Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #94

Ultimate Spider-Man #94

Ultimate Spider-Man #94

"Deadpool" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Deadpool uprowadził X-Men i teraz ich przetrwanie zależy od tego co zrobi Spidey. A cóż Spidey mógłby zrobić w tej sytuacji? Coś czego na pewno się nie spodziewacie! To zaś przyniesie pewien postęp w relacjach między Peterem a Kitty.

Cytat

Xavier: "Mister Parker. You came to our rescue. I fear to think of what would have happened to us if you had not been here to tip the balance in our favor. You're a fine young man."
Spider-Man: "Great. Can I move in with you guys when my aunt kicks me out of the house?"

Streszczenie

Krakoa. X-Men są bardzo zaskoczeni, zobaczywszy, że Deadpoolem jest profesor Xavier. Spider-Man nagle uderza Charlesa, a kiedy mutanci protestują, przypomina im, że mają do czynienia z kimś, kto może przybierać dowolną postać, i ostrzegł go pajęczy zmysł. Wilson ostrzeliwuje X-Men i ucieka korzystając z chwili zamieszania.

Studio. Augustus Beezer wyjaśnia telewidzom, że Deadpool zaiste użył urządzenia kamuflującego, aby przybrać postać profesora. Prawdziwy Xavier natomiast znajduje się pod opieką producenta programu, Mojo Adamsa, i jest zmuszany do oglądania polowania na swoich uczniów, a kiedy będzie po wszystkim, zostanie poddany lobotomii na antenie.

Dżungla. Deadpool dołącza do Reaverów gotów do przeprowadzenia kolejnego ataku. Mówi, że Spider-Man zaczyna go drażnić, i obwinia go o dotychczasowe niepowodzenia, więc chce zabić go pierwszego. Beezer mówi mu, że Parker i mutanci kierują się w stronę studia i wolałby, żeby tam nie dotarli. Wilson i jego oddział doganiają bohaterów i jeden z cyborgów strzela do Spider-Mana, powalając go na ziemię. Widząc to, Shadowcat rusza na Reaverów i po kolei fazuje przez nich niszcząc mechaniczne części ich ciał. Kitty zostaje zatrzymana dopiero przez Deadpoola, który poraża ją paralizatorem genetycznym, ale z pomocą przychodzi jej Nightcrawler, który teleportuje się nad Wilsona i zabiera mu broń. Podczas gdy inni X-Men kontynuują niszczenie cyborgów, Angel chwyta Deadpoola, wynosi go ponad drzewa i zrzuca go z wysokości. Wilson ląduje tuż obok Spider-Mana, który zdążył dojść do siebie i zaczyna okładać przeciwnika. Po kilku ciosach Peter zdejmuje mu maskę i odkrywa, że jego twarz jest pozbawiona skóry, a mózg jest częściowo odsłonięty. Zaskoczony tym widokiem Parker pozwala się powalić na ziemię Deadpoolowi, który krzyczy, że zrobił wszystko, aby pokonać mutantów, i zamierza wygrać tę walkę. Kiedy przykłada broń do głowy Spider-Mana, Colossus rzuca w niego Shadowcat, która fazując przez Wilsona niszczy mechanizmy w jego ciele i doprowadza do eksplozji. Pryde i Parker zostają uratowani przez zdolności dziewczyny, ale po Deadpoolu nie ma śladu. Reaverzy chcą pomścić swojego dowódcę, lecz powrót Cyclopsa i Marvel Girl przeważa szalę zwycięstwa na stronę X-Men, którzy szybko radzą sobie z resztą cyborgów, a potem wpadają do studia. Beezer krzycząc do kamery wzywa na pomoc władze, ale Jean telepatycznie powstrzymuje go i mówi, aby rzeczywiście ktoś tu przybył i zajął się zbrodniarzami, którzy porwali młodych mutantów z ich własnego domu, aby ich torturować i zabijać. Shadowcat dodaje, że telewidzowie, którzy oglądają ten program i obwiniają homo superior za swoje nieszczęścia, powinni się zastanowić nad sobą, po czym transmisja zostaje przerwana. Niedaleko, Mojo zauważa, że jego ochroniarze są nieruchomi, a obroża neutralizująca moce Xaviera została odpięta. X-Men zaraz potem słyszą krzyk Adamsa, a profesor, który chwilę później do nich dołącza, nie chce powiedzieć, co się stało. Charles dziękuje Spider-Manowi za pomoc jego studentom i proponuje, aby wracali do domu. Bohaterowie znajdują samolot, a ich odlotowi z Krakoi przygląda się Deadpool.

Queens. X-Men odwożą do domu Petera i Kitty, która chce go wspierać, kiedy chłopak będzie się tłumaczył ciotce z powrotu do domu w środku nocy, co zapewne będzie wymagało wyznania jej prawdy o podwójnym życiu chłopaka. Pryde sugeruje, że profesor albo Marvel Girl mogliby by telepatycznie na nią wpłynąć, ale Parker się na to nie zgadza. W domu okazuje się, że May nie ma, a wiadomość zostawiona przez nią na sekretarce sugeruje, że jej randka z Milesem Warrenem poszła tak świetnie, że wróci dopiero następnego dnia. Kitty śmieje się, że Peter miał tym razem niesamowite szczęście.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.