Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #78

Ultimate X-Men #78

Ultimate X-Men #78

"Cable" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Pora na ostateczne stacie z Cablem, które przyniesie śmierć jednego z X-Men. Czy będzie to Cyclops, jak sugeruje okładka, czy może wynik okaże się o wiele bardziej zaskakujacy?

Cytat

Hammer (do Icemana): "Bobby Drake, right? The legend! (...) It's been an honor to kick your-- [ przerywa, zauważając atakującego go Wolverine'a] Eh? You-- I have no idea who YOU are!"
Wolverine: "Yeah. Apparently I've been keeping a low profile."

Streszczenie

Po niebie mknie X-Jet z Cyclopsem i Profesorem X na pokładzie. Siedzący za sterami samolotu Scott nie odezwał się nawet słowem odkąd wystartowali z Instytutu. Xavier chciałby porozmawiać ze swoim studentem na temat tego, co mu niedawno wyznał [poprzedni numer], lecz Summers nie ma ochoty na taką rozmowę. Za około cztery minuty samolot dotrze do celu.


Tymczasem nieopodal opuszczonej bazy Weapon X w Finlandii walka pomiędzy Bishopem i X-Men a Cable'm i jego Wild Pack trwa na całego. Colossus pojedynkuje się z Cable'm. Domino rani Storm w ramię strzałem z pistoletu, lecz Ororo nie pozostaje jej dłużna i chwilę później rewanżuje się przywołując błyskawicę. Tymczasem Hammer uznaje za zaszczyt możliwość "skopania tyłka" Icemanowi, który w przyszłości uważany będzie za legendę X-Men. Na pomoc Drake'owi rusza Wolverine, który podbiega do Hammera i wbija mu swoje pazury prosto w brzuch. Jednak na potężnym, czarnoskórym mężczyźnie cios ten nie robi większego wrażenia. W odpowiedzi Hammer ogłusza Logana uderzeniem w głowę. Gdy X-Jet znajduje się już mniej więcej nad bazą Weapon X, Cyclops niespodziewanie wyskakuje z niego, spadając z ogromną prędkością w kierunku walczących. Profesor X, który nie potrafi pilotować samolotu, jest zaskoczony i zdezorientowany sytuacją i kontaktuje się telepatycznie ze Scottem, pytając czy zupełnie stracił rozum. Zbliżający się nieuchronnie ku ziemi Summers ze spokojem radzi Xavierowi, żeby dał znać Storm, by bezpiecznie sprowadziła go na dół, oraz aby wyciągnął z jego głowy informacje dotyczące lądownia X-Jetem w celu uratowania siebie samego. W przeciwnym razie obaj zginą. Ororo wykorzystuje wiatr do spowolnienia prędkości, z jaką Scott zbliża się do ziemi i wkrótce staje on do walki z Grizzly'm. W tym samym czasie Cable atakuje Bishopa, nazywając go zdrajcą ich sprawy. W trakcie walki pewny siebie mężczyzna niszczy czarnoskóremu przeciwnikowi urządzenie do podróży w czasie, uniemożliwiając Bishopowi powrót do przyszłości.


Bitwa toczy się dalej, gdy w kierunku walczących nadlatuje X-Jet, nad którym Profesor X nie jest w stanie zapanować. Samolot uderza w ziemię eksplodując. Xavierowi udaje się cało wyjść z opresji dzięki polu siłowemu, którym zdołał otoczyć się w momencie katastrofy. Okazuje się jednak, że wybuch ranił dwóch członków Wild Pack. Kane traci jedno ze swoich bionicznych ramion, a Hammer leży bezwładnie na śniegu z prawdopodobnie złamanym kręgosłupem. W tej sytuacji cała czwórka rezygnuje z dalszej walki, jako że Cable nie płaci im aż tyle, aby mieli narażać swoje życie. Ponadto Hammer potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. The Wild Pack otwierają portal teleportacyjny i znikają. Nie mając wielkich szans w samotnej walce przeciwko X-Men Cable wycofuje się do bazy. Za nim podąża Cyclops. Mężczyzna, chcąc ostatecznie pozbyć się Summersa, rzuca w jego stronę okrągłe ostrze, które ma za zadanie roztrzaskać Scottowi głowę. Stalowa gwiazdka trafia jednak w wizjer, który ratuje Cyclopsowi życie. Rozpoczyna się walka, w trakcie, której Cable rani Summersa nożem. Ten odpłaca się atakując przeciwnika promieniem optycznym. Do bazy wczołguje się Profesor X zdecydowany rozprawić się z Cable'm raz na zawsze. Gdy wydaje się, że przybysz z przyszłości nie ma już żadnych szans, wówczas wyciąga detonator, z pomocą, którego ma zamiar wypełnić swoją misję. Cable bez wahania naciska guzik i wówczas następuje wybuch. Jego siła wyrzuca Cyclopsa na zewnątrz nie czyniąc mu praktycznie żadnej krzywdy. Jednak Xavier, który znajdował się w samym centrum eksplozji, nie miał tyle szczęścia. Gdy kłęby dymu przerzedzają się i X-Men wkraczają do bazy Weapon X, z przerażeniem zastają leżący na podłodze szkielet Profesora. Mutanci nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Bishop zastanawia się również, gdzie podział się Cable, ponieważ jego ciała nigdzie nie można znaleźć. Tymczasem z pomieszczenia, w którym była przetrzymywana, uwalnia się Jean Grey. Dziewczyna przemieszcza się korytarzami szukając wyjścia i natrafia na swoich przyjaciół stojących w milczeniu przy tym, co pozostało z Xaviera. Zrozpaczona dziewczyna pada w objęcia Scotta.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #78 Ultimate X-Men #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.