Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #70

Ultimate X-Men #70

Ultimate X-Men #70

"Phoenix?" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Cyclops i Magician będą musieli odłożyć swoje spory na bok, kiedy przyjdzie im się zmierzyć z Blobem i Toadem. Tymczasem poszukiwanie prawdy o Phoenix przybiera zaskakujący obrót - naprawdę zaskakujący!

Cytat

Lilandra: "Are you comfortable?"

Jean: "Comfortable? Am I comfortable with being a lab rat? Am I comfortable with you thinking I might be some reincarnated god? You really just asked that?"

Streszczenie

Szpital w Westchester. Nightcrawler siedzi przy łóżku Alison i zastanawia się, czy dziewczyna słyszy go pomimo śpiączki. Jego "rozmowy" z nieprzytomną Dazzler są dla niego czymś wyjątkowym, zwłaszcza, że od niedawna chłopak nie ma tak naprawdę nikogo bliskiego. Colossus, którego Kurt uważał za swojego przyjaciela, zawiódł go ogromnie, ponieważ nie był z nim szczery. Warren opuścił Instytut i wyjechał do Chicago. Jedyną osobą, która mu pozostała jest właśnie Alison.

 

Tymczasem w hangarze Szkoły Cyclops oczekuje na przybycie wezwanych przez siebie kolegów. Elliot prosi Scotta, aby pozwolił mu udać się na misję razem z X-Men, jednak chłopak uważa, że Boggs jest niedoświadczony, więc nie ma zamiaru ryzykować. Summers jest niemile zaskoczony, gdy okazuje się, iż na jego wezwanie stawili się tylko Storm, Rogue i Iceman. Reszta zespołu jest bowiem zajęta innymi sprawami - Wolverine'a i Kurta nie ma obecnie w Instytucie, podobnie jak Kitty, która wybrała się na randkę ze Spider-Manem. Peter jest już na miejscu w Chicago, tymczasem Jean ma spotkanie z tajemniczymi gośćmi i Profesor X zaznaczył, iż nie wolno im przeszkadzać. Elliot wydaje się więc być niezbędny i chociaż niezbyt chętnie, to jednak Summers zabiera chłopaka na akcję. Po chwili X-Wing z piątką mutantów na pokładzie wyrusza do Chicago.


W innej części posiadłości. Jean wciąż nie jest zadowolona z faktu, iż ma zostać szczurem laboratoryjnym dla Lilandry i wcale nie stara się tego ukryć. Jednak po interwencji Xaviera dziewczyna obiecuje nie sprawiać kłopotów i bez narzekania poddać się badaniom. Profesor opuszcza pomieszczenie, zaznaczając, aby wezwać go natychmiast w razie potrzeby. Lilandra przedstawia pannie Grey swojego asystenta Geralda, który pobierze jej krew do testów. Jean zastanawia się, co będzie, jeśli okaże się, iż jest ona Phoenixem. Lilandra wyjaśnia, że jeśli Marvel Girl jest wcieleniem Phoenixa, wówczas zostanie to objawione na krótko przed jej dwudziestymi urodzinami. Jej umysł połączy się ze świadomością starożytnego bóstwa i mimo że dziewczyna pozostanie sobą, będzie kimś znacznie więcej niż do tej pory. Jej przeznaczeniem będzie ocalić świat i przekształcić go w prawdziwy raj.


Na pokładzie X-Winga Iceman żartuje sobie ze stroju Elliota, który wybrał się na akcję w luźnej koszuli i jeansach. Wystarcza chwila, aby za pomocą myśli chłopak zmienił swój ubiór w profesjonalny uniform ze znakiem X na piersiach. Dopasowany kostium uwydatniający sylwetkę robi wrażenie na Rogue i budzi zazdrość u Roberta. Niedługo później samolot ląduje na trawniku przed Akademią Jutra. X-Men są świadkami, jak uderzony przez kogoś z wielką siłą Colossus wylatuje na zewnątrz przez ścianę budynku. Po nim pojawiają się Lorna, Havok, Roberto DaCosta, Cannonball, Jean-Paul i Angel, którzy z miejsca atakują uczniów Xaviera. Scott domyśla się, iż to sprawka Masterminda, dzięki iluzjom, którego Alex i jego drużyna widzą w nich członków Bractwa. Rozkazuje on X-Men powstrzymać atakujących, jednak bez zrobienia im krzywdy. Walka nie trwa zbyt długo. Storm bez większych problemów radzi sobie z Samem, Cyclops pozbawia przytomności Warrena a następnie pomaga Bobby'emu wyeliminować Sunspota, podczas gdy Rogue i Colossus wyłączają z gry Havoka, Northstara i Lornę. To jednak nie koniec, bowiem na X-Men oczekuje teraz Bractwo Mutantów. Tym razem pojedynek jest dużo bardziej zacięty. Podczas gdy Scott walczy z Toadem, Mastermind wytwarza pewną iluzję, która przeraża Storm. Mutant dodaje, iż od dawna starał się znaleźć coś, co wystraszy Ororo, jednak nie spodziewał się, że musi to być coś tak bardzo dziwnego. Rogue próbuje pomóc Peterowi, atakowanemu przez duplikaty Multiple Mana, jednak jej naładowane energią karty przynoszą odwrotny skutek i pojawia się jeszcze więcej przeciwników. Iceman nie ma większych szans w potyczce z ogromnym Blobem, tak więc na ratunek spieszy mu Elliot. Zamiast walczyć z Blobem, chłopak próbuje go zagadać, pytając czy wie co, się dzieje podczas rozszczepiania atomów. Gdy ogromny mutant odpowiada, że nie wie i nic go to nie obchodzi, Boggs atakuje go wiązką energii, która niespodziewanie przesuwa jego przeciwnika. Zaskakuje to wszystkich wokół, bowiem Bloba nikt nie jest w stanie ruszyć z miejsca, jeśli on sam tego nie chce. Poirytowany Blob szykuje się do uderzenia Elliota, który go dodatkowo prowokuje i sprawia wrażenie, jakby tylko czekał na ten cios.


Instytut. Gerald zabiera próbkę krwi Jean do przebadania, podczas gdy Lilandra pozostaje z dziewczyną, aby zadać jej kilka pytań dotyczących jej wieku, miejsca urodzenia, rodziców itp. Gdy kobieta prosi, aby panna Grey spróbowała opisać nękające ją poprzednio wizje, młoda mutantka waha się. Neramani rozumie, iż jej to dla niej trudne, lecz wówczas Jean przerywa jej, mówiąc, że niczego nie rozumie. Wizje i rzeczy, których doświadczyła, są okropne i przerażają ją. Spaliła żywcem kilka osób, widziała ścianę ognia sięgającą nieba, ogromnego płonącego potwora wypalającego Ziemię, więc według niej Phoenix nie doprowadzi do powstania utopii na świecie, ale raczej do jego końca. Tak sądzili także członkowie Hellfire Club i Jean uważa, że mieli rację. Natomiast jedyną rzeczą, która trzyma obecnie Marvel Girl przy zdrowych zmysłach jest wiara w to, iż mimo wszystko nie jest ona wcieleniem Phoenixa. Jeśli bowiem okazałoby się, że badania potwierdzą przypuszczenia Lilandry, wówczas panna Grey popełni samobójstwo rzucając się z mostu. Lilandra próbuje ją uspokoić. Chciałaby zadać jeszcze kilka pytań, jednak Jean wydaje się być coraz bardziej roztrzęsiona. Kobieta zapewnia Marvel Girl, iż Shi'ar nie zostawi jej samej jeśli wynik będzie pozytywny, ale zapewnią dziewczynie niezbędną opiekę. Lilandra zauważa, że panna Grey jest cała rozpalona i spocona na twarzy. Na pytanie czy wszystko w porządku dziewczyna zakrywa twarz dłońmi a po chwili wokół niej pojawiają się płomienie, oczy Jean nabierają ognistego blasku a ona sama przemawia zmienionym głosem. Zwraca się do Lilandry, mówiąc jej, że nie miała pojęcia z jak wielkimi siłami zadarła. Nazywa siebie Phoenixem i oznajmia, iż ma zamiar zniszczyć ten świat, zaczynając od Lilandry...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #70 Ultimate X-Men #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.