Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #8

Wolverine: Origins #8

Wolverine: Origins #8

"Savior" part 3

Postacie
Zapowiedź

Logan znowu ma na ogonie SHIELD, ale mimo to musi udać się do Berlina i odzyskać Carbonowy Syntetyzer, bo inaczej Omega Red zrobi krzywdę Jubilee. Myślicie, że Wolvie zaufa Omedze na tyle, by oddać mu to cenne urządzenie? Gdyby tak było, nie przygotowałby awaryjnego planu.

Cytat

Maverick: "[...] Everything I... we... did back then... it's all coming due."
Logan: "Yeah, well... we deserve it."
Maverick: "Some more than others."

Streszczenie

Niemcy, Berlin. Wspinając się po zewnętrznej ścianie budynku Logan pomimo wytężonego wysiłku nie przestaje myśleć o pozostawionej u góry sam na sam z Omegą Red Jubilee. Odkąd tylko ją zna żywi szczególną sympatię do tej dziewczyny. Traktował ją prawie jak swoją córkę. Niestety opuścił ją wtedy, kiedy ta najbardziej go potrzebowała. Nie najlepiej świadczy to o nim jako o ojcu.


Z okna u góry Wolverine jest ostrzeliwany przez znajdujących się wewnątrz budynku żołnierzy Reda. Zmuszony jest ukryć się przed nimi piętro poniżej, z którego to przebija się przez sufit do strzelców z wyższej kondygnacji. Tam rozprawia się z żołnierzami, po czym podchodzi do rannego Mavericka siedzącego w rogu pokoju. Od niego dowiaduje się, że Omega Red porwał Jubilee. Sam Chris próbował rozprawić się z napastnikami. Szło mu całkiem nieźle, dopóki Arkady nie wrócił. Rossovich koniecznie chciał poznać miejsce ukrycia karbonowowego syntezatora. Jednak jedyne, czego się dowiedział to to, że tak poszukiwany przez niego przedmiot powrócił do Stanów. Chris opowiada teraz Loganowi, jak to po M-Day tułał się po Europie. Jednak Stary Kontynent nie jest już dla niego bezpieczny. Cała przeszłość Mavericka powróciła ze zdwojoną siłą. Chrisowi przypomina się ostrzeżenie Reda, który zabije dziewczynę, jeśli tylko Logan będzie próbował go znaleźć. Wolverine wie jednak, że Jubilee jest martwa tak czy inaczej. Jak tylko Arkady dostanie to czego szuka, dziewczyna nie będzie mu już potrzebna. Starzy znajomi żegnają się, po czym Logan odchodzi.


Nowy Jork, Newark, port Elizabeth. Agenci S.H.I.E.L.D. otaczają wystraszonego mężczyzny. Za chwilę podchodzi do niego pułkownik Dugan i pokazuje zdjęcie Logana. Cztery dni wcześniej w nadmorskim pubie marynarz chwalił się, że zarobił mnóstwo kasy jedynie za to, by nie płynąć do Europy. Agenci bardzo chcieliby wiedzieć, kim był tak hojny zleceniodawca. Szyper nie chce jednak współpracować. Agentom udaje się z niego wyciągnąć, że to jednak Logan pożyczył od niego statek, którego miastem docelowym była Barcelona. Łódź ta nie była jednak pusta. Załadowane na niej kontenery miały płynąć do Paryża, Londynu lub Berlina.


Niemcy, Berlin. Wiele się tu zmieniło od czasu, kiedy Logan odwiedził niemiecką stolicę po raz ostatni. Teraz chowa się w ciemnym zaułku i czeka na okazję. Wybiera z tłumu mężczyznę, który wygląda na miejscowego. Będzie on idealnym źródłem informacji. Wolverine podchodzi do mężczyzny i z pozoru niedbale zaczyna rozmowę o pogodzie. Następnie wciąga mężczyznę do zaułka i gdy już dowiaduje się wszystkiego, co jest mu potrzebne, nokautuje mężczyznę serią szybkich, celnych ciosów.


Niemcy, Berlin. Czterdzieści lat wcześniej. Jako członek programu Weapon X Logan wraz z Maverickiem i Sabretoothem udali się do stolicy Niemiec w celu wyciągnięcia człowieka CIA w GRU; niejakiej Janice Hollenbeck. Chris był wolnym strzelcem tymczasowo zatrudnionym przez CIA, dlatego też Creed starał się trzymać go jak najdalej od karbonowego syntezatora. Jednak zleceniodawcom zależało także na Arkadym Rossoviczu, dlatego też do misji włączyli Sabretootha, który był od początku przy powstawaniu Broni X, wcześniej znanego jako Logan. Ten bez większych problemów zdobył C-syntezator i nie mógł się powstrzymać by nie sprawdzić, co przy jego pomocy mógłby zrobić Creedowi. Do tego jednak potrzebował czasu, a w trakcie tamtej akcji czasu brakowało najbardziej. Maverick znalazł Hollenbeck, ta jednak sama nie była w stanie utrzymać się na nogach, tak była nafaszerowana narkotykami. Na pomoc więc Logan wybrał Chrisa. Chciał, by ten ukrył C-syntezator. Wtedy właśnie na ich drodze pojawił się Omega Red. Sabretooth nie był w stanie sam sobie z nim poradzić. Uciekając przed Rossoviczem wpadli w ślepą uliczkę. Creed uznał, że zostali wystawieni. Wtedy właśnie zrobił coś zupełnie nieoczekiwanego. Sabretooth zabił Hollenbeck, w której ciele następnie ukryli C-syntezator.


Niemcy, Berlin. Dzień dzisiejszy. Przemierzając zakazane uliczki miasta Logan włamuje się do opuszczonego budynku, w którym oprócz niego znajduje się ktoś jeszcze. Nagle za jego plecami pojawia się kobieta z wycelowanymi w Wolverine'a dwoma pistoletami. Jej nazwisko brzmi Natalia Romanowa.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.