Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #81

Ultimate X-Men #81

Ultimate X-Men #81

"Cliffhangers"

Postacie
Zapowiedź

Nadszedł czas zmian dla X-Men. Zespół rozpadł się, świat nienawidzi ich bardziej niż kiedykolwiek, a na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie. Jednym słowem, idealny moment na powrót Hanka McCoya.

Cytat

Bishop: "The world needs X-Men, young lady. And I need you to help me find them."

Streszczenie

Więzienie w Triskelionie. Uzbrojeni strażnicy wkraczają do celi Mr. Sinistera, aby odkryć, że mutantowi w końcu udało się popełnić samobójstwo dławiąc się rękawem od własnej koszuli. Przybyły na miejsce przełożony mężczyzn nie kryje swojej wściekłości i zapewnia, że polecą głowy za nie upilnowanie więźnia, który już wielokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy próbował się zabić. Całej scenie przypatruje się w milczeniu inny strażnik, który akurat przechodził obok celi, niosąc posiłek dla jednego z więźniów. Chwilę później mężczyzna zostaje wpuszczony do plastikowej klatki, w której przetrzymywany jest Magneto, a właściwie podszywająca się pod niego Mystique. Wówczas okazuje się, że również strażnik nie jest tym, na kogo wygląda, bowiem jest on jedynie iluzją stworzoną przez Masterminda, któremu towarzyszy mutantka Stacy. Początkowo zaskoczona Mystique dowiaduje się od nich, że jej umiejętności będą potrzebne Magneto, dlatego zmuszeni byli uciec się do tego małego fortelu, aby ją uwolnić. Przez ten czas to Mastermind będzie stwarzał iluzję ukazującą wszystkim pracownikom więzienia Mistrza Magnetyzmu osadzonego w plastikowej celi. Po wykonaniu zadania zmiennokształtna mutantka ma jednak powrócić do Triskelionu, aby zastąpić Masterminda i jego towarzyszkę i ponownie podszywać się pod Erica. Mystique zapewnia, że pojawi się z powrotem tak szybko, jak to będzie możliwe, po czym przyjmuje postać strażnika i bez żadnych problemów opuszcza celę.

Od rozwiązania X-Men minęło sześć tygodni, jednak Instytut Xaviera tętni życiem. Dwudziestu nowych studentów wyraziło chęć mieszkania i uczenia się w tym miejscu, co niezmiernie cieszy Cyclopsa. Jednym z nich jest młody chłopak Theodore, który ma problemy z kontrolowaniem swoich mutacyjnych zdolności, a dodatkowo inni uczniowie wyśmiewają się z niego, nazywając go Grizzly. Scott wyjaśnia mu, że dla wszystkich sytuacja, w jakiej się znaleźli jest nowa, dlatego czują się jeszcze niepewnie i muszą w jakiś sposób odreagować. Poza tym przydomek, jaki nadali Theodore'owi koledzy brzmi bardzo dobrze i według Summersa chłopak powinien go zaakceptować i traktować jako pseudonim określający rodzaj jego mocy. Nieco później Cyclops spotyka na korytarzu Jean, która nie jest pewna czy na pewno poradzą sobie z nowym przedsięwzięciem, jakim jest prowadzenie szkoły dla mutantów. Co martwi ją najbardziej, to fakt, że brakuje im prawdziwej kadry nauczycielskiej. Scott zapewnia, że Toad radzi sobie naprawdę nieźle jako nauczyciel przygotowania fizycznego, a choć w przeszłości był nieco zagubiony i nie bardzo wiedział, po której stronie barykady stanąć, to w gruncie rzeczy jest dobrym człowiekiem. Również Moira MacTaggert, która ma przecież niemałe doświadczenie w pracy z mutantami, może służyć im pomocą. Gdy Summers i jego dziewczyna przechodzą obok biura Geralda, ten prosi Scotta, aby zamknął drzwi od jego gabinetu, ponieważ musi wykonać ważny telefon.

Akademia Jutra, Chicago. Emma Frost spaceruje pod rękę z pewnym mężczyzną po swojej szkole. W trakcie przechadzki mężczyźnie zaczyna dzwonić telefon komórkowy. Na wyświetlaczu aparatu widnieje imię "Gerard", więc towarzysz Emmy odrzuca rozmowę, tłumacząc, iż dzwonią do niego z pracy, jednak to nic istotnego. Po chwili para napotyka wybierających się do miasta Colossusa, Northstara i Angela. Panna Frost postanawia przedstawić im swojego nowego chłopaka, który nazywa się... Shinobi Shaw.

Nightcrawler przemierza kanały ściekowe Nowego Jorku próbując znaleźć siedzibę Morlocków. Po wielogodzinnej wędrówce Kurt napotyka pokracznego, zielonoskórego mutanta, którego prosi o pomoc. Nieznajomy okazuje się być jednym z poszukiwanych przez Wagnera osobników i wkrótce zabiera on byłego X-Mana do podziemnego kompleksu Morlocków.

Tymczasem w tajnym laboratorium w Triskelionie, położonym głęboko poniżej poziomu więzienia, składa wizytę generał Fury. Przeprowadzający badania mężczyzna, który na niego oczekiwał, nie ma za złe Nickowi jego spóźnienia, bowiem i tak był przez cały dzień bardzo zajęty zarówno swoją pracą jak i rozmyślaniem nad tym, czego się niedawno dowiedział. Henry McCoy (bo tak nazywa się ów mężczyzna), uważany przez swoich przyjaciół za zmarłego, cały ten czas przetrzymywany był właśnie w Triskelionie. Lekarzom cudem udało się go odratować [po wydarzeniach z "Ultimate X-Men" #44 i #45], a Nick Fury i Profesor X postanowili ten fakt wykorzystać do własnych celów. Admirał Stryker, ten sam, który uknuł spisek przeciwko prezydentowi USA [ponownie "Ultimate" #45], doprowadził również do wynalezienia Wirusa Spuścizny. McCoy został, więc odseparowany od swoich przyjaciół, aby mógł bez przeszkód poświęcić się badaniom nad stworzeniem antidotum. To jednak nie wszystko. Dzięki telepatii Xaviera, umysł Beasta był od tamtej pory pod stałym działaniem iluzji, która sprawiała, iż wierzył on, że utrzymuje regularne kontakty z pozostałymi członkami X-Men. Dopiero śmierć Profesora uwolniła Henry'ego od efektów telepatycznej ingerencji w jego świadomość i mężczyzna zdał sobie sprawę, że jego przyjaciele byli i nadal są okłamywani i nie mają pojęcia, że on wciąż żyje. McCoy jest jednak również świadom powagi sytuacji i wie doskonale, jak istotne są jego eksperymenty, dlatego ma zamiar nadal kontynuować pracę nad wynalezieniem antidotum na Wirus Spuścizny.

Manhattan. Posiadający trzy twarze mutant ratuje się ucieczką po pobiciu funkcjonariusza policji. Mężczyzna wykrzykuje, iż należy do Frontu Wyzwolenia Mutantów i że wkrótce cały świat dowie się prawdy o śmierci Charlesa Xaviera. Nie ma on pojęcia, że został właśnie namierzony na cel przez górującego nad nim Sentinela. Chwilę później bezimienny mutant zostaje spalony żywcem.

Gdzieś indziej. Ororo Munroe biegnie w ciemnościach, nie mając pojęcia gdzie się znajduje. Dziewczyna krzyczy, próbując się dowiedzieć, czy jest sama, czy może ktoś jeszcze jest w pobliżu. Nagle Storm słyszy tajemniczy głos, który oznajmia jej, że choćby naprawdę mocno próbowała, to i tak doskonale wie, że nie może mu uciec. Nie ma bowiem ucieczki przed ... Królem Cieni. Ororo budzi się z krzykiem, zdając sobie sprawę, że to był tylko kolejny sen, jednak zdecydowanie najgorszy z dotychczasowych. Dziewczyna siada natychmiast do laptopa, aby zapisać na świeżo, co jej się przyśniło, kiedy nagle słyszy pukanie do drzwi. Gdy otwiera, zastaje tam Bishopa, który oznajmia dziewczynie, że potrzebuje jej pomocy w stworzeniu nowej grupy X-Men.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #81 Ultimate X-Men #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.