Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #72

Ultimate X-Men #72

Ultimate X-Men #72

"Magical" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Nowy członek X-Men nazywa siebie The Magician, więc najwyższa pora udowodnić, że trafnie dobrał sobie imię. Ponadto, dowiemy się, co wynikło z testów przeprowadzonych na Jean przez Shi'Ar.

Cytat

dowódca The Friends Of Humanity: "Where do you think you're going? Is that your power-- running scared?"
Magician: "Not at all. I'm Magician. I make things happen."

Streszczenie

Profesor Xavier prowadzi telefoniczną rozmowę z Syndicate, którym dziękuje za pomoc w odblokowaniu dostępu do swoich kont bankowych. Bliźniacy natomiast są wdzięczni Charlesowi za pieniądze, dzięki którym mogli sfinansować operację swojej siostry. Xavier ma dla nich kolejne zadanie do wykonania, jednak w tym momencie dzwoni drugi telefon, więc kończy rozmowę z braćmi. Dzwoniącą okazuje się być mama Kitty, która martwi się o córkę i chciałaby się dowiedzieć czegoś na temat jej nowego chłopaka. Profesor zapewnia kobietę, że nie ma powodu do obaw, ponieważ poznał obecną sympatię Shadowcat i ma o nim bardzo dobre zdanie. Nieco uspokojona pani Pryde prosi Xaviera, aby połączył ją teraz z pokojem Kitty, jednak mężczyzna wyjaśnia, iż jej córka bierze właśnie udział w jednej z sesji treningowych.


Nie jest to do końca prawdą, ponieważ Shadowcat wraz z resztą X-Men uczestniczy w dużo bardziej niebezpiecznym zadaniu, jakim jest walka z grupą zwaną The Friends Of Humanity w centrum Nowego Jorku. Uzbrojeni po zęby mężczyźni w czerwono-srebrnych uniformach są nienawidzącą wszystkich homo-superior terrorystyczną jednostką, która zaatakowała miejski szpital dowiedziawszy się, iż udzielono w nim pomocy młodemu mutantowi. X-Men, w składzie Cyclops, Wolverine, Storm, Colossus, Iceman, Rogue, Magician i właśnie Shadowcat, nie mają zbyt wielu problemów z poradzeniu sobie z przeciwnikami, dlatego wkrótce na polu walki pozostaje jedynie ich dowódca. Mężczyzna pewnym siebie tonem zaznacza, że mimo tej porażki mutanci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ to była dopiero pierwsza bitwa. W tym momencie zaczyna się z nim dziać coś dziwnego, czego ani X-Men, ani on sam nie potrafi wytłumaczyć. Jego uniform zaczyna pękać a on sam rozrasta się niespodziewanie do ogromnych rozmiarów. Przerażony mężczyzna krzyczy, iż zapewne to mutanci zarazili go swoją chorobą i wszystkich ich za to pozabija.


Tymczasem w szpitalu w Westchester Kurt Wagner w milczeniu wpatruje się w Dazzler, kiedy nagle dziewczyna budzi się ze śpiączki. Alison dopiero po chwili zaczyna pojmować, co się z nią stało i gdzie się znajduje, jednak Nightcrawler wydaje się w ogóle nie reagować na fakt, że odzyskała przytomność.


Instytut. Profesor X odwiedza zamkniętą w izolatce Jean. Dziewczyna prosi, aby jej tu dłużej nie trzymał, ponieważ nie stanowi dla nikogo zagrożenia, jednak Xavier ma, co do tego wątpliwości po incydencie z Lilandrą. Marvel Girl zmuszona będzie zostać pod obserwacją jeszcze przez jakiś czas, do momentu, aż Profesor upewni się, iż naprawdę nikomu nic z jej strony nie grozi. Gdy Charles opuszcza pomieszczenie, wyraźnie niezadowolona z jego decyzji Jean zwraca się do towarzyszących jej małych zielonych troli, które tylko ona wydaje się widzieć.


X-Men nie mają zbyt wiele do powiedzenia w walce z kilkumetrowym przeciwnikiem i wkrótce leżą nieprzytomni u jego stóp. Wszyscy z wyjątkiem Magika, który z łatwością unika ciosów olbrzyma i tym samym jeszcze bardziej go rozwściecza. Elliot tworzy wielką skałę, którą planuje przygnieść swojego przeciwnika, jednak ten rozbija ją na małe kawałki. Boggs postanawia, więc zakończyć walkę w duży prostszy sposób i zwyczajnie przywraca mężczyznę do jego naturalnych rozmiarów, po czym nokautuje go jednym ciosem. Gdy pozostali mutanci odzyskują przytomność, ich oczom ukazuje się widok triumfującego Magika. Kitty Pryde nie potrafi ukryć swojego zachwytu dla młodzieńca.


Spędzając wolną chwilę nad książką Profesor X zauważa zamyślonego Kurta przechodzącego obok biblioteki. Xavier chciałby się dowiedzieć, co się z nim dzieje, ponieważ ostatnio Nightcrawler bardzo mało czasu spędza w Instytucie. Wagner odpowiada, iż zmaga się z prywatnymi problemami i wolałby zostać sam, a następnie pospiesznie odchodzi. W tym momencie słychać dźwięk dzwonka, więc Charles udaje się otworzyć drzwi, w których zastaje Nicka Fury. Na pytanie co go sprowadza szef S.H.I.E.L.D. wyjaśnia, iż powodem jego wizyty jest Magician. Generał jest pod wielkim wrażeniem mutacyjnej zdolności chłopaka, jaką jest zmiana rzeczywistości i bardzo chętnie widziałby go w szeregach The Ultimates. Xavier sprzeciwia się zdecydowanie temu pomysłowi, na co Fury odpowiada, że nie była to prośba. Elliot jest wciąż niepełnoletni, więc Nick zwrócił się w pierwszej kolejności do rodziców chłopaka. Słysząc to zaskoczony Charles przypomina generałowi, że gdy oddawał mu Boggsa w opiekę, powiedział wówczas, iż zabił on własnych rodziców. Fury niewiele rozumie z tego, czego się właśnie dowiedział, ale zapewnia Profesora, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Co więcej, po raz pierwszy usłyszał on o Magiku dopiero z telewizji, oglądając relację z Chicago, gdzie Elliot wraz z X-Men stawili czoła Bractwu Mutantów. Profesor X jest wyraźnie zaniepokojony…

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #72 Ultimate X-Men #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.