Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #1

Wolverine: Origins #1

Wolverine: Origins #1

"Born In Blood" part 1

Postacie
Zapowiedź

Premierowy numer nowej serii, który podejmuje opowieść tuż po zakończeniu "Origins and Endings". Uzbrojony i niebezpieczny, a przede wszystkim żądny zemsty Wolverine kieruje się do Waszyngtonu, by z wielkim hukiem upomnieć się o swoje. Przygotujcie się na szok, kiedy zobaczycie kogo rząd USA wyśle, by go powstrzymać!

Cytat

Nuke: "Gimme a red."

Streszczenie

Kiedyś Logan myślał, że jest najlepszy, jednak czas pokazał, że jest zupełnie odwrotnie i niewielkie są szanse na zmianę tego stanu rzeczy. Pora więc zrobić z tego odpowiedni użytek i sprawić, by odpowiedzialni za to, co mu się przydarzyło, ponieśli adekwatną do swych czynów karę.


Centrum Dowodzenia S.H.I.E.L.D. Agent Dugan w rozmowie z sekretarzem stanu pytany o Wolverine'a nie jest jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest za to wściekły na siebie, że dał się w to wszystko wciągnąć, że ktoś posłużył się nim jako kozłem ofiarnym. Sekretarz stanu uspokaja go. Przypomina Duganowi, że jest bardzo potężną kobietą i ma za sobą wielu ludzi w Waszyngtonie, z pomocą których jest w stanie pomóc agentowi. Nagle połączenie urywa się. Agentka S.H.I.E.L.D. informuje Dugana, że padł system komunikacyjny Białego Domu.


Tymczasem Wolverine przemierzający kanały pod rządowymi budynkami znaczy swój ślad porozcinanymi przewodami elektrycznymi.


W Białym Domu bezpośrednia ochrona przy prezydencie wyprowadza z budynku głowę państwa. W zamieszaniu zupełnie bez obstawy pozostaje sekretarz stanu.


W S.H.I.E.L.D. natomiast agenci otrzymują informację o rakiecie zbliżającej się do Białego Domu. Niestety jest już za późno by ją zestrzelić. Pocisk ten został wystrzelony z podwodnej wyrzutni gdzieś w okolicy Chesapeake Bay. Za chwilę rakieta osiąga swój cel. Ku zaskoczeniu wszystkich nie trafia jednak w budynek, lecz ląduje na trawniku przed Białym Domem. Agentka informuje Dugana, że specjalny oddział został wysłany do rozbrojenia głowicy, a cały teren został odgrodzony przez agentów S.H.I.E.L.D. Pułkownik Dugan słysząc to marszczy brwi, po czym wykrzykuje, że znowu dał się oszukać.


Wewnątrz Białego Domu przemierzająca samotnie korytarze sekretarz stanu natrafia na wściekłego Logana.


Tymczasem przed budynkiem kapsuła rakiety otwiera się. Na trawniku obok staje metalowa stopa.


Wolverine rozbija głowę sekretarza stanu o ściany prezydenckiej rezydencji, po czym łapie ją za bluzkę i przystawia do jej twarzy dłoń z wysuniętymi ostrzami. Tak osaczoną Logan pyta o personalia osoby, od której otrzymywała polecenia. Pytania pozostają bez odpowiedzi, gdy olbrzymia metalowa istota przebija się przez ścianę budynku i atakuje Wolverine'a. W wyniku ataku ginie sekretarz stanu. Logan rozpoznaje robota. To Shiva, maszyna służąca neutralizaji szkodliwych agentów z programu Weapon X. Nie mija sporo czasu i metalowy zabójca leży rozczłonkowany na korytarzu Białego Domu. Następnie Logan wchodzi do jednego z pokoi, zrywa pazurami tynk ze ściany, pod którymi znajdują się zamalowane drzwi. Wolverine otwiera je i udaje się wzdłuż widocznego w głębi korytarza.


Dugan w rozmowie z generałem zmuszony jest wysłuchac kilku przykrych słów odnośnie całego zamieszania z Loganem, który samopas rozbija się po okolicy w niewiadomym celu. Pora więc przejąć kontrolę nad sytuacją. Od teraz każdy może liczyć tylko na siebie.


Chile, Santiago. Ambasada Stanów Zjednoczonych. Dwóch mężczyźn w czarnych garniturach zjeżdża windą do strzeżonego kompleksu pod budynkiem. Znajdujący się na miejscu naukowcy potwierdzają, że są gotowi i można wchodzić. W następnym pomieszczeniu mężczyzna w garniturze przemawia do znajdującej się w głębi postaci. Ma zamiar przedstawić fakty, po rozważeniu których tajemniczy rozmówca sam zadecyduje, czy zechce im pomóc w tej niezwykle trudnej sytuacji, w której Ameryka potrzebuje jego pomocy. Nuke wściekle miotając się w kajdanach wykrzykuje, by dać mu tego, który zagraża ojczyźnie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.