Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #486

Uncanny X-Men #486

Uncanny X-Men #486

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 12: "Endings and Beginnings"

Postacie
Zapowiedź

To koniec. Saga dobiega końca. Kto zginie? Komu uda się ocalić życie? Kto pozostanie w kosmosie. Te zmiany mogą być kluczowe dla wszystkich?

Cytat

Lilandra: You can't... you're mad..."
Vulcan: "Haven't you learned by now, Lilandra, that your people prefer a mad emperor?"

Streszczenie

Wewnątrz kryształu M'kraan Darwin dostrzega zwiniętego z bólu profesora, krzyczącego bez opamiętania. Nagle orientuje się, że krzyki te słyszy wewnątrz swego umysłu. Chwyta Xaviera i zaczyna szukać drogi wyjścia.


Vulcan staje nad Lilandrą zamierzając ją zabić, oznajmiając jako nowy imperator, iż Aerie wkraczają na drogę podboju. Corsair skacze przed siebie zadając mu cios mieczem, lecz Vulcan w szale oznajmia iż nie ma ojca, bowiem ten, który przed nim stoi, jest jedynie słabym człowiekiem, który nie zdołał ocalić jego ani jego matki. Zabija Summersa wyładowaniem energii na oczach Alexa. Havok rzuca się w jego stronę ładując energią, zaś wstrząśniętych tym co zaszło Starjammers organizuje Lorna. Hepzibah atakuje, zamierzając zabić Vulcana, lecz wokół wybucha energia starcia braci Summersów. Warpath ściąga Mamselle z miejsca eksplozji i nie pozwala jej ruszyć do walki, wykrzykując iż zginie. Havok cofa się przed rosnącą mocą Vulcana, a Gladiator pyta Deathbird, co ma uczynić. Ta nakazuje mu bronić nowego imperatora, lecz wówczas Korvus zakrada się od tyłu zadając mu cios mieczem. Drugi przeznacza dla Deathbird, przecinając jej skrzydła. Widząc to Vulcan porzuca walkę z Alexem i kieruje swą moc przeciwko Korvusowi, lecz Rachel telekinetycznie odbija promień energii. Havok poleca Lornie użyć swej mocy na Vulcanie, a ta zaczyna zgniatać jego zbroję oraz ciało w polu elektromagnetycznym. Alex rzuca się na brata, oznajmiając iż jeśli jego moc na niego nie działa, to są inne sposoby aby go skrzywdzić i zadaje mu cios pięścią. Nieopodal Lilandra klęczy przed kryształem powtarzając, iż wszystko stracone, zaś Nightcrawler bezskutecznie usiłuje ją przekonać, aby opuściła pole walki. Wówczas z wnętrza M'kraan wypadają Xavier i Darwin. Są nieprzytomni, a Kurt teleportuje ich na pokład statku. Vulcan wyładowuje swą energię w Alexa, który ranny poleca Polaris kontynuować atak. Na pokładzie statku Kurt stwierdza, iż stan profesora i Darwina jest stabilny. Lilandra oznajmia niespodziewanie, iż jej miejsce jest na dole, wśród swego ludu, a ich - z dala od tego koszmaru. Teleportuje się ze statku, a Warpath i Hepzibah orientują się iż uruchomiła silniki. Statek zostaje otoczony polem uniemożliwiającym teleportację, zaś zablokowane stery nie pozwalają na przejęcie nad nim kontroli. Pojazd rusza w stronę wrót skokowych.


Polaris miażdży kości Vulcana, lecz wówczas Deathbird zadaje jej cios pazurami. Chwyta swego męża, polecając Gwardii Imperialnej wycofać się. Gladiator przerywa walkę z Korvusem, zabierając swych ludzi, a ostatni strzał Alexa wymierzony w Vulcana chybia celu. Starjammers stojąc wśród leżących ciał spoglądają w ślad za oddalającą się flotą Imperium, zaś Ka'ardum stwierdza, iż Deathbird dokona przegrupowania. To dopiero początek wojny, a za nimi pierwsza bitwa. Marvel Girl orientuje się, że ich statek przepadł.


Pojazd wchodzi w ziemską atmosferę rozbijając się o powierzchnię. Nightcrawler dokonuje cudów, aby teleportować wszystkich z dala od miejsca wybuchu. Spoglądając na płonący wrak Warpath pociesza Hepzibah, iż Starjammers przybędą po nią, ta jednak stwierdza że po śmierci Christophera nie ma już czego szukać wśród gwiazd. Xavier przyznaje, iż kryształ M'kraan go wyleczył i odzyskał swą moc, mówiąc iż muszą jak najszybciej nawiązać kontakt z Alexem.


Na nienazwanej planecie X-Men i Starjammers pochowali Christophera Summersa. Nadeszła pora na podjęcie decyzji. Alex pyta wszystkich, czy wracają na Ziemię, czy też pozostają, by walczyć. X-Men tłumaczą mu, że to on musi podjąć decyzję jako ich dowódca, zaś Raza mówi, aby uświadomił sobie, iż teraz zajmuje miejsce swego ojca, z którego legendą ciężko mu będzie się zmierzyć. Havok decyduje, iż pozostają, by kontynuować walkę, dopóki nie dopadną Vulcana. W przekazie wysłanym na Ziemię Alex informuje X-Men, iż wraz z Polaris i Marvel Girl dołączają do Starjammers, bowiem od tej chwili nie są już X-Men. Uczniowie Xaviera nie zabijają, zaś ich celem będzie od tej pory zabicie Vulcana i przywrócenie tronu Lilandrze, więc nie mogą nosić tego miana. Alex ignoruje wszelkie wezwania Beasta kierowane z Instytutu, oznajmia iż stali się tym, czym uczynił ich Vulcan. Dlatego też go powstrzymają, a jeśli zawiodą, to ktoś inny będzie musiał powstrzymać Vulcana, bowiem zamierza on skierować całą flotę Shi'ar przeciwko Ziemi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #486 Uncanny X-Men #486

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.