Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #5

Annihilation #5

Annihilation #5

"Ascension"

Postacie
Zapowiedź

Wojna została przegrana, ale ostatnia nadzieja spoczywa w rękach Ronana i Super-Skrulla, którzy muszą dostać się do serca imperium Kree.

Cytat

Super-Skrull (do Praxagory, widząc, jak Ronan pokonał kilkunastu przeciwników jednym uderzeniem broni): "I'm impressed. You do not tell him I said that."

Streszczenie

Canticus Prime, planeta na obrzeżach imperium Kree. Nova, Phyla-Vell i Peter Quill spotykają się ze Spaceknightami i Blastaarem. Quill narzeka na skutki poprzedniej teleportacji, a Richard już przygotowuje się do następnej. Blastaar wprowadza współrzędne do teleportera, dzięki którym Nova i jego przyjaciele znajdą się w najbliższym sąsiedztwie okrętu flagowego Annihilusa. Uważa, że to jest szaleństwo i bohaterowie najpewniej zginą, ale życzy im powodzenia. Richard dziękuje mu za pomoc, na co Blastaar stwierdza, że jeżeli zabije Annihilusa, to będą kwita.

Statek Thanosa. Moondragon uświadamia Draxowi, że zabiwszy Tytana jednocześnie zabił jedyną osobę, która mogła uwolnić Galactusa. Drax nie przejmuje się tym i każe córce przygotować się do ucieczki, zanim Fala znów ich zaatakuje. Heather mówi, że Pożeracz Światów jest w stanie pokonać Annihilusa, a bez niego są zgubieni. Drax wciąż uważa, że zrobił to, co był powinien, ale pyta się, jaki plan miał Thanos. Moondragon odpowiada, że Tytan miał użyć swojej mocy aby zasilić zmodyfikowany przez siebie obwód, który uwolniłby Galactusa. Drax uważa, że wciąż mogą to zrobić. Heather zauważa, że żadne z nich nie ma takiej mocy, ale Drax zdaje sobie z tego sprawę. Każe Moondragon użyć swojej telepatii, aby dezorientować Falę i dać mu czas. Niszczyciel skacze w głąb maszynerii i dostaje się do Silver Surfera. Mówi do Galactusa, że jeżeli pomoże mu, olbrzym ma zagwarantować Moondragon bezpieczeństwo. Rozbija bańkę, w której trzymany jest Surfer i wyciąga go z powrotem do pokoju kontrolnego. Tam Heather ledwie sobie radzi z taką ogromną ilością umysłów, ale Drax prosi, by wytrzymała jeszcze chwilę. Podprowadza Surfera do obwodu i przekonuje go, aby uwolnił Galactusa i uratował Wszechświat. Norrin ładuje obwód swoją kosmiczną mocą. Po chwili, wolny już Galactus potężnym głosem ostrzega Annihilusa, że powinien zacząć się bać.

Hala. Ronan, Kl’rt i Praxagora przedzierają się przez oddziały Kree, aby dostać się do kompleksu, gdzie ukrywają się członkowie Domu Fiyero. Ronan jest wściekły, że musi zabijać swoich krajanów służących niewłaściwym władcom. Super-Skrullowi oczywiście nie przeszkadza to ani trochę. Nagle jeden z Centurionów Annihilusa powala Kl’rta na ziemię, a za nim pojawiają się następni. Ronan wie, że może być tylko jeden powód, dla którego Centurioni są na Hali. Wewnątrz kompleksu, Ravenous obserwuje walkę, stwierdzając, że sojusz Domu Fiyero z Annihilusem właśnie wyszedł na jaw. Ronan, dodatkowo rozjuszony pojawieniem się kolejnych przeciwników odrzuca wszystkich na bok używając swojego młota i wkracza do budowli. Członkowie Domu Fiyero zaczynają się bać, ponieważ wiedzą, że z byłym Oskarżycielem nie będą mogli negocjować i ten ich pozabija. Ravenous stwierdza, że to mała strata, ponieważ skoro sprzedali cały swój naród, to są niespecjalnie godni zaufania. Ronan i Kl’rt wkraczają do komnaty, a Praxagora osłania ich tyły. Ravenous z uśmiechem tłumaczy, że nie muszą walczyć, jeżeli Ronan zaakceptuje sojusz, jaki Dom Fiyero zawarł z Annihilusem. Mówi, że zrobili to dlatego, ponieważ nie chcieli, aby Kree stali się zagrożonym gatunkiem, jak Skrullowie. Kl’rt odpowiada, że za tę uwagę Ravenous zginie i atakuje go płomieniami mimo protestów Ronana. Kree i Praxagora powstrzymują Centurionów, a Super-Skrull owija się wokół Ravenousa i chce go zmiażdżyć, ale ten go odtrąca na bok. Wtedy Ronan wkracza do walki. Kl’rt jest zły, że Kree chce go pozbawić przyjemności, ale wtedy słyszy wezwanie o pomoc Praxagory. Odpowiada jej, aby zaczęła wkładać w walkę całe serce. Mechanoid tworzy ogromne wyładowanie elektryczne i spopiela cały oddział Kree. Skrull jest z niej zadowolony. Ravenous walcząc z Ronanem krzyczy, że jego przeciwnik jest anachronizmem, który utknął w miejscu, kiedy jego imperium ewoluowało i to już nie są jego Kree. Ronan nie słucha go oświadczając, że Ravenous jest oskarżony o zbrodnie przeciwko jego rasie i zostaje uznany winnym. Mówiąc to, z całej siły uderza go młotem w głowę. Broń Ronana zostaje strzaskana, podobnie jak lewa część twarzy jego przeciwnika. Centurioni widząc upadek swojego przywódcy teleportują z planety razem z Ravenousem. Ronan daje wybór pozostałym oddziałom Kree, aby przyłączyli się do niego lub zginęli. Wszyscy uznają jego zwierzchnictwo. Pozostawiają Ronana samego z byłymi przywódcami Kree. Ci zaczynają się tłumaczyć, że wojna z Annihilusem została przegrana, że nie chcieli wyginięcia ich rasy i uważali, że sojusz z najeźdźcą jest najlepszym wyjściem. Ronan słucha przez chwilę w milczeniu, po czym oznajmia, że Dom Fiyero zostaje postawiony w stan oskarżenia.

Wykonawszy egzekucję na byłych przywódcach, Ronan zmierza do komnaty Supreme Intelligence. Tam znajduje istotę w agonii. Kapłani wyjaśniają mu, że członkowie Domu Fiyero porwali Supremora i wprowadzili go do stanu przypominającego żywego trupa. Supreme Intelligence już nigdy nie będzie mógł rządzić Kree. Ronan każe kapłanom zostawić ich samych, a oni wychodząc proszą, aby jego pierwsze działanie jako nowego przywódcy imperium było aktem miłosierdzia. Oskarżyciel mówi, że Supremor nie zasługuje na przebywanie w stanie wegetacji i obiecuje, że będzie pamiętany, po czym roztrzaskuje zbiornik, który podtrzymuje istotę przy życiu. Supreme Intelligence umiera, a Ronan wychodzi na taras, gdzie słyszy wiwaty Kree na swoją cześć. Zaczyna się zastanawiać, jaki los czeka teraz imperium.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #5 Annihilation #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.