Avalon » Serie komiksowe » Civil War » Civil War #6

Civil War #6

Civil War #6

Part 6

Postacie
Zapowiedź

Captain America i jego sojusznicy odkryli wreszcze szczegóły Projektu #42, to zaś prowadzi do otwartej bitwy z grupą Iron Mana. Początek końca - właśnie tutaj!

Streszczenie

W tajnej bazie S.H.I.E.L.D. gdzieś w Arizonie trwa trening nowej grupy Champions of Los Angeles, stworzonej w ramach Inicjatywy dla 50 Stanów. Obserwując poszczególnych członków grupy, Maria Hill zauważa, że ich twórcy zadbali o odpowiednie historie dla każdego, aby byli bardziej lubiani przez społeczeństwo. Henry Pym stwierdza, że w większości to pomysły Starka, który jest perfekcjonistą. Rozmowę o innych grupach, między innymi nowych Force Works i Spaceknights oraz drużynie mormonów z Utah, przerywa pojawienie się agenta, który prosi Pyma o pomoc przy Posejdonie, który zmienił kolor. Gdy odchodzą, dyrektor Hill przygląda im się podejrzliwie.

 

Podczas operacji mózgu sklonowanego Thora, Reed Richards rozmawia jednocześnie z Iron Manem, który patroluje miasto. Tony właściwie się nudzi, bo wskaźniki przestępczości znacznie spadły, więc pyta, jak poszła rozmowa z prezydentem w sprawie immunitetów. Reed mówi, że udało mu się zapewnić nietykalność Sue i Johnny'emu, ale stwierdza też, ze prezydent nie zgadza się na więcej niż dwanaście immunitetów. Tony obiecuje porozmawiać z nim o tym przy kolacji, na którą są umówieni.


W tym samym czasie, Punisher w specjalnym kombinezonie [skąd go wziął, dowiesz się z War Journal #2 - Gil] wspina się przez szyb wentylacyjny w Baxter Building. Captain America śledzi każdy jego ruch, ale Frank jest spokojny, bo Sue przekazała im schematy zabezpieczeń budynku. Chwilę później jest już w centrum sterowania, skąd ma wykraść plany kompleksu 42. Dotarcie do nich sprawia mu niewiele trudności, odkrywa jednak, że więzienie jest lepiej strzeżone niż przypuszczali i przydałoby się więcej ludzi. Steve mówi, że już się tym zajął.


Sue Richards staje przed tronem Namora dziękując, że zgodził się przyjąć ją tak szybko i od razu zaczyna opowiadać o problemach na powierzchni. Namor zwraca jej uwagę, że powinna przestrzegać etykiety w rozmowie z nim, ale Susan twierdzi, że nie ma czasu na gierki, bo sprawa jest poważna. Władca Atlantydy odpowiada jednak, że niewiele interesuje go kto z kim walczy i kogo zbiera do pomocy - interesowała go jedynie śmierć Namority, a ta sprawa została już załatwiona [w tie-inie z Wolverinem - Gil]. Sue przypomina, że Captain America jest jego przyjacielem i potrzebuje pomocy, ale Namor stwierdza, że w takim razie powinien przybyć osobiście, a nie próbować wykorzystać relacje łączące go z Susan. Ona twierdzi, że nie wie, co ma na myśli, ale on mówi, że czuje bicie jej serca przez wodę, a ono mówi co innego niż jej usta. Mówiąc to zbliża się i dotyka jej twarzy.


Podczas kolejnego przeglądu sił buntowników, Falcon informuje, że nie mogą liczyć na Namora ani X-Men i nie mogą znaleźć Stephena Strange, więc udało im się pozyskać jedynie pomoc od Black Panthera i Storm oraz Spider-Mana. Z boku, Peter właśnie rozmawia z Cagem, który stwierdza, że jego zmiana stron jest pierwszym sygnałem, że wszystko wraca do normy. Captain rozpoczyna zebranie od przedstawienia trójwymiarowego schematu więzienia i kilku informacji o zabezpieczeniach. Do kompleksu prowadzą międzywymiarowe przejścia ze wszystkich baz Inicjatywy, ale udało im się zdobyć klucz tylko do przejścia na wyspie Rykera [prezent od Zemo, patrz: tie-in z Thunderbolts - Gil], więc muszą się spieszyć, bo wiedzą, że S.H.I.E.L.D. planuje jakąś większą operację. Steve proponuje, żeby Spider-Man nie brał udziału w akcji, skoro nie czuje się najlepiej, ale Peter twierdzi, że musi pomóc, bo potrzebna jest każda para rąk. Skoro o tym mowa, Diamondback wprowadza Guldbuga i Plunderera, którzy oferują pomoc w imieniu niewielkiej grupki przestępców, zaniepokojonych działaniami Starka. Zanim jednak rozmowa się rozwinie, obaj posłańcy zostają zastrzeleni przez Punishera. Captain natychmiast atakuje go, nie zwracając uwagi na argumenty, że to byli złoczyńcy. Zadaje kilka ciosów, ale Frank nie podejmuje walki i daje się obić twierdząc, że z Kapitanem nie będzie walczył. Słysząc to, Steve zatrzymuje się i każe go w odosobnieniu, a jego broń zniszczyć. Patriot zastanawia się, dlaczego Punisher nie podjął walki, więc Spidey stwierdza, że podziwia Kapitana i w pewnym sensie są do siebie podobni. Słysząc to, Steve oświadcza, że nie są podobni, bo Castle jest szalony.


Następnego dnia, Tony Stark i Reed Richards biorą udział w otwarciu ogrodu pamięci ofiar w Stamford. Miriam Sharp dziękuje Starkowi za wszystko, co zrobił stwierdzając przy tym, że wie jak wiele sam poświęcił. Tony odpowiada jednak, że nie boi się poświęceń w słusznej sprawie.


Na biegunie północnym, Stephen Strange oddaje się medytacji i postowi. W miejscu odosobnienia odnajduje go Uatu, który pyta, dlaczego nie chce zakończyć sporu, chociaż mógłby to zrobić jednym słowem lub gestem. Strange odpowiada, że nie może stanąć po żadnej ze stron, bo konflikt nie dotyczy dobra i zła, a jedynie punktu widzenia, dlatego nie może interweniować. Obserwator rozumie jego stanowisko, ale chce wiedzieć, w jakiej intencji medytuje. Stephen odpowiada, że prosi o to by konflikt zakończył się w najlepszy dla wszystkich sposób, a rozlew krwi zakończył się jeszcze dziś.


Tego wieczory, strażnicy przy wrotach na wyspie Rykera zostają nagle i niespodziewanie obezwładnieni przez Invisible Woman. Zaraz za nią pojawia się reszta buntowników, jednak natychmiast po przejściu przez wrota, Spider-Man ogłasza, że jego pajęczy zmysł dzwoni na alarm. W tej chwili, drzwi otwierają się szeroko i staje w nich Iron Man wraz ze swoimi stronnikami. Stark oświadcza, że zastawili na nich pułapkę, bo od dłuższego czasu mieli szpiega w szeregach buntowników i wzywa do poddania się. Rogers oświadcza, że od początku wiedział o działaniach Tigry oraz, że oni również umieścili szpiega w szeregach przeciwnika i wiedzieli o planowanej pułapce. Szpiegiem tym okazuje się Yellowjacket, a właściwie Hulkling, który zajął jego miejsce w Arizonie. Richards zauważa, że jeśli Hulkling nabrał nawet ich, z łatwością mógł uzyskać dostęp do wszystkich zabezpieczeń kompleksu. W tym momencie otwierają się wszystkie cele, a uwięzieni do niedawna bohaterowie stają murem za oddziałem Kapitana. Pora na ostateczne starcie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.