Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #103

Ultimate Spider-Man #103

Ultimate Spider-Man #103

"Clone Saga" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Skoro klony dość już namieszały w życiu Petera Parkera, pora ujawnić, kto jest ich twórcą. Naturalnie, będzie to zaskakując i niespodziewane.

Streszczenie

Szkoła Xaviera. Shadowcat widzi w telewizji doniesienia o interwencji S.H.I.E.L.D. w Queens oraz błagania Mary Watson o pomoc w odnalezieniu córki i jest pewna, że Peter ma kłopoty. Mówi o wszystkim profesorowi i przekonuje go, że X-Men powinni wyruszyć Spider-Manowi na pomoc.

Szpital. Sue Storm oddaje May Parker w ręce lekarzy. Widząc, że Richard dziwnie się zachowuje, prosi go o próbkę krwi. Po zbadaniu jej i porównaniu z DNA Petera okazuje się, że geny Parkera są prawie takie same. Kobieta domyśla się prawdy i zabiera Richarda ze sobą, aby z nim porozmawiać.

Laboratorium OsCorpu. Spider-Man i jego klony dowiadują się, że to Otto Octavius jest odpowiedzialny za ich istnienie, więc Fury powstrzymuje ich przed odwetem. Johnny Storm zauważa leżącą na podłodze Mary Jane, a Peter wyjaśnia mu, że Kaine zainfekował ją Ozem. Reed na prośbę Parkera obiecuje jej pomóc i pomimo protestów Nicka Fantastyczna Czwórka zabiera dziewczynę i wraca do Budynku Baxtera. Zdeformowany klon chce ich powstrzymać, ale agenci S.H.I.E.L.D. strzelają do niego i Kaine ginie. Octavius dziękuje Fury'emu za pomoc w zatrzymaniu klonów i chce wezwać swoich ludzi, aby się nimi zajęli, ale Nick stwierdza, że Otto jest aresztowany. Ten mówi, że nie jest podległy S.H.I.E.L.D. i jego przełożeni z pewnością nie pozwolą agencji go zatrzymać. Wyjaśnia, że po ostatniej przegranej walce ze Spider-Manem [Ultimate Spider-Man #58] zgłosili się do niego ludzie, którzy nie chcieli, aby Fury był jedyną osobą z super-żołnierzami do dyspozycji, i zaproponowali mu pracę. Octavius mógł wreszcie wrócić do kariery naukowca, którą przerwał stając się Doctorem Octopusem, i przy okazji mógł się zemścić na Parkerze, ponieważ dzięki próbce jego krwi otrzymanej od Bena Reilly'ego stworzył klony Spider-Mana, a jednego z nich zmodyfikował w ten sposób, że przypominał jego ojca. Octavius cieszy się, że tyle osiągnął, jednocześnie niszcząc życie swojego wroga. Wściekły Peter proponuje Fury'emu układ: jeżeli zostawi go i jego kopie na dziesięć minut samych z Otto, to po wszystkim mu się podda. Octaviusa rozbawia ta sytuacja, ale mina mu rzednie, kiedy Nick przystaje umowę i wyprowadza swoich ludzi na zewnątrz. Parkerzy atakują naukowca, ale ten niespodziewanie zaczyna kontrolować metalowe belki i rzuca nimi w napastników, a Tarantula ginie przebity jedną z nich. Otto tworzy sobie nowe macki i krzyczy, że jego nadludzką mocą zawsze była kontrola nad metalem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.