Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #13

The Ultimates 2 #13

The Ultimates 2 #13

"Independence Day"

Postacie
Zapowiedź

W finałowym numerze tej serii Ultimates, będziemy świadkami ostatecznej bitwy, która wszystko zmieni. Przygotujcie się na nowe sojusze i dramatyczne rozłamy, a także sporo występów gościnnych.

Cytat

Loki na widok Thora unoszącego młot: "Oh ****."

Streszczenie

Norwegia. Thorlief szamocze się z próbującymi uspokoić go pielęgniarzami. Przychodzi jego brat Loki. Ochroniarze informują go, że Thorliefowi wydaje się znów, że jest bogiem piorunów. Brat próbuje go przekonać, że znów miał atak. A cała sprawa to tylko jego wymysł. Ale Thor wyczuwa na swojej twarzy Waszyngtoński deszcz. Wie, że cała sytuacja jest tylko iluzją. Thor podnosi swój młot i opuszcza go na głowę brata.

Captain jest pewny, że Loki nie żyje, ale ten od razu wstaje z ziemi. Bóg knowań mówi, że nie zginie od uderzenia młota, jego moc jest tak wielka, że może zmieniać kolor słońca i nieba. Przyzywa ogromnego węża - Surtura, który atakuje Thora. Po chwili przyzywa też trole, olbrzymy i smoki. Captain, widząc szarżującą armię Lokiego, mówi, że przydałyby się im posiłki. Na ulicach Waszyngtonu ogomne wilki atakują przechodniów. Z wody wynurzają się olbrzymy. Atakują Ultimates. Rogers zarządza odwrót.

Thor zabija atakującego go węża i leci w stronę brata. Wyczuwa u niego strach i zgaduje, że niosące zniszczenie moce Lokiego słabną. Obaj bracia wbijają się w budynek. Thor szybko podnosi się z ziemii. Loki używa czarów i pojawia się w kilku postaciach. Wszystkie ruszają na brata. Loki mówi, że czekał na to trzysta lat zamknięty w Pokoju Bez Wyjścia. Teraz zastanawia się, co czuje Thor, gdy przychodzi mu umierać w samotności i brudzie. Władca Mjolnira nazywa brata idiotą, pyta się go, czy naprawdę myślał, że ten przybył sam.

Nad miastem pojawia się tęczowa droga. Maszeruje po niej armia Asgardu. Rzuca się do walki z siłami Lokiego. Clinton na ich widok, pod nosem, przeprasza Thora, że w niego wątpił. Ultimates także ruszają do walki.

Thor wścieka się na Lokiego. Atakuje go z coraz to większa furią. Mówi mu, że nie preszkodzi w planach Odyna dotyczących Ziemi. Jest zwykłym brudem, ekstrementem. Przerażony gniewem Thora Loki mówi, że zrobił to, bo był zazdrosny. Chciał, żeby Odyn choć raz uśmiechnął się do niego. Myślał, że osiągnie to pokonując brata. Nawet niewiele zrobił. Potarł tylko nos i wszyscy zobaczyli Captaina na taśmach z domu Hawkeye'a. Norwegia nie jest w Unii Europesjkiej. Loki pyta się brata, czy nie widzi w jego dzialaniach zabawnej strony. Thor wznosi Mjolinira i zamierza się na brata. Mówi mu, że ojciec chce zamienić z nim słówko. Jednocześnie cios i potężny piorun trafiają Lokiego. Od tego miejsca, przez całe miasto, przechodzi fala energii.

Niebo odzyskuje naturalny kolor. Thor staje na schodach kapitolu. Wznosi do góry Mjolnira i ogłasza zwycięstwo. Dodaje, że od tej pory planeta jest pod jego ochroną. Armia Asgardu wiwatuje na cześć swojego władcy.

Nowy Jork. Tu także siły Liberators zostały pokonane. Fantastic Four, X-men, Spider-man i Captainowie cieszą się ze zwycięstwa. Także Tony celebruje swoim sposobem - pijąc drinka za drinkiem.

Waszyngton. Wasp patrzy na martwe ciała orków z armii Lokiego. Zdaje sobię sprawę, że Thor jest prawdziwym bogiem piorunów. Podchodzi do niego i mówi mu, że jest wspaniały. Hank próbuje wszystkim wytłumaczyć, że tylko infiltrował Liberators. Nikt mu nie wierzy. Wanda umawia się na randkę z Ultronem, wywołując konsternację u słyszących to kolegów. Ulicą idzie Perun, pyta się żołnierzy komu może się poddać, bo nie chce podzielić losu swoich martwych towarzyszy.

Wiadomości telewizyjne. Rosja i Chiny zaprzeczają jakoby miały swój udział w inwazji. Ameryka zastanawia się, jakie podejmie kroki.

Zwykli ludzie zaczynają świętować zakończenie wojny. Wywieszane są amerykańskie flagi.

Technicy transportują do laboratorium ciało Al-Rahmana. Przygląda się temu Steve. Potwierdza stojącemu obok Fury'emu, że od tej pory Ultimates będą niezależni. Rogers dodaje, że nie mogą walczyć w wojnach, na które wysyła ich Nick, po powoduje to, że ludzie odpłacają im tym, czym odpłacili im Liberators. Spogląda przy tym na leżące wokól niego ciała i wraki bojowych maszyn.

Ultimates zbierają się na schodach kapitolu. Próbują się odprężyć. Iron Man informuje ich, że od tej pory on będzie sponsorował grupę.

Szpital. Pielęgniarki układają na łóżku Nataszę. Kobieta żyje, choć ma bandaże na nadgarstkach i głowie. Nagle w sali pojawia się Clinton. Widow próbuje uciec, ale dwie strzały przybijają jej ręce do ściany. Clint domyśla się, że kobieta przecięła sobie nadgrastki, żeby pozbyć się nanitów. Natasza wygraża się Hawkeye'owi. Mówi, że wyłupie mu oczy. Ten spokojnie naciąga kolejną strzałę i strzela kobiecie prosto w głowę.

Apartament Starka. Tony ma złamane serce. Z łzami w oczach żali się swojej sekretarce Pepper, że naprawdę kochał Nataszę. A ta go zdradziła. Wyjaśnia jej też, że z nowego układu wszyscy będą zadowoleni. Ultimates, bo w końcu będą niezależni. Także Fury, bo jego budżet będzie mógł przeznaczyć pieniądze na inne projekty. Nagle przez okno, za pomocą lornetki dostrzega piękną kobietę. Jego nastrój zmienia się diametralnie. Informuje Pepper, że bierze urlop, i każe przygotować swojego najlepszego szampana. Mówi zaskoczonej kobiecie, że nie ma lepszego lekarstwa na złamane serce, niż piękna blondynka.

Triskelion. Jan odwiedza uwięzionego Hanka. Prace nad odbudową obiektu trwają.

Brooklyn, rok 1942. Gail i Steve wracają z kina. To ich ostatni wspólna noc przed wyjazdem Rogersa. Kobieta boi się, że w czasie eksperymentu, do którego zgłosił się Steve, coś pójdzie nie tak. Rogers jest spokojny. Wie, że zostanie super żołnierzem i pomoże zakończyć wojnę. Gail zaczyna płakać. Daje Stevowi swoje zdjęcie, aby wziął je ze sobą i o niej pamiętał. Rogers uśmiecha się na widok takiego prezentu. Całuje ukochaną. Ta pyta się go ponownie, czy obiecuje, że wróci. Steve potwierdza. Gail mówi, że będą na niego czekać. Najwyraźniej kobieta jest w ciąży.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #13 The Ultimates 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.