Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #32

The Sensational Spider-Man vol. 2 #32

The Sensational Spider-Man vol. 2 #32

"The husband or the Spider?"

Postacie
  • * Spider-Man , Mary Jane Watson-Parker , Mary Parker
  • * Invisible Woman
  • * w śnie: Tony Stark, Gwen Stacy, Madame Web, Hydroman, Morbius, Chameleon, Carnage, Will o' the Wisp, Kingpin, Swarm, Lizard [Kurt Connors], Scorpion [Mac Gargan], Scarecrow, Sandman, Vermin, Tarantula [Anton Miguel Rodriguez], Hobgoblin, Vulture [Adrian Toomes], Kraven the Hunter, Green Goblin [Norman Osborn], Venom [Eddie Brock], Dr. Octopus [Otto Octavius], Electro [Maxwell Dillon], Molten Man, Mysterio, Rhino, Hammerhead

Zapowiedź

"Na dobre i na złe" mówili... "W biedzie i w dostatku" przysięgali... ale czy w obliczu ostatnich decyzji, te słowa znaczą coś jeszcze dla Mary Jane Watson-Parker?

Cytat

Mary Jane: ".. I already chose, years ago. For better and for worse."

Streszczenie

MJ po raz kolejny śni sen, który zaczął ją prześladować od momentu rozpoczęcia wojny [Civil War- Snak3]. Znajduje się w amfiteatrze, przypominającym Koloseum. Pierwszym odruchem jest sprawdzenie czy nie ma na sobie kostiumu, ponieważ sen zbiegł się z wystawieniem Makbeta. Spogląda w dół i widzi, że ma na sobie zwykłe ubranie. W tym momencie spogląda przed siebie i widzi, że nie jest sama. Naprzeciwko niej siedzą najwięksi wrogowie Petera. Zakrywa uszy nie chcąc poddać się hałasowi i w tym momencie jej wzrok pada na imperatora, który wygląda jak Tony Stark. Dziewczyna zaczyna się szczypać licząc na szybkie obudzenie, zanim sprawy się pogorszą, ale jej już za późno. Dostrzega, że królową jest Gwen Stacy, co wywołuję przerażenie na jej twarzy. Mimo odległości słyszy jak imperator rozmawia z żoną o spotkaniu z Normanem Osbornem na moście. Nagle za plecami dziewczyny pojawia się Madame Web mówiąc, że nadszedł czas wyboru. Mary stara się dowiedzieć, o co tutaj chodzi, ale Web nie odpowiada na jej pytanie. Zamiast tego wskazuję na stojące obok identyczne drzwi.. Za jednymi jest nagroda - jej mąż, za drugimi przekleństwo, jakim jest życie z pająkiem. Mary poddaje się głosowi serca i otwiera drzwi na prawo. Po ich otwarciu rzuca się na nią wielki, humanoidalny pająk.

Rano. MJ suszy włosy wspominając sen, który będzie pamiętała przez cały dzień. Wychodząc na miasto wspomina dawne życie, kiedy tylko czekała na piątek, żeby się wyszaleć. W tych dniach ubiera się niepozornie tak, żeby nie przyciągać uwagi innych. Tuż przed wyjściem zaczepia ją May dzieląc się swoimi obawami, Mary odpowiada, że, mimo, iż zaczyna mieć trudności ze zrozumieniem swojego męża to wie, że ten sobie poradzi. Dziewczyna obiecuję, że wróci i wychodzi.

W międzyczasie Spider-Man zmuszony jest odpierać wściekłe ataki Rhino.

Na mieście zaczepia ją kobieta dopytując się czy nie jest przypadkiem żoną Spider-Mana. Mary korzystając z lat doświadczenia aktorskiego odpiera przekonywująco, że nie, chociaż wygląda podobnie. Po chwili zaciska wściekle pięści słysząc od kobiety, że rzeczywiście jest brzydsza od kobiety z telewizji.

Siedząc na ławce przypomina sobie jak Sue Richards obiecywała, że zjedzą razem kolację. Błyskawicznie umawia się z koleżanką i postanawia sprawdzić jeszcze jedną rzecz przed spotkaniem. Udaje się do teatru. Na miejscu widzi plakat Makbeta z napisem informującym o przesunięciu przedstawienia i wspomina jak dowiedziała się, że zamieszanie wokół jej osoby może źle na nią wpłynąć.

Później. MJ znajduje się w miejscu spotkania, jakim jest hala bohaterów w muzeum, konkretnie część przeznaczona Fantastic Four. Niewidzialna Sue zagaduję do MJ, która mówiąc odwraca się w kierunku przeciwnym do rozmówczyni. Ta wiedząc, że rozmawianie w ten sposób jest dziwne prosi ją o udanie się do kawiarni, która znajduje się na czwartym piętrze.

Na miejscu MJ przyznaję, że mimo, iż mieszka w Avengers Tower, to nie przywykła do super mocy. Sue przyznaję, że sama ciągle dziwi się czasami mocy swojego męża, po chwili mówi też, że mają kryzys. Mary zapytana o to samo mówi, że coś wypala się w ich związku, a to, że każdy jej dzień jest poświęceniem nie poprawia sytuacji. Sue dotyka jej dłoni i pyta się, czy kocha swojego męża. Słysząc, że tak radzi koleżance żeby była twarda. Pyta czy MJ wiedziała o Spider-Manie przed ślubem. Dziewczyna odpowiada, że tak. Invincible mówi, że podobnie jak w wielu małżeństwach z super-bohaterami, zdecydowała się związać swoje życie z tym człowiekiem. Musi pamiętać tamtą chwilę tak jak Sue, która pamięta swoją siłę w tamtym momencie i nie poddawać się podczas wojny. Teraz jest znakomity czas żeby zobaczyć jak silna jest ich miłość. Mary odchodząc mówi, że wszystkie kobiety z małżeństw, jakie wymieniła Sue mają moce, a ona ich nie posiada...

Idąc ulicą przypomina sobie sen, w którym Gwen mówiła o spotkaniu z Osbornem na moście. Wraca do wspomnień, kiedy Gwen zginęła z rąk Green Goblina i Peter nie przyjął jej przeprosin tylko kazał  się wynosić. Ostatkiem sił została z Peterem w pokoju, ponieważ wtedy było to dla niej najważniejsze. Znajduje się przed drzwiami hotelowego pokoju i dochodzi do niej urywany głos May. Kiedy sięga dłonią w kierunku klamki znowu znajduje się w Koloseum ze snu, zapytana przez Madame Web o swój wybór. Wspominając ślub i życie z Peterem odpiera, że ten wybór nie ma znaczenia, ponieważ wybrała już dawno temu, na dobre i na złe. Krzycząc, że wszyscy mogą iść do piekła otwiera drzwi i widzi Petera. Wie, że wszystko będzie dobrze. W tym momencie wraca do rzeczywistości i pokoju hotelowego, w którym zapłakana May trzyma jej męża na kolanach. Jego kostium jest rozerwany, a wszędzie dookoła pełno jest krwi...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #32 The Sensational Spider-Man vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.