Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 2 » Storm vol. 2 #6

Storm vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

Zastanówmy się: jeśli przypadkiem jesteś nastoletnią afrykańską boginią i razem z chłopakiem zostałaś porwana przez bandę oprychów, którzy chcą wam zrobić kuku i tylko strach powstrzymuje cię przed spaleniem ich na popiół, co powinnaś zrobić? Pobudka, Ororo!

Cytat

Dziewczynka: (Do Ororo) Are you god ? (Wskazując na T'challę) Is he Mr. God ?"

Streszczenie

Zendja dopada do trumny i zaczyna grzebać nożem w zamkach. Jest pewna, że uda jej się otworzyć i uwolnić Ororo. Uwolnić tylko po to, by zadać jej ból, porównywalny z tym, który przeżyła sama.


Wewnątrz. Ororo czuje dotyk Śmierci. Krzyczy jak może najgłośniej, by oswoić się z nią i otrzymać jakąkolwiek pomoc. Jednak ona nie słyszy. Dziewczyna postanawia krzyczeć dalej, by dać ujście cierpieniu.


W końcu wszystkie zamki są otwarte. Pałająca żądzą zemsty Zendja podnosi wieko.


Dowódca myśliwych rzuca T'challę na ziemię, cały czas wrzeszcząc. Mężczyzna zbliża się do chłopaka, który wygląda na nieprzytomnego. Nagle chłopak kopie go w krocze, po czym podnosi się gotów do walki. Mężczyzna upada na ziemię.


Ludzie w panice uciekają z wioski na oślep. Byle dalej od strzałów. Byle dalej od helikopterów. Wybiegając z domów przewracają stoły, krzesła, szklanki, butelki z bimbrem, świeczki. Alkohol wyrabiany przez biednych mieszkańców wioski ma to do siebie, że jest bardzo łatwopalny - ogień powstały na podłodze szybko rozprzestrzenia się na całą słomianą konstrukcję i dalej, na kolejne budynki. Po kilku minutach cała wioska stoi w płomieniach.


Zendja wyrzuca ledwo żywą Ororo na z pokładu śmigłowca, spokojnie uświadamiając, że wszystko - śmierć przyjaciół, płomienie, gwałty, cierpienie i ból - spadło na nich z powodu jej idiotycznej żądzy posiadania aparatu. Nauczyciel się mylił - Ororo nie jest żadną Władczynią Wiatru. Teraz spotka ją za to zasłużona kara. Nikt jej już nie uratuje. Ostrze noża błyska w dłoni Zendji.


Dowódca powoli odzyskuje świadomość. Powoli podnosi się. Ktoś go woła. Odwraca się. Wściekły Andreas, naszpikowany strzałkami, zaciska pięści.


Ororo atakuje Zendję drobnymi wyładowaniami elektrycznymi. Roztrzęsiona wstaje. Spogląda na płonącą wioskę i stara się przyzwać deszcz, by uratował mieszkańców i powstrzymał rozszalałe płomienie. Nagle nieprzytomny dowódca myśliwych uderza głową o ziemię. Andreas podchodzi do niej, wyciągając rękę. Kolejny atak piorunami nie przynosi żadnego skutku. Uśmiechnięty De Ruyter wyrażając swój podziw dla jej umiejętności, zbliża się coraz bardziej. Chwyta dziewczynę za szyję. T'challa bezszelestnie zeskakuje na ziemię. Nie może jednak nic robić. Andreas wie, że wygrał - rozkazuje skuć księcia i Ororo. Pomocnik pyta, o nieprzytomnego brata. Bull postanawia go zostawić, tylko ze względu na więzy rodzinne.


Kilka minut później śmigłowiec odrywa się od ziemi. Ororo chce wiedzieć, dlaczego ich więżą. Współpracownik Ruytera przybliża jej plany swojego pracodawcy - T'challa jest ich kartą przetargową w Wakandzie, skąd przy odpowiednim podejściu można otrzymać niewyczerpane pokłady vibranium i gotówki; z kolei Ororo ze swoimi umiejętnościami jest żywą bronią masowego rażenia. Trzymając oboje jako zakładników są zdolni podbić świat. Po chwili dodaje, że około trzydzieści lat temu pojawiły się plotki na temat innej Władczyni Wiatru, lecz nagle ucichły gdy... Andreas prosi, by zamilkł. Upokorzona Ororo niepostrzeżenie wyciąga spinkę z włosów. Lata ulicznej praktyki okazują się być przydatne, a łoskot wirnika skutecznie zagłusza wszelkie dźwięki - po chwili oboje są wolni. Dziewczyna postanawia sprawdzić czy potrafi zaatakować oprawców przy pomocy elektryczności. Oczy rozbłyskują światłem, jednak nic się nie dzieje - najwyraźniej bogowie ją opuścili. T'challa uspokaja ją mówiąc, że i tak muszą poczekać aż helikopter obniży lot, jednak dziewczyna nie ma zamiaru czekać. Książę całuje złodziejkę, tak jakby to miał być ostatni raz. Po pocałunku Ororo czuje się silniejsza - wie, że nawet, jeżeli zginą, odejdzie z tego świata jako wojowniczka, nie jako złodziejka. Nagle helikopter zostaje ostrzelany. To brat Andreasa, pilotujący drugi śmigłowiec. T'challa uderza pięścią de Ruytera. Ororo rani kajdankami drugiego oprawcę. Kolejna seria pocisków trafia w tablicę rozdzielczą. Ogień bucha. W zamieszaniu Andreas rzuca się na T'challę i po chwili obaj ostro pikują w stronę ziemi. Brat de Ruytera nie pozwoli pozbawić się nagrody - helikoptery zbliżają się do siebie coraz bardziej. Kilka z pocisków trafia pilota, zabijając go. Śmigłowce zderzają się czołowo. Ororo wyskakuje wiedząc, że jeżeli nie uda jej się wykorzystać swoich zdolności zginie. Wybuch rozrzuca metalowe elementy, płonące wraki pikują w stronę ziemi wyprzedzając spadającą trójkę. Ororo udaje się pochwycić T'challę. Błaga wiatr, by ich uratował. Jej oczy rozbłyskują światłem. Podlatuje do nich Andreas, jednak dziewczyna odpycha go podmuchem wiatru. Pęd zagłusza wszelkie krzyki. Ludzie pokazują palcami spadające ciała. Wiatr posłuchał Władczyni Wiatru, spowalniając upadek. Zaraz po wylądowaniu Ororo nakazuje deszczowi, by ugasił płomienie. Unosi się w powietrzu rozkazując aurze, a ona jej słucha. Ludzie gromadzą się wokół niej, biorąc ją za boginię. Zendja, przerażona tym, co się dzieje, stara się wmówić ludziom, że jest wcieleniem diabła. Władczyni spogląda na nią. Dziewczyna w panice ucieka.


Nazywali ją Władczynią Wiatru i przez całe życie chciała udowodnić sobie i innym, że jest wartościową osobą. Szukała akceptacji.


T'challa i Ororo idą główną leją miejscowego targowiska. Tym razem nie musi już patrzeć na jej ręce.


Była sierotą - złodziejką poszukującą przyjaciół i rodziny. Odnalazła pierwszego, prawdziwego przyjaciela. Odnalazła pierwszą, prawdziwą miłość. Miłość, która przyćmi wszelkie inne.

Autor: Spence

Galeria numeru

Storm vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.