Avalon » Serie komiksowe » New Avengers Annual » New Avengers Annual #1

New Avengers Annual #1

Postacie
Zapowiedź

Zupełnie nowy Adaptoid atakuje siedzibę Avengers! A może nie tak całkiem nowy...? Zobaczcie, kto stał się najstraszliwszym przeciwnikiem Avengers - Marvel ręczy za zaskoczenie. A na deser mamy... ślub w drużynie!

Cytat

Spider-Man: "I know I'm relatively new to the super hero group thing, but shouldn't we have a policy about people just dropiing by to get their butts kicked?[...]"

Streszczenie

Szpital. Człowiek Hydry pokazuje poparzonej i ciężko rannej Yelenie Belovej alias Black Widow zdjęcie przedstawiające Avengers walczych ze złoczyńcą znanym jako Adaptoid. Agent przypomina Yelenie o propozycji jaką jej przedstawił po nieudanej akcji w Savage Land. Zaraz po tym wydarzeniu obiecał przywrócić dziewczynie pełną sprawność plus kilka dodatkowych zdolności w zamian za doprowadzenie do konfrontacji z Avengers i ich pokonanie. Teraz ponownie pyta Belovą, czy przyjmuje jego ofertę.

Miasto Nowy Jork, wieża Avengers. Wszyscu zgromadzeni wewnątrz podziwiają niedawno urodzonego potomka Luke'a Cage'a i jego przyjaciółki Jessici Jones. Szczęśliwi rodzice odchodzą na chwilę na stronę by pobyć ze sobą sam na sam. Korzystając z okazji Jessica przyjmuje oświadczyny swojego chłopaka. Ten bardzo ekspresyjnie wyraża swój entuzjazm wykrzykując towarzyszom radosną nowinę. Za chwilę pojawia się Tony, który informuje wszystkich, że za chwilę odwiedzi ich bardzo wpływowa osoba.

Przed wieżę Starka podjeżdża limuzyna, z której wysiada burmistrz Nowego Jorku. Gościa witają Tony, Captain America i Sentry. W trakcie wymiany zdań z tłumu wyłania się elegancka kobieta, która wita się z członkami New Avengers. Na jej widok Starkowi blednie twarz.

Reszta składu Mścicieli z wieży obserwuje bezwładnie lecące w powietrzu ciało Reynoldsa. Wszyscy zastanawiają się, co się dzieje. Każdy jednak domyśla się, że nic dobrego i już po chwili pozostali New Avengers dołączają do walczących poniżej.

Na ulicy Captain America i Sentry leżą nieprzytomni u stóp makabrycznie wyglądającej Black Widow. Dziewczyna zupełnie nie przypomina siebie sprzed kilku miesięcy, jednak pomimo ogromnej zmiany w wyglądzie Carol Danvers rozpoznaje w jej twarzy swą dawną rywalkę. Jak się za chwilę okazuje, zmiany te nie dotyczą jedynie wyglądu Yeleny. Również jej zdolnośći osiągnęły zupełnie nową jakość. Teraz właściwszym byłoby nazywać Black Widow Adaptoidem, gdyż Yelena posiadła zdolność przejmowania nadludzkich zdolności przy kontakcie fizycznym z osobą je posiadającą.

Captain America doszedłszy do siebie stara się zapewnić bezpieczeństwo burmistrzowi. W tym celu umieszcza go w limuzynie, a sam siada za kierownicę. Jednak już za chwilę ich śladem podążą Black Widow. Pościg przerywa Sentry, który z olbrzymią siłą uderza w Belovą. Ta po twardym upadku i przeoraniu połowy ulicy atakuje napastnika.

Wysoko nad miastem potężna eksplozja rozświetla ulice poniżej i Sentry ponownie bezwładnie opada w powietrzu. Jego miejsce jednak szybko zastępuje Ms Marvel, za którą podążają Iron Man i Spider-Man. Walka przenosi się na dachy budynków, gdzie skierował Yelenę Spider, ujeżdżając wcześniej dziewczynę niczym dzikiego konia na rodeo. Gdy ta z impetem burzy kominy, do akcji włączają się Wolvie i Captain America, który po odstawieniu w bezpieczne miejsce burmistrza wrócił do walki.

Jej kulminacyjny moment to pojawienie się Tony'ego Starka wraz ze swoimi wszystkimi zbrojami. Te unoszą się teraz ponad głową Black Widow niczym topór kata nad ofiarą, czekając tylko na rozkaz do ostatecznego uderzenia. Ten za chwilę pada i kilkadziesiąt pięści i nóg zaczyna bezlitośnie okładać bezradną Yelenę. Ostatni ruch należy jednak do Sentry'ego. Black Widow przejąwszy jego moce odziedziczyła również ich mroczną stronę, jaką jest Próżnia. Ten gnieżdżący się w podświadomości Reynoldsa potwór stał się teraz udziałem Belovej, która błaga Roberta, by ją od niego uwolnił.

Gdzieś w tajemniczym laboratorium na krańcu świata agent Hydry nerwowo ogląda obraz z kamery umieszczonej w oczach Black Widow. Widząc bezradną dziewczynę na łasce adwersarzy nie czeka, aż ta zacznie odpowiadać na niezadane jeszcze pytania, tylko rozkazuje swym podwładnym ją wyłączyć.

New Avengers z przerażeniem obserwują zmieniającą się twarz Yeleny, która po chwili zaczyna się nienaturalnie wykrzywiać, by ostatecznie bezgłośnie eksplodować. Wściekły Iron Man obarcza winą za to, jak i za wszystkie poprzednie wydarzenia Spider-Woman. Sugeruje, że jest wtyczką na usługach Hydry. Steve na próżno stara się go uspokoić. Gdy tylko Tony kończy rzucać oskarżeniami, wszyscu odchodzą w swoją stronę i Carol Danvers zostaje zupełnie sama.

Później wszyscy spotykają się pod namiotem na skromnej uroczystości ślubnej Luke'a Cage'a i Jessici Jones. Młodej parze ślubu udziela sam Stan Lee we własnej osobie :)

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.