Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #77

Ultimate X-Men #77

Ultimate X-Men #77

"Cable" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Jeśli myślicie, że wiecie, co się naprawdę dzieje w tej historii, to się grubo mylicie, bo ponownie odpowiedĽ na kilka pytań przynosi jeszcze większą dawkę zagadek, które są jeszcze bardziej niebezpieczne.

Cytat

Rogue: "He's at the old Weapon X compound? Why would he be there?"
Iceman: "More importantly--how are we going to get there? (...) It could take us hours to get all the way to Finland. Wait-- where's Finland?"

Streszczenie

Pogrążony w myślach Scott siedzi samotnie pod drzewem nieopodal Instytutu. Dołącza do niego Bobby, który nie może sobie znaleźć miejsca. Chłopak nie potrafi dogadać się z Rogue, odkąd dziewczyna odzyskała swoje zdolności. Summers martwi się o Jean i żałuje, że nie powiedział jej do tej pory, jak wiele dla niego znaczy. Iceman próbuje podnieść kolegę na duchu, mówiąc, że zdołają ją odbić z rąk Cable'a. Według Roberta Cyclopsowi brakuje pewności siebie. Scott odpowiada, że istotnie pewność siebie to cecha, którą powinien odznaczać się dobry przywódca i przyznaje, że sam jej nie posiada, ale też nigdy nie prosił się o to, by dowodzić X-Men. Został wybrany liderem zespołu tylko dlatego, ponieważ był pierwszym uczniem Profesora X. Po chwili rozmowy obaj wracają do Instytutu.


Tymczasem Xavier prowadzi rozmowę telefoniczną z Syndicate. Charles ma dla bliźniaków kolejną misję. Matthew i Luke mają za zadanie udać się pod wskazany przez niego adres w Queens, a tam znajomi Profesora przekażą im dalsze instrukcje. Xavier życzy Syndicate powodzenia i obiecuje skontaktować się z nimi ponownie już wkrótce, a następnie chowa telefon komórkowy, przez który rozmawiał, do zamykanej na klucz szuflady swojego biurka. Chwilę później Charles spotyka na korytarzu wracającą z izolatki Ororo. Dziewczyna informuje go, że stan Kitty stale się poprawia, jednak panna Pryde nie czuje się w Instytucie szczęśliwa i postanowiła ich niedługo opuścić. Xavier zdaje sobie z tego sprawę i stwierdza, że w dużym stopniu przyczyniły się do tego problemy Kitty w jej związku ze Spider-Manem. Na koniec Profesor zagaduje Storm o sztukę, którą dziewczyna od dłuższego czasu pisze.


Wkrótce w sali odpraw poświęconej pamięci Henry'ego McCoya odbywa się zebranie, w którym uczestniczą wszyscy członkowie X-Men. Naradę prowadzi Bishop, który oznajmia, że Cable ukrywa się prawdopodobnie w ich czasach, ponieważ podróże w czasie wymagają ogromnej ilości energii i niemożliwe jest wykonanie dwóch w ciągu jednego dnia. Dlatego też nie mógł on zabrać Jean do przyszłości. Na szczęście urządzenie do teleportacji, którego używa Cable, zostawia po sobie pewien ślad energii, który Bishop jest w stanie namierzyć. Plan Bishopa jest prosty - on sam, Wolverine, Storm, Rogue, Colossus i Iceman udadzą się w pościg za Cable'm, podczas gdy Scott zostanie z Profesorem w Instytucie na wypadek kolejnego ataku. Czarnoskóry mężczyzna zna Cable'a bardzo dobrze i wie, że nie spocznie on, dopóki nie wykona zadania. Obaj należeli bowiem w swojej przyszłości do grupy podtrzymującej marzenie i ideały Xaviera. Jednak z czasem Cable zaczął łączyć ze sobą zupełnie niepowiązane wydarzenia z przeszłości i doszedł do szalonego wniosku, że to przez Profesora i jego poczynania świat, w którym żyją stał się piekłem na ziemi. Summers początkowo upiera się przy towarzyszeniu X-Men w misji uwolnienia Jean, jednak Bishop i Xavier przekonują go, że bardziej przyda się na miejscu.


Bishopowi udaje się ustalić, że Cable ukrywa się w opuszczonej bazie Weapon X w Finlandii. Jako że X-Wing jest zniszczony [patrz - poprzedni numer], a jego drugi model jest zdecydowanie wolniejszy, przybysz z przyszłości proponuje swój własny środek transportu i po chwili otwiera portal teleportacyjny, przez który X-Men przedostają się pod sam otoczony śniegiem kompleks. Wolverine i Rogue mają okropne wspomnienia związane z tym miejscem, ponieważ oboje byli tu swego czasu przetrzymywani. Spodziewający się kłopotów mutanci próbują przewidzieć, z której strony nastąpi ewentualny atak, gdy nagle Rogue zostaje trafiona pociskiem, który dosłownie odrywa jej całą lewą rękę od tułowia. Logan momentanie znajduje się przy dziewczynie i obejmuje ją, aby miała możliwość zaabsorbować jego czynnika gojącego. Po chwili jednak on sam obrywa w brzuch i pada na śnieg nieprzytomny. Przed X-Men staje drużyna złożona z trzech mężczyzn i jednej kobiety - the Wild Pack. Zadaniem Indianina zwanego Grizzly jest rozprawienie się z Colossusem, czarnoskóry Hammer ma zająć się Storm, posiadający bioniczne ramiona Kane Icemanem, a dowodząca nimi Domino zostawia dla siebie potyczkę z Bishopem. Bishopowi udaje się jednak otworzyć ponownie portal teleportacyjny, przez który Bobby Drake przenosi poważnie ranną Rogue prosto do Instytutu, a następnie chłopak powraca, aby pomóc walczącym przyjaciołom. Obserwujący całe zajście z wewnątrz bazy Cable z rozczarowaniem stwierdza, że jego kompani zaczynają przegrywać, dlatego będzie zmuszony udzielić im wsparcia. Wcześniej jednak postanawia zajrzeć do pomieszczenia, w którym przetrzymuje Marvel Girl. Mężczyzna nie wie, czy będzie miał jeszcze później okazję, dlatego chce teraz zadać jej bardzo ważne pytanie: czy gdy Jean używa swojej telekinezy, to widzi małe trolle wykonujące za nią całą pracę. Zaskoczenie, jakie Cable dostrzega na twarzy dziewczyny bierze za odpowiedź twierdzącą i odpowiada, że tak właśnie myślał i że to była pierwsza oznaka. Mężczyzna dodaje, że już wkrótce wydarzy się to, czego był świadkiem w swojej przeszłości i że choć zajmie jej to trochę czasu, to Marvel Girl zdoła przez to przejść.


Profesor X i Scott zastają na zakrwawionym łóżku Rogue, której ręka jest właśnie w trakcie procesu odrastania. Warstwa mięśni zregenerowała się już prawie całkowicie i jest tylko kwestią czasu, zanim całe ramię pokryje się skórą. Proces ten jest co prawda bardzo bolesny, ale dziewczyna już wie, że dzięki czynnikowi samogojącemu Logana wkrótce dojdzie do siebie. Zdając sobie nagle sprawę, na jakie niebezpieczeństwo naraził swoich studentów, Xavier zmierza natychmiast w kierunku hangaru. Nie może chować się za plecami X-Men i ryzykować ich życia, musi stawić czoła Cable'owi osobiście. Cyclops próbuje przekonać Profesora, że sam powinien udać się na pomoc przyjaciołom, ponieważ Xavier jest zbyt ważny i jest przecież głównym celem Cable'a. Charles nie ma jednak zamiaru na ten temat dyskutować, bowiem podjął już decyzję i natychmiast wyrusza do Finlandii. Summers nie potrafi zrozumieć, dlaczego Profesor ma zamiar postąpić tak nierozważnie. Poirytowany Xavier dziwi się, że Scott wcześniej tego nie zauważył a następnie ze spuszczoną głową wyznaje, że jest zakochany w Jean. Zaszokowany Cyclops staje jak wryty...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #77 Ultimate X-Men #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.