Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #71

Ultimate X-Men #71

Ultimate X-Men #71

"Phoenix?" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Poszukiwanie prawdy na temat Phoenix dochodzi do ekscytującego finału. Ale to nie koniec rewelacji, bo Nick Fury zbliża się do odkrycia, jaki sekret skrywa The Magician.

Cytat

Blob: "If I'm stopped, I'm unmovable! If I'm moving, I'm unstoppable!"

Magician: "(...) When you're underground are you unhearable?"

Streszczenie

Blob szykuje się do zadania ciosu stojącemu przed nim Elliotowi, jednak chłopak w ostatniej chwili odskakuje w tył, a potężny mutant uderza w ziemię. Betonowa nawierzchnia pęka i właśnie o to chodziło Boggsowi. Bloba nie można poruszyć, jeśli on sam tego nie chce, jednak można poruszyć grunt, na którym stoi. Z pomocą Elliota popękany już beton zapada się i Fred Dukes ląduje w powstałym w ten sposób kraterze, a następnie Boggs więzi go tam zasklepiając ponownie podłoże. Na niewiele się to jednak zdaje, bowiem już po chwili Blob uwalania się bez większych problemów i cała zabawa rozpoczyna się od początku.

 

Tymczasem w Instytucie opanowana przez Phoenixa Jean głośno zastanawia się, w jaki sposób zadać śmierć Lilandrze. Przerażona kobieta błaga Marvel Girl, aby przestała. Panna Grey odpowiada, że przecież tego właśnie Lilandra pragnęła - aby wielbione przez nią bóstwo objawiło się, więc nie rozumie dlaczego teraz tak bardzo obawia się Phoenixa. Do pomieszczenia zagląda Profesor X i widząc co się dzieje, rozkazuje Jean uspokoić się. Dziewczyna oznajmia, iż nie jest już Jean tylko Phoenixem. Charles próbuje jej wyjaśnić, że jest jedynie zdezorientowana i zagubiona i dlatego nie jest świadoma swoich czynów. Po raz kolejny nakazuje swojej studentce zostawić Lilandrę w spokoju, grożąc, że w przeciwnym wypadku będzie musiał zrobić jej krzywdę. Phoenix ripostuje, że Xavier już dawno by nie żył, gdyby był w stanie spełnić swoją groźbę. Profesor desperacko szuka sposobu, aby dotrzeć do panny Grey i tym samym zapobiec śmierci Lilandry. Nie widząc innego wyjścia wyznaje Jean, że ją kocha, co tak zaskakuje dziewczynę, iż pozwala jej odzyskać na chwilę kontrolę nad swoim ciałem. Xavier wykorzystuje okazję i telepatycznie wyłącza świadomość Marvel Girl, po czym wykończony osuwa się z wózka na podłogę.


Na miejscu potyczki X-Men z Bractwem Mutantów pojawia się ekipa telewizyjna. Mastermind, Toad i Multiple Man są już wyłączeni z walki, więc studentom Xaviera pozostaje zająć się tylko Blobem. Naładowane energią karty Rogue nie robią jednak na nim wrażenia, podobnie jak promienie Cyclopsa, na szczęście Elliot wpada na kolejny pomysł. Przy pomocy swoich zdolności zmniejsza grawitację wokół Freda o 95 procent, dzięki czemu po chwili zaczyna on unosić się lekko nad ziemią. Cyclops trafia go promieniem optycznym, wyrzucając w górę, po czym Boggs przywraca normalną grawitację wokół Bloba i ten spadając z ogromnej wysokości uderza o beton i traci przytomność.


Po krótkim czasie przybywa oddział S.H.I.E.L.D. który został wezwany, aby pojmać członków Bractwa. Tymczasem X-Men zastanawiają się, kto wezwał reporterów oraz jaki w ogóle był cel Bractwa Mutantów atakujących Akademię Jutra. Iceman spekuluje, iż być może chcieli się zwyczajnie zemścić na studentach Emmy Frost za ich udział w powstrzymaniu Magneto [w "Ultimate X-Men #65"], jednak Cyclops nie jest zbyt przekonany i spogląda na udzielającego wywiadu Elliota. Chłopak z zapałem opowiada przed kamerą, że X-Men istnieją po to, aby przekonać ludzkość, iż nie wszyscy mutanci są terrorystami i aby bronić przed złem zarówno swój rodzaj jak i zwykłych ludzi. Tymczasem Peter i Jean-Paul żegnają się, żałując, iż ich pierwsza randka musiała skończyć się w taki sposób.


Instytut. Jean Grey odzyskuje przytomność w towarzystwie Xaviera, Lilandry i przybyłego właśnie Geralda. Gdy ten ostatni pyta, co się stało, kobieta wyjaśnia, iż wygląda na to, że Marvel Girl jednak jest Phoenixem, ponieważ przed chwilą oboje z Profesorem byli świadkami manifestacji jego mocy. Gerald jednak zdecydowanie zaprzecza tej teorii, bowiem badania, które właśnie przeprowadził, wykazują, iż krew Jean nie posiada żadnych właściwości, o których jest mowa w księgach Shi'ar. Co więcej, mężczyzna dowiedział się, że rodzice panny Grey byli członkami Kościoła Oświecenia Shi'ar. Według niego młoda Jean wiele razy słyszała od nich historię o Phoenixie, a kiedy jej mutacyjne moce pojawiły się po raz pierwszy, nastolatka nie mogła pojąć co się z nią dzieje, więc aby znaleźć jakieś wyjaśnienie posiadanych przez siebie zdolności, podświadomie doprowadziła do podziału własnej osobowości i przyjęła, że jest wcieleniem Phoenixa. Słuchając słów Geralda Jean wpada we wściekłość i zaczyna krzyczeć, że nie jest szalona. Profesor uspokaja swoją studentkę.


Nieco później. Gdy X-Men wracają z Chicago zostają przywitani przez Kitty, która z wyraźnym zadowoleniem oznajmia , iż dzięki Elliotowi mówią o nich we wszystkich kanałach informacyjnych. Boggs jest dumny z siebie i chwali się również pseudonimem, jakim ochrzcił go jeden z reporterów - nazwał go Magicianem. Tymczasem Peter zagaduje do powracającego właśnie ze szpitala Kurta, jednak na jego widok Nightcrawler teleportuje się bez słowa. Scott zachodzi do pokoju Jean i zastaje ją leżącą w ciemnościach na łóżku. Chłopak dowiedział się od Profesora o całym zajściu i pyta swoją ukochaną czy może jej jakoś pomóc. Marvel Girl odpowiada, iż najlepiej zrobi, jeśli zostawi ją w spokoju i wyjdzie. Cyclops opuszcza pomieszczenie, a Jean leży nieruchomo na łóżku, obejmowana przez sześć małych zielonych troli.


Tymczasem w siedzibie Kościoła Shi'ar Gerald żegna się z Lilandrą, a po chwili odbiera dzwoniącą komórkę. Swojego rozmówcę mężczyzna zapewnia, że badania przeprowadził bardzo dokładnie, więc nie ma mowy o pomyłce i Jean Grey jest wcieleniem Phoenixa. Przyznaje, że Sebastian Shaw był szalony, ale jednak miał rację co do tej dziewczyny. Dzięki niej Hellfire Club już wkrótce odzyska utraconą chwałę.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #71 Ultimate X-Men #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.