Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #105

Ultimate Spider-Man #105

Ultimate Spider-Man #105

"Clone Saga" - epilogue

Postacie
Zapowiedź

Krótkie chwile spokoju nie przynosza ulgi w życiu Petera Parkera, bo zazwyczaj właśnie wtedy musi dokonać trudnego wyboru. Nie inaczej jest tym razem, kiedy musi wybrać między Kitty, a Mary Jane. Ponadto poznamy odpowiedzi na pytania: co się stało z ciotką May i Gwen Stacy oraz kim jest Spider Woman?

Streszczenie

Budynek Baxtera. Peter mówi Reedowi, że potrzebuje czasu, aby zastanowić się nad jego propozycją, ale najpierw musi się zobaczyć z May, więc Johnny zabiera go do szpitala. Chwilę później pojawia się Nick Fury w towarzystwie Ultimates i pyta się, gdzie jest Parker. Ben mówi, że to, co się dzisiaj stało, nie było winą Petera, który powstrzymał prawdziwego złoczyńcę. Mary Jane dodaje, że Fury jest dla Parkera wzorem do naśladowania i nie rozumie, dlaczego ten chce go aresztować za coś, na co nie miał wpływu.

Gdzie indziej. Niewidzialny samolot X-Men unosi się nad Queens. Mutanci widzą, że jest już po wszystkim. Marvel Girl czyta myśli agentów i dowiaduje się, że May jest w szpitalu.

Szpital. Peter przy łóżku ciotki znajduje Sue Storm. Ta mówi mu o jego "ojcu", ale Parker wie już, że był on tylko kolejnym klonem. Kobieta zostawia chłopaka samego z May. Peter mówi śpiącej ciotce, że powinien był jej powiedzieć, iż jest Spider-Manem, ale nie zrobił tego, ponieważ chciał ją chronić, lecz i tak stała się jej krzywda. Jest mu przykro, że musiał ją okłamywać i naprawdę zabolało go, kiedy May powiedziała, że nie jest jej synem, chociaż zawsze uważał ją za swoją matkę. Nagle pajęczy zmysł ostrzega Petera przed Furym. Ten mówi Parkerowi, że kiedy pojawił się dzisiaj w Queens, chciał go aresztować. Był przygotowany na to, że Spider-Man wreszcie straci panowanie nad sobą i stanie się złoczyńcą, a sprawa z klonami zdawała się być momentem, w którym Peter wreszcie się złamie. Nick przyznaje, że tak się jednak nie stało i że mylił się co do niego. Jest pewny, że Parker w przyszłości będzie kimś niezwykłym. Chłopak mówi Fury'emu, aby przekazał Reedowi Richardsowi, że nie skorzysta z jego propozycji. Tymczasem w szpitalu pojawiają się Marvel Girl i Shadowcat, które odkrywają, że May zna tajemnicę Petera. Kitty chce, aby Xavier wymazał jej pamięć, będąc pewną, że tak będzie lepiej, ale profesor odmawia. Pryde wybiega rozgniewana, a Jean zastanawia się, czy dziewczyna nie ma racji. Kiedy jednak widzi szczęśliwą May, która zaakceptowała fakt, że Peter jest Spider-Manem, rozumie, że Charles podjął właściwą decyzję.

Queens. Sharon Carter uspokaja mieszkańców okolicy, że są już bezpieczni i chociaż nie może powiedzieć, co dokładnie się stało, chce podziękować Spider-Manowi za pomoc. Jimmy Woo przyprowadza Mary Jane do jej matki i mówi kobiecie, że jej córka została porwana przez Normana Osborna. Peter tymczasem spotyka się ze Spider-Woman w magazynie, w którym wpadli na siebie po raz pierwszy. Mówi jej, że powinna zgłosić się do S.H.I.E.L.D., ale dziewczyna nie chce ryzykować utraty wolności i postanawia spróbować ułożyć sobie życie jako Jessica Drew. Peter i jego klon żegnają się, po czym chłopak wraca do Queens. Tam spotyka Watsonów i Mary Jane mówi mu, aby zatrzymał się u nich, dopóki jego dom nie zostanie naprawiony. Dziewczyna jest szczęśliwa, że udało się im przeżyć tę przygodę i znów są razem. Kiedy się całują, zauważa ich zaskoczona Kitty Pryde.

Triskelion. Fury przygląda się Scorpionowi i Gwen Stacy, po czym każe swoim naukowcom brać się do roboty.

Dom Watsonów. Mary Jane myje zęby, kiedy nagle jej dłoń zaczyna drżeć. Po chwili jest wszystko w porządku, ale do łazienki wchodzi Peter, a dziewczyna zamiast jego odbicia w lustrze widzi twarz Kaine'a. Parker uspakaja ją mówiąc, że jest już bezpieczna.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.