony wpakowane przez agencję w jej telepatię, otrzymuje przyzwolenie. Po chwili, telepatyczny atak powala wszystkich w budynku, a gdy dobiega końca, Locke traci przytomność i pada na ziemię, krwawiąc z oczu, nosa i uszu.

Gdy Miss Marvel i Wonder Man docierają do budynku, zauważają wyryty w asfalcie ślad. Simon podąża jego śladem i znajduje agenta Suma, stojącego nad pokonanym potworem. Na górze, Carol znajduje nieprzytomną Locke i próbuje ją ocucić. W drzwiach staje Monica Rappaccini stwierdzając, że kiepska z niej bohaterka, po czym również traci przytomność.

Dwie godziny później, na pokładzie Minicarriera, stan agentki Locke został ustabilizowany. Doktor Farrell wyjaśnia, że jej telepatyczne implanty zostały stworzone do komunikacji, a nie do walki i użycie telepatycznego ataku prawie usmażyło jej mózg. Na szczęście, odzyskuje przytomność i obiecuje nie robić tego nigdy więcej.

Wkrótce wracają też Wonder Man i Sum, którzy znaleźli bombę, a raczej jej pustą obudowę. Madigan i MODOK zniknęli, więc Carol jest wściekła, ale Simon pociesza ją, że przynajmniej Rappaccini jest w ich rękach. Właśnie zamierzała z nią porozmawiać, więc Simon postanawia jej towarzyszyć, a przy okazji pogadać o tym, co się stało. Ona pyta, które z niewyjaśnionych zdarzeń ma na myśli, a gdy on stwierdza, że dobrze wie odpowiada, że to nie czas, ani miejsce. Kiedy docierają do więzienia z pola siłowego, gdzie przetrzymywana jest Monica, żartują sobie chwilę z tego, jak wielkim osiągnięciem jest schwytanie jej, a w końcu Carol pyta, gdzie są MODOK i Madigan. Rappaccini mówi, że nie mogła teleportować na miejsce walki swoich ludzi, bo ktoś zablokował teleportację, ale również ktoś umożliwił przeniesienie tych dwóch. Danvers nie chce w to uwierzyć i zgaduje, że jakoś obeszli blokadę, ale Monica zauważa, że oni sami byli równie zaskoczeni, więc musiał tego dokonać ktoś, kto obsługiwał blokadę, a to znaczy - ktoś z oddziału Carol. Ta informacja przyprawia Miss Marvel o ból głowy, ale Monica ma coś na pocieszenie - nie ma sensu dłużej tego ukrywać, skoro byli świadkami walki: AIM jest w rozsypce, a MODOK jest umierający, natomiast osobą, która próbuje na tym skorzystać, jest jego syn - Sean Madigan. Dotychczas jedyną rzeczą, która powstrzymywał AIM przed naprawdę groźnymi akcjami, była wewnętrzna biurokracja, a jeśli plany Madigana się powiodą i organizacja zmieni się w niezliczoną ilość autonomicznych komórek, które robią co chcą, zapanuje co najmniej chaos. Teraz wybór należy do Carol: może pomóc Monice odzyskać władzę i mieć na głowie jedną AIM, albo zyskać tysiące nowych wrogów.

Gdzieś w ukryciu, Madigan ociera ślinę nieprzytomnego MODOKa mówiąc, że nie mógł go tak zostawić. Nie chodzi mu jednak po głowie troska - znalazł ostatnie zastosowanie dla swojego umęczonego staruszka. Montując bombę genową na tyłach jego fotela opowiada o tym, jak bardzo wzrośnie znaczenia AIM, gdy jego plan się powiedzie i największy w historii zamach terrorystyczny dojdzie do skutku. Potem uruchamia bombę i teleportuje MODOKa w sam środek Manhattanu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #16 Ms. Marvel vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.