Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #79

Ultimate X-Men #79

Ultimate X-Men #79

"Aftermath" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wstrząsających wydarzeniach i rewelacjach ostatiej historii, X-Men zasługuja na chwilę odpoczynku, aby zapłakać nad zmarłymi... Albo nie. Zobaczcie, jak kształtuje się nowe status quo grupy oraz jak nadchodzi Shadow King.

Cytat

Wolverine (stojąc nad trumną Xaviera): "Mission accomplished."

Streszczenie

Dazzler siedzi przy barze w podrzędnej knajpie popijając drinki i oglądając wiadomości, w których właśnie podają informację o dotąd niewyjaśnionej śmierci Charlesa Xaviera. Dziewczyna jest zaszokowana słysząc te rewelacje.


Tymczasem w Instytucie Iceman zachodzi do pokoju Kitty, która właśnie pakuje walizki i szykuje się do opuszczenia posiadłości. Shadowcat już od dłuższego czasu miała taki zamiar, a śmierć Profesora X tylko przyspieszyła jej decyzję. Dziewczyna twierdzi, że od czasu, gdy przybyła do Szkoły, bardzo wydoroślała i co najważniejsze - nauczyła się kontrolować swoje zdolności. Nie ma potrzeby więc, by miała narażać się na niebezpieczeństwo i czekać na kolejny atak Magneto lub innego superłotra. Najwyższy czas, aby wróciła do Queens i ponownie zamieszkała z matką. Na pytanie, czy na jej decyzję nie wpłynął fakt, że będzie wówczas bliżej Spider-Mana, Kitty odpowiada, że z Peterem wciąż bardzo miło potrafi spędzać czas, a pobyt w Instytucie już dawno przestał być dla niej przyjemny. Na do widzenia dziewczyna daje Bobby'emu do zrozumienia, że być wyprowadza się również ze względu na niego. Chwilę później Iceman zagląda do Rogue, która fizycznie czuje się już całkiem dobrze, bowiem całe jej ramię odrosło i zagoiło się. Marian potrzebuje jednak trochę więcej czasu, aby otrząsnąć się i dojść do siebie po ostatnich przeżyciach. Drake w milczeniu siada obok dziewczyny i przytula ją do siebie.


Biały Dom, pokój narad. Nick Fury i inni generałowie rozmawiają z prezydentem Stanów Zjednoczonych na temat śmierci Xaviera oraz wpływu, jaki to zdarzenie może mieć na obecną sytuację społeczno-polityczną w kraju. Przeprowadzona przez specjalistów z S.H.I.E.L.D. sekcja zwłok potwierdziła, że mężczyzną, który zginął w eksplozji był rzeczywiście Charles Xavier. Jeden z generałów obawia się, że jego śmierć może doprowadzić do powstania mutantów i w konsekwencji nawet do trzeciej wojny światowej. Według niego Profesor X mógł dzięki swojej telepatii kontrolować poczynania homo superior, więc teraz, gdy go zabraknie, nastroje w tej społeczności mogą ulec znacznemu pogorszeniu. Nick Fury, który znał osobiście Charlesa, uważa tę teorię za absurd. Jego zdaniem Xavier był uczciwym człowiekiem, który nigdy nie posunąłby się do tego typu praktyk. Ponadto, populacja mutantów wciąż jest stosunkowo niewielka, a coraz więcej zwykłych ludzi z nimi sympatyzuje, dlatego według szefa S.H.I.E.L.D naprawdę nie mają powodów do obaw. Prezydent USA chciałby jeszcze wiedzieć, w jakiej sytuacji śmierć Xaviera stawia przygotowywany przez nich plan, w którego realizacji nauczyciel X-Men również przecież uczestniczył. Fury zapewnia, że nie będzie to miało żadnego wpływu na Legacy Project.


Logan siedzi w milczeniu na łące nieopodal Instytutu. Zza drzew wyłania się Sabretooth. Wolverine nie wierzy, że Creed jest jego synem, na co ten drugi proponuje, że mogliby razem spróbować odszukać jego matkę, a żonę Logana, aby się przekonać, zakładając, że ona wciąż żyje. Rosomak dziwi się, że teraz nagle Sabretooth twierdzi, iż wcale nie zabił jego żony [w "Ultimate X-Men #11" wyznał on Loganowi, że zamordował jego żonę i dziecko]. Wolverine zastanawia się, jakimi jeszcze rewelacjami Creed chciałby się z nim podzielić, jednak jego już nie ma.


Scott i Jean szykują się do ceremonii pogrzebowej. Dziewczyna wciąż nie może pogodzić się z myślą, że Profesora już nie ma wśród nich. Zastanawia się również, co dalej będzie ze Szkołą. Co więcej, Marvel Girl musi jeszcze nauczyć się jeszcze kontrolować mentalne blokady, które Xavier umieścił w umyśle Nightcrawlera, aby utrzymać go w stanie śpiączki. Cyclops zauważa, że Jean wciąż nie otworzyła prezentu urodzinowego, który od niego otrzymała. Dla niej nie jest to jednak teraz najlepszy moment. Dziewczyna wyznaje Summersowi, jak bardzo tęskni za Charlesem, po czym oboje czule się obejmują. W tym samym czasie Colossus rozmawia przez telefon z Jean-Paulem. Northstar zastanawia się, czy Peter nie mógłby spędzić z nim kilka dni w Akademii w Chicago. Rasputin obiecuje się nad tym zastanowić, jednak uważa, że nie jest to najlepsza chwila. Sądzi, że przyjaciele go potrzebują i nie powinien ich opuszczać w takim momencie. Wolverine zachodzi do szykującej się do ceremonii Ororo. Na laptopie dziewczyny Rosomak zauważa otwarty plik tekstowy, w którym widnieje pierwsza strona pisanej przez Storm sztuki "The Shadow King". Widząc to dziewczyna czym prędzej zamyka swój notebook, przepraszając Logana i tłumacząc się, że nie chce jej nikomu pokazywać, zanim nie będzie ukończona.


Wkrótce później rozpoczyna się ceremonia pogrzebowa, na którą przybyli m.in. członkowie Fantastycznej Czwórki, Emma Frost w towarzystwie swoich studentów, a także Nick Fury i Lilandra Neramani. Pojawia się również Moira McTaggert, która postanawia zamienić z Lilandrą parę słów. Moira wyznaje, że rozmawiała z Charlesem przez telefon kilka dni wcześniej. Wspomniał jej, że spotyka się z Lilandrą i wydawał się być w końcu naprawdę szczęśliwy. Moira jest wdzięczna pannie Neramani, że sprawiła, iż jej były mąż czuł się tak wyjatkowo w ostatnich dniach swojego życia.


Logan, stojąc nad zamkniętą trumną, przypomina sobie moment, gdy Magneto wysłał go, aby zlikwidował Charlesa Xaviera [w "Ultimate X-Men #1"]. Następnie w jego wspomnieniach pojawia się Cable, który wydaje się być nim samym z przyszłości i który jest odpowiedzialny za śmierć Profesora. Ciężko wzdychając, Wolverine stwierdza, że koniec końców jego misja została zakończona sukcesem. Gdy po ceremonii goście powoli rozjeżdżają się do domów, Jean postanawia zajrzeć do izolatki, w której przetrzymywany jest Kurt. Dziewczyna zastaje jednak leżankę, do której nieprzytomny Nightcrawler był przypięty pasami, pustą.


Gdzieś indziej. Siedzącemu na tronie w towarzystwie Longshota Magneto, Forge przynosi najnowszą prasę, z której Eric dowiaduje się o śmierci Xaviera. Wynalazca pyta swojego pana, czy w tych okolicznościach mają kontynuować swój plan, na co Magnus odpowiada, że jak najbardziej, bowiem wiadomość ta niczego nie zmienia w ich zamiarach. Chwilę później Magneto rozkazuje wszystkim zostawić go samego, aby mógł w pełni rozkoszować się śmiercią swojego odwiecznego wroga...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #79 Ultimate X-Men #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.