Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #91

Exiles #91

Exiles #91

"Enemy of The Stars" - part 2: "Main Event!"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Psylocke wdraża się w działalność Exiles przez sparring z Sabretoothem, Blink samotnie stawia czoła armii żołnierzy Hydry i ich przywódczyni... Storm?

Cytat

Morph: "[...] If you're here as a friend and maybe an ally... welcome to the Crystal Palce. But if you're a bad guy... then I'm afraid we're gonna have to thump you."

Streszczenie

Heather Hudson w Kryształowym Pałacu z niedowierzaniem przygląda się Psylocke atakującej Creeda. Sytuacja chyba wymknęła się odrobinę spod kontroli.


Betsy nie widząc efektu swojego uderzenia ponawia je, na co Sabretooth nie pozostaje bierny i przechodzi do kontrataku. Heather całą scenę może jedynie obserwować, gdyż nie udało się jeszcze naprawić wadliwie działającej aparatury i możliwość transportu Creeda do pałacu praktycznie nie istnieje.


Kontynuując pojedynek Psylocke nabiera przekonania, że jej przeciwnik pomimo fizycznych podobieństw to jednak nie ta sama osoba, która tyle razy nastawała na jej życie. Walka z pustynnej przestrzeni przenosi się w tereny zabudowane.


W Kryształowym Pałacu dochodzi tymczasem do przebudzenia Morpha. Tuż po tym fakcie Kevin Mactaggart znika.


Betsy i Creed już w nowej scenerii stają naprzeciwko siebie. Sabretooth w dalszym ciągu stara się przerwać pojedynek i wytłumaczyć dziewczynie, jak wielkim nieporozumieniem jest ta cała sytuacja. Niespodziewanie na placu boju pojawia się Morph, który wywiera na dziewczynie piorunujące wrażenie, w efekcie, czego dochodzi do zawieszenia broni. Za chwilę też cała trójka przenosi się do centrum dowodzenia Exiles, gdzie Psylocke ma okazję przyjrzeć się swoim alternatywnym wersjom z innych światów i rzeczywistości. Zaraz też dostaje propozycję zasilenia szeregów Exiles. Dziewczyna odnosi się do niej z dystansem. Jej nastawienia nie zmienia także fakt, że została wybrana przez komputer, jako najodpowiedniejsza osoba do pomocy będącym w potrzebie Exiles.


W tym samym czasie, Ziemia 1720. Blink i spółka przebijają się przez hordy przeciwników, torujących drogę do uwięzionego Spider-Mana 2099. Szanse na ostateczny sukces niweczy pojawienie się Longshota, który staje naprzeciwko Exiles. Jego niewiarygodne szczęście w połączeniu z siłą Susan Storm, która stoi po jego stronie stanowi zaporę nie do przejścia, o którą rozbija się atak Exiles.


Sabretooth, Psylocke i Morph z pałacu zostają przeniesieni na bliżej nieznaną Ziemię. Dokładniej zaś na zrujnowany Manhattan. Cała trójka zastanawia się, jakie jest ich zadanie. Przemierzając zdewastowane miasto dostrzegają zniszczone Sentinele i pojazdy S.H.I.E.L.D. spoczywające w samym centrum zrujnowanego miasta. Okazuje się też, że w tej rzeczywistości Captain America kieruje działaniami organizacji Hand. Po drugiej strony barykady spotykają Elektrę, która teleportuje trójkę Exiles do tajnej kryjówki, w której spotykają Reeda Richardsa.


Heather tymczasem udaje się nawiązać połączenie z Creedem. Ta informuje Sabretootha, że odzyskała kontrolę nad urządzeniami w pałacu. Zna już specyfikację i cele misji. Świat, w którym obecnie przebywają, ulegnie zniszczeniu za sto godzin. Do tego czasu muszą odnaleść zaginionych pozostałych członków zespołu. Ponadto mają za zadanie zlikwidowanie Reeda Richardsa.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #91 Exiles #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.