Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #4

Mighty Avengers #4

Mighty Avengers #4

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Ultron zawładnął światem! Black Window zawładnęła S.H.I.E.L.D.! Życie Sentry'ego zostało zmienione na zawsze, a reszta Avengers musi stawić czoła sile nowego, nieograniczonego Iron Mana!

Cytat

Wasp: "When the world is about to come to an end because of something you created and lost control of. Bragging about how smart you are. Not Cool"

Streszczenie

Ultron, podłączona do sieci telewizyjnej, przedstawia się całemu światu. Tłumaczy, że została stworzona, aby nas zastąpić. Ludzie zawiedli jako gatunek i to jest najlepszy moment, aby się pożegnać. Przestudiowała książki stworzone przez ludzi, przyjrzała się popkulturze i wie, że fantazjowaliśmy o tym, co ma zamiar zrobić. Nadszedł dzień zagłady. Nie ma żadnego celu w walce, ponieważ spowoduje to tylko fizyczny ból.

Oglądająca relację Wasp zastanawia się jak odkręci to, że cały świat widział osobę z jej twarzą, deklarującą rozpoczęcie dnia zagłady. Przybyła na miejsce zbroja Iron Mana tłumaczy, że nazywa się Starktech 9. Jest sztuczną inteligencją, która w razie śmierci Iron Mana miała pomóc S.H.I.E.L.D. lub Avengers podczas kryzysu. Jego systemy inteligencji działają bez używania światowej infrastruktury, dlatego nie może być przejęty przez zewnętrzne programy i wirusy. Gdy chce zasugerować pomysł po analizie danych, Ares rzuca się na niego i swoim toporem rozcina na pół, po czym butem zaczyna miażdżyć jego hełm. Zaskoczona Ms. Marvel rzuca się na niego i próbuje powstrzymać, ale dopiero interwencja Sentry'ego uspokaja olimpijczyka, który tłumaczy, że to musi być koń trojański.

Pojawiający się właśnie Henry Pym zaprzecza. Pomagał Tony'emu zbudować to urządzenie. Pyta się, czy Stark nie żyje. Carol odpowiada, że nie są pewni i tłumaczy sytuację z przejęciem ciała Starka przez Ultron. Przytłoczony informacjami Hank mówi, że nie wie jak ją zatrzymać, ponieważ jest mądrzejsza niż on. Zdziwiony Ares pyta jak to możliwe, skoro to on ją stworzył. Pym tłumaczy, że stworzył Ultrona, aby był inteligentniejszy niż on. Wasp pyta, w jaki sposób android kontroluje pogodę. Odzyskujące sprawność pozostałości po Starktech 9 tłumaczą, że przejęła kontrolę nad projektem Sular. Jest to satelitarna technologia mogąca kontrolować światowe wzory pogodowe, jednak jest dopiero w drugiej fazie i nie była jeszcze zaakceptowana przez ONZ. Eksperyment był przygotowany w celu zlikwidowania problemu głodu. Jednak zostały przejęte przez Ultron.

Carol wysyła Boba i Wonder Mana w kosmos, gdzie ci w kilka chwil niszczą satelity. Na pokładzie Hellicariera, Black Widow pyta się, dlaczego jeszcze nie ma Reeda Richardsa i każe Carol lecieć do Baxter Building. Pym komentuje, że chociaż Reed jest najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to jest to dziedzina, w której on jest ekspertem. Wasp strofuje go, mówiąc, że gdy świat ma być zniszczony przez to co stworzył, to przechwalanie się nie jest fajne. Nagle na ekranie pojawia się Ultron, mówiąc, że teraz czas na plan B, po czym w całej Ameryce zostaje odłączona wszelka elektryczność.

Carol, Bob i Simon ruszają ratować spadające samoloty i helikoptery, a tymczasem na Hellicarierze Henry naprawia Starktech 9. Wasp pyta się zbroi, w jaki sposób Ultron przejęła układ biologiczny Iron Mana. Starktech 9 tłumaczy, że odkąd Tony Stark połączył zbroję z układem ("Iron Man" vol. 4 #1-6 - dop. Gamart), to Ultron przejmując zbroję musiała przejąć jego ciało. Henry pyta się, czy może zlokalizować główny rdzeń Ultron. Starktech 9 odpowiada przecząco, jednak wspomina o niemożliwym do zidentyfikowania pulsie energetycznym, chwilę przed wyłączeniem zasilania, które może zlokalizować.

Stark Tower. Ultron włamuje się właśnie do sypialni Lindy Reynolds i wysuwając mechaniczne macki, mówi do krzyczącej kobiety, że to jest plan B. Jarvis powiadamia zespół o braku energii w budynku i urządzeniach, które potrzebują stałego jej dopływu. Na drodze zespołu staje jednak ogromna grupa pancerzy Iron Mana, które zaczynają ich atakować. W pewnym momencie Ultron przez jedną ze zbroi mówi Sentry'emu, że uwolniła Lindy z niedoli. Przerażony mężczyzna rusza do Stark Tower, gdzie zastaje okrutnie okaleczoną żonę, którą bierze w ramiona, a za nim pojawiają się mechaniczne macki.

W tym czasie Ares w kozacki sposób rozprawia się ze zbrojami Starka. Używając nóg jednego z pancerzy rozwala kolejne. Nagle przygląda się Wasp i mówi, że wie jak powstrzymać Ultron.

Baza rakietowa Plokstine, Litwa. Pracownicy stacji z przerażeniem odkrywają, że ktoś właśnie włamał się do ich systemu i szuka kodów startowych, które umożliwią odpalenie rakiet.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.