Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #539

Fantastic Four #539

Fantastic Four #539

"Decisions Made"

Postacie
Zapowiedź

Sprawa rejestracji superbohaterów odbiła się echem w całym społeczeństwie i sprawiła, że ludzie wyszli na ulice. Jednak ci, którzy mają zamiar wykorzystać panujący chaos by wszcząć zamieszki, powinni uważać na Thinga, który tylko czeka, by wyładować gdzieś złość.

Cytat

The Thing: "I'm checking outta the country. Don't bother leaving a light on. I may not come back."

Streszczenie

Gdzieś w podziemiach Nowego Jorku, Captain America wraz z towarzyszami, Dardevilem, Cloakiem, Dagger i Luce'em Cagem omawiają plan jutrzejszego ataku na konwój Starka przewożący ich towarzyszy pojmanych podczas ostatniej potyczki z oddziałami Tonyego Starka [patrz Civil War #3 – przyp. Foxdie]. Ich naradę przerywa grupka nastolatków, która ma do zaoferowania cenne informacje na temat tego gdzie i o jakiej porze będzie przejeżdżał konwój. Chłopak przewodzący swojej grupie nazywa się Cee i jest mieszkańcem Yancy street na której wybuchły ostatnio zamieszki spowodowane wprowadzeniem aktu rejestracyjnego. Cap jest nieufny, co do otrzymanych informacji gdyż chłopak nie chce mu powiedzieć kto jest jego informatorem. Steve po przedyskutowaniu sytuacji z Luciem postanawia dokładnie zweryfikować uzyskane informacje i dziękuje nastolatkom za uzyskaną pomoc.


Gdzieś w opuszczonym magazynie Puppet Master wraz z Thinkerem kończą budowę wielkiej makiety odzwierciedlającej ulice miasta i dokładną trasę jutrzejszego konwoju. Swoimi połączonymi siłami zamierzają przejąć kontrole nad jutrzejszym konwojem. Dzięki swym mocom Puppet Master będzie mógł zawładnąć każdym cywilem, policjantem czy żołnierzem biorącym udział w akcji a nie posiadającym nadludzkich zdolności, to pozwoli na rozpętanie prawdziwego piekła i kontrolowanie go, tak długo dopóki nie stanie się coś nieprzewidywalnego.


Captain America otrzymał potwierdzenie że informacje otrzymane przez chłopaków z Yancy street są prawdziwe. W tym czasie Ben siedząc w miejscowym barze spożywa peklowaną wołowinę narzekając na jej nie najlepsze przygotowanie. Jednocześnie wdaje się w sprzeczkę z właścicielem baru na temat tego gdzie super bohater jego pokroju powinien być teraz. Rozmowa schodzi na temat ostatnich protestów na Yancy street. Mężczyzna mówi o zaplanowanym na dzisiejszy poranek marszu protestacyjnym. Ben zszokowany tą informacją wybiega z lokalu nie płacąc nawet za posiłek.


Przez miasto przejeżdża właśnie konwój transportujący super-więźniów. Pajęczy zmysł Spider-Mana ostrzega przed zbliżającym się zagrożeniem, prawdopodobnie znajduje się ono pod nimi. W kanałach do ataku przygotowuje się Captain America ze swoją świtą. Iron Man kierujący całą akcją nakazuje natychmiastową zmianę kierunku w wyniku czego konwój wjeżdża wprost na Yancy street. Spider-Man przeczuwa że to była zła decyzja, jego pajęczy zmysł po raz kolejny daje o sobie znać tym razem ostrzegając o zagrożeniu nadchodzącym z każdej możliwej strony. W tym momencie na konwój posypuje się grad cegieł i butelek rzucanych z okien pobliskich mieszkań. Puppet Master wyczuwa że Spider-Man powoli domyśla się jego obecności postanawia więc zająć się problem i manipuluje pilotem śmigłowca, który wystrzeliwuje salwę rakiet w stronę Parkera. Ms.Marvel i Iron Man zatrzymują większość z nich ale dwie wciąż podążają do celu. Spider próbuje ściągnąć je na ziemie swoją pajęczyną, lecz w efekcie zostaje przez nie pociągnięty w powietrze [jeśli chcecie się dowiedzieć co się stało ze ściano-łazem odsyłam do The Amazing Spider-Man #534-przyp. Foxdie]. W tym momencie na pole walki dociera The Thing nie wierząc własnym oczom. Od razu dostrzega go Tony Stark wydając rozkazy zatrzymania więźniów, a z drugiej strony pojawia się Luce Cage zauważając że Ben zjawił się w samą porę gdyż przydałaby im się pomoc. Po drugiej stronie ulicy, jeden z młodocianych rebeliantów będąc pod kontrolą Puppet Mastera podchodzi do śmietnika, z którego wyjmuje małą okrągłą bombę i zmierza z nią do jednego z transporterów przewożących więźniów. The Thing rozkazuje wszystkim opuścić ciężarówkę i odsunąć się od niej, po czym podnosi go i stawia na bombie. Eksplozja niszczy podwozie opancerzonego transportera a fala uderzeniowa powala wszystko dookoła. Zamachowiec opada na ziemie jednocześnie mówiąc do Bena że i tak nie udało mu się temu zapobiec. Grimm orientuje się że to Puppet Masters stal za tym atakiem. Przerażony dostrzega na ziemi martwego Cee. Obie grupy bohaterów szykują się do kolejnego ataku kiedy pomiędzy nimi ląduje kolejny transporter a Ben rozkazuje wszystkim cofnąć się. Trzyma na rękach zwłoki chłopaka, przekazuje go jego rodzicom, jednocześnie obarczając winną za to co się stało wszystkich zebranych herosów. Zaczyna krzyczeć, że są zaślepieni walką przez którą tak naprawdę niszczą wszystko o co warto walczyć. Stojąc w centrum zniszczeń, wykrzykuje żeby rozejrzeli się dookoła jak wiele zniszczeń dokonali. Captain America i Iron Man próbują przeciągnąć Bena na swoją stronę. Ben w obliczu ostatnich wydarzeń doszedł do wniosku że rejestracja jest zła i nie ma zamiaru wspierać prawa z którym się nie zgadza, a z drugiej strony jest patriotą i nie zamierzą walczyć z własnym rządem. Dlatego nie pozostawiono mu innego wyjścia jak tylko wyjechać z kraju. Możliwe że na zawsze.


Uwagi: Wydarzenia z tego numeru Fantastic Four mają miejsce w tym samy czasie co akcja The Amazing Spider-Man #534

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Fantastic Four #539 Fantastic Four #539

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.