Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #6

Annihilation #6

Annihilation #6

"Finale"

Postacie
Zapowiedź

Nova vs. Annihilus! Ostatnia bitwa tej wojny! Czy aby na pewno? Na pewno Galactus również ma tu coś do powiedzenia, tak samo jak... Quasar? Ktokolwiek wyjdzie z tego cało, kosmos Marvela już nigdy nie będzie taki jak dawniej.

Cytat

Nova: "We saved the universe. Had to say that once just to hear how it sounds. Sounds pretty good."

Streszczenie

Flota Annihilusa w przestrzeni Kree. Ze statku Thanosa wydostaje się strumień energii. Przez wytworzoną wyrwę wylatuje Silver Surfer, a za swoim heroldem podąża Galactus. Zauważa to Annihilus i jest wściekły. Drax, trzymając Moondragon krzyczy do Pożeracza Światów, że zawarli umowę, według której Heather miała zostać oszczędzona, ale zanim kończy zdanie, oboje zostają przeniesieni przez olbrzyma na inną planetę. Annihilus przeklina Thanosa, który zniweczył jego plany. Galactus wysyła Silver Surfera, aby zwiastował jego gniew, a sam generuje potężną falę energii. Stojący na jej drodze Annihilus krzyczy, że on jest wieczny i nie zginie, zanim fala go dosięga.

Niedaleko, na jednym ze statków Fali Anihilacji, Nova, Peter Quill i Phyla-Vell materializują się. Rider mówi, że jeszcze jeden skok i znajdą się na miejscu. Quill pyta się, jak szybko będą mogli go wykonać i słysząc w odpowiedzi, że za siedem lub osiem minut, pokazuje pozostałym zbliżający się strumień energii i zaleca ucieczkę. Fala zmiata na wszystko na swojej drodze, zarówno statki floty Annihilusa, jak i całe planety.

Na orbicie Hali, Ravenous otrzymuje meldunek, że atak Galactusa zniszczył już ponad połowę Fali, trzy systemy planetarne i wcale nie zwalnia. Na planecie słyszą to również Kree, ponieważ komunikaty Fali nie są już zabezpieczone przed podsłuchem. Ronan stwierdza, że strach sprawił, że Ravenous stał się nieostrożny, a dzięki temu można go pokonać. Zarządza rozpoczęcie ataku i chce pokazać wrogowi, dlaczego Kree należy się bać.

Podwładni Ravenousa wciąż donoszą mu o zniszczeniach fali, kiedy nagle pojawia się coś nowego i nieprzewidzianego: atak z powierzchni Hali. Kree uruchomili silniki umieszczone w fundamentach budynków i taranują nimi statki Fali. Chwilę później wylatują z nich setki żołnierzy pod przywództwem Ronana i atakują to, co zostało.

Z wraku swojego okrętu flagowego wydostaje się wciąż żywy Annihilus. Krzyczy do odchodzącego Galactusa, że on zawsze przeżyje, kiedy wszystko inne wokół niego ginie. Oznajmia, że jest cierpliwy i zdoła odbudować całą flotę, ponieważ zasoby Strefy Negatywnej są niewyczerpane. Wtedy słyszy za sobą głos Novy, którego pole siłowe uratowało jego i jego dwójkę towarzyszy przed strumieniem energii Galactusa. Richard oznajmia, że ma zamiar zakończyć konflikt tu i teraz. Annihilus przyznaje, że jest pod wrażeniem, że Nova przeżył atak Pożeracza Światów i zgadza się na walkę na śmierć i życie. Phyla chce ruszyć Riderowi na pomoc, ale nie może się wydostać z bańki pola siłowego, ponieważ Richard zamknął ją i Petera w środku. Quill mówi, że wcale go to nie dziwi. Nova i Annihilus ścierają się i wymieniają ciosy zarówno pięści, jak i wystrzałów energii. Annihilus w końcu przeważa szalę zwycięstwa na swoją korzyść i powala Ziemianina na kolana, dzięki kwantowym obręczom zabranym Quasarowi. Phyla zauważa to i mówi, że muszą je odebrać stworowi. Nie ma zamiaru patrzeć jak Nova ginie i zaczyna przebijać się przez bańkę. Annihilus przygotowując się do zadania ostatniego ciosu, mówi Richardowi, że nic go nie powstrzyma, ponieważ on jest wieczny. Nie dane jest mu jednak dobić Ridera, ponieważ Phyla taranuje go i chwyta obręcze. Annihilus odtrąca ją, ale po chwili zauważa, że jego broń opuszcza go i umieszcza się na nadgarstkach Phyli. Ta mówi, że dotykając je, dała obręczom wybór między dobrem i złem i one wybrały ją. Strzela energią w stwora i leci na niego, ale ten mówi, że ma dostatecznie dużo własnej mocy i trafia kobietę wystrzałem. Zauważa, że Nova się podniósł i oznajmia mu, że nawet bez obręczy bez trudu go pokona. Richard odpowiada, że wydaje mu się, że stwór tak tylko gada, a w rzeczywistości jest wyczerpany atakiem Galactusa i walką z nim i Phylą. Rider powala Annihilusa na ziemię, wbija mu ramię w gardło i wyrywa wnętrzności, zabijając go. Po chwili sam pada na ziemię. Zanim traci przytomność, widzi przed sobą Śmierć i towarzyszącego jej Thanosa i mówi im, że tym razem jeszcze go nie wezmą do siebie.

Kilka tygodni później, Nova dochodzi do zdrowia w przestrzeni Kree na planecie Tantus 4. W swoim dzienniku zapisuje podsumowanie ostatnich tygodni. Właśnie dzisiaj doszło do podpisania zawieszenia broni między Kree a Falą dowodzoną przez Ravenousa na wniosek tego drugiego, którego siły zostały poważnie osłabione przez Galactusa. Ravenous otrzymał Kree-Lar i kilka innych planet. Nie wszyscy są zadowoleni z takiego zakończenia, ale wszyscy są zgodni, że mają dosyć zabijania. Silver Surfer znów jest heroldem Galactusa, którego głód po uwięzieniu przez Annihilusa jest większy niż kiedykolwiek, ale Nova ma nadzieję, że ten stan nie będzie trwał długo. Pozostali byli heroldowie zginęli lub zaginęli, jak w przypadku Terraxa. Firelord poluje na pozostałych przy życiu Centurionów Annihilusa, aby się zemścić. Super-Skrull i Praxagora zniknęli, podobnie jak Drax. Ten fakt niepokoi Novę najbardziej. Uważa, że Moondragon kłamie mówiąc, że nie wie co się stało z Niszczycielem, ale Richard nie dziwi się jej, że chce chronić ojca. Sama Heather wróciła z Phylą do domu i próbuje odwieść swoją dziewczynę od zostania nowym Quasarem. Nikt nie widział Cammi od czasu, kiedy Nova i reszta pozostawili ją przed wyruszeniem na spotkanie z Annihilusem, ale Gamora powiedziała, że odstawiła ją w bezpieczne miejsce i Ryder jest pewny, że dziewczyna jak zwykle sobie poradzi (znalazła również nową towarzyszkę w Skreet). Od wielu innych sojuszników, jak Blastaar czy Spaceknights nie było wieści, więc Nova nie ma innego wyboru jak wierzyć, że przeżyli eksplozję spowodowaną przez Galactusa. Co do samego Richarda, ma on wiele propozycji, między innymi od Kree, zwłaszcza, że Ronan uczynił go honorowym obywatelem imperium. Quill jest zdania, że Nova powinien odtworzyć korpus, a sam Rider zastanawia się, czy nie powinien wrócić na Ziemię i przez jakiś czas pobyć zwykłym człowiekiem. Na razie postanawia niczego nie postanawiać i cieszyć się przez jakimś czas tym, czego dokonali: uratowali wszechświat, a to nie byle co.

Kree-Lar, dziewięć dni później. Ostatnia pozostała przy życiu królowa zdołała urodzić larwę. Ravenous zastanawia się przez chwilę, czy nie zabić jej – wtedy byłby całkowitym władcą podległych mu terenów, a nie tylko tymczasowym opiekunem. Jego honor i przysięga wierności władcy nie pozwala mu jednak na to. Zabiera larwę, wychodzi na taras i demonstruje zebranym poddanym odrodzonego Annihilusa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #6 Annihilation #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.