Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #73

Ultimate X-Men #73

Ultimate X-Men #73

"Magical" - part 2

Postacie
Zapowiedź

The Magician ma problem - zaczęły wychodzić na jaw różne jego tajemnice, co podało w wątpliwość jego intencje i teraz X-Men domagają się prawdy. Jean Grey też ma problem, związany z testami Shi'Ar. A jakby mało było problemów, jest jeszcze Dazzler.

Cytat

Magician: "... now I have to kill you all."
Marvel Girl: "I don't think so."

Streszczenie

X-Men powracają X-Jetem z ostatniej misji. Shadowcat przez całą drogę prawi komplementy Elliotowi, któremu wyraźnie odpowiada takie zainteresowanie jego osobą. Tymczasem Scott wydaje się być czymś bardzo zmartwiony. Ororo zastanawia się czy coś się stało, lecz chłopak zapewnia, że wszystko jest w porządku i jedynie rozmyśla o Jean. Rozmowę przerywa im Profesor X, który komunikuje się z Cyclopsem, aby dowiedzieć się kiedy może oczekiwać powrotu X-Men do Instytutu i aby zaznaczyć, iż spodziewa się ich jak najszybciej. Odłożywszy słuchawkę telefoniczną, Xavier powraca do konwersacji ze swoim gościem, którym jest generał Fury. Nick po raz kolejny zapewnia Charlesa, iż nigdy nie pojawił się z Elliotem Boggsem w drzwiach posiadłości Profesora [czego byliśmy świadkami w "Ultimate X-Men #68"], nigdy nawet nie spotkał tego chłopaka a o jego istnieniu dowiedział się z programów informacyjnych w TV. Xavier próbuje znaleźć jakieś sensowne wyjaśnienie i sugeruje, że być może Fury jedynie nie pamięta tej sytuacji, lecz ten twierdzi, że nie jest to możliwe, ponieważ każdy jego ruch jest monitorowany. Z tego powodu, nawet gdyby Nick jakimś cudem zapomniał, że przywiózł Boggsa do Instytutu, byłaby o tym wzmianka w raporcie. Jedynym wyjaśnieniem wydaje się być założenie, że Profesor i jego studenci ulegli zbiorowej iluzji. Charles dochodzi do wniosku, iż w takim razie Magician jest w stanie w jakiś sposób blokować jego telepatię, bowiem powinien był wyczuć oszustwo. Dlatego też nie znając prawdziwych możliwości chłopaka trudno ocenić, z czym tak naprawdę mają do czynienia. Xavier i generał Fury decydują się porozmawiać z Elliotem natychmiast po powrocie.


Tymczasem zamknięta w izolatce Jean siedzi w ciszy na łóżku w otoczeniu swoich zielonych, trolowatych towarzyszy. Dziewczyna spogląda na swoją lewą dłoń, na której po chwili pojawia się niewielki płomień. Gdy przyjmuje on kształt małego ognistego ptaka, panna Grey uśmiecha się tajemniczo, a gdy zamyka rękę, ogień gaśnie. Twarz Jean przybiera smutny wyraz i dziewczyna wzdycha cicho.


Niedługo później X-Jet ląduje w hangarze. Gdy z samolotu wyłaniają się kolejni członkowie X-Men, snując plany na resztę dnia, do pomieszczenia wjeżdża Profesor X z towarzyszącym mu szefem S.H.I.E.L.D. Xavier zwraca się do Elliota, mówiąc, iż muszą poważnie porozmawiać i powinien on doskonale wiedzieć, o czym. Chłopak wygląda na ogromnie zaskoczonego. Zaskoczenie to nie mija, gdy Charles zaczyna wymieniać, iż wie, że jego rodzice wciąż żyją, ponieważ nigdy ich nie zabił, a generał Fury nigdy nie pojmał go ani nie oddał pod opiekę do Instytutu. Profesor oskarża Elliota o używanie swoich mocy do manipulowania nimi wszystkimi i czeka na obszerne wyjaśnienia. Wszyscy X-Men patrzą na Magika podejrzliwie, podczas gdy Cyclops niespodziewanie uderza w niego swoim promieniem, dzięki czemu chłopak ląduje na ścianie. Scott krzyczy, iż czuł, że coś jest nie w porządku od momentu, kiedy Boggs pojawił się w Szkole. Summers zaskakująco szybko jak na siebie zaufał Elliotowi i jego umiejętnościom i włączył go do zespołu udającego się na akcję. Nie miał powodów, aby podjąć taką decyzję i gdzieś podświadomie wiedział, że popełnił błąd. Jednak dopiero teraz zrozumiał, że Magician manipulował zarówno nim jak i całą resztą. Boggs broni się, mówiąc, że nigdy by czegoś podobnego nie zrobił. Xavier kontaktuje się telepatycznie ze swoimi studentami i informuje ich, że Elliot znów próbuje przejąć nad nimi kontrolę, więc zmuszeni są go zaatakować, aby nie mógł się skoncentrować na tyle, aby ponownie użyć swoich sztuczek.


Szpital w Westchester. Pielęgniarka zachodzi do pokoju Alison, aby zmienić prześcieradła i z zaskoczeniem stwierdza, że łóżko dziewczyny jest puste. Wystraszona kobieta natychmiast informuje od tym dyżurującego doktora.


Tymczasem w Instytucie X-Men nacierają na Boggsa, który broniąc się ciągle powtarza, że nie chce z nimi walczyć a jedynie próbuje ich uspokoić. Udaje mu się namieszać w głowie Scotta, który na moment zapomina, iż Magik jest ich przeciwnikiem, jednak Logan wkrótce uświadamia mu to na nowo. Kitty jest wściekła na Elliota, ponieważ zrobił na niej takie wrażenie, że przestała interesować się własnym chłopakiem. Wolverine dotkliwie rani Boggsa rozcinając mu ramię, lecz młodzieniec nie poddaje się i przechodzi do ofensywy, próbując wyrwać adamantium z ciała Logana. Wówczas mutanci przypuszczają zmasowany atak na swojego kolegę, a Profesor X stara się zablokować jego moce za pomocą telepatii. Magician nie daje jednak za wygraną. Udaje mu się wyrzucić Xaviera ze swojej głowy, po czym wpada w furię i obezwładnia całą grupę, krępując ich stalowymi elementami konstrukcji hangaru. Elliot wyznaje, że uwielbiał X-Men od momentu, gdy odkrył, że sam również jest mutantem. Jego marzeniem było zostać jednym z nich. Obmyślił plan, dzięki któremu cały świat mógł ich pokochać i osiągnąłby sukces, gdyby się nie wtrącili. Magik z wściekłością w oczach oznajmia, że jedyne co mu teraz pozostaje, to zabić ich wszystkich, za to co zrobili. Otoczona płomieniami Jean Grey, która właśnie opuściła izolatkę, ma jednak zupełnie inne plany...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #73 Ultimate X-Men #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.