Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #93

Ultimate Spider-Man #93

Ultimate Spider-Man #93

"Deadpool" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Czyż on nie jest słodki...? Nie! Deadpool jest twardzielem i nie bez powodu stoi na czele Marauders! Ale dość tych bredni - pora wreszcie przekonać się, kto ukrywa się pod tą maską i o co mu chodzi. Aha, jeszcze romansu między Peterem i Kitty ciąg dalszy.

Cytat

Shadowcat: "Xavier's the most powerful psychic on the planet."
Spider-Man: "I'm the 6543rd."

Streszczenie

Studio filmowe na Krakoi. Augustus Beezer wita w telewidzów w pierwszym odcinku nowego sezonu reality show pt. "Wyspa Krakoa", w którym pokazywane jest na żywo polowanie na mutantów. Z okazji powrotu na antenę specjalnymi uczestnikami są X-Men, a ścigać ich będą Reaverzy dowodzeni przez Deadpoola. Najemnik ten to sierżant Wadey Wilson, który wsławił się swoim udziałem w Wojnach Wakandyńskich na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, a rok temu został zaproszony przez producentów do udziału w programie. Deadpool osobiście wybrał oddział żołnierzy, którzy wraz z nim poddali się licznym operacjom i zostali zmienieni w cyborgi, aby mieć równe szanse w walce z mutantami. Przed nagraniem odcinka Wilson powiedział, że on i jego Reaverzy zamierzają pokazać mutantom, że nie są lepsi od ludzi i to nie oni są przyszłością gatunku. Deadpool zaprzeczył również, że X-Men zostali porwani z ich własnego domu, ponieważ to by było nielegalne, lecz zostali schwytani po opuszczeniu przez nich terenu Stanów Zjednoczonych. Na zakończenie Wilson wspomniał, że nie może już się doczekać, aby dobrać się do mutantów i żałuje tylko, że wśród nie ma Magneto, ponieważ jemu też by pokazał, kto rządzi na Ziemi. Beezer uważa, że to tyle tytułem wstępu i postanawia przekazać obraz tam, gdzie rozgrywa się akcja.

Dżungla na Krakoi. Deadpool prowadzi Reaverów do ataku na Spider-Mana i X-Men. Cyclops uznaje, że bohaterowie nie mają szans w otwartej walce z liczniejszym i lepiej uzbrojonym przeciwnikiem, więc rozkazuje się wycofać. Nightcrawler teleportuje się nad Wilsona i uderza go, ale ten szybko reaguje i chwyta mutanta. Na jego szczęście pomaga mu Parker i Kurtowi udaje się uciec. Beezer łączy się z Deadpoolem i pyta się, czy wśród ściganych rzeczywiście znajduje się Spider-Man. Wilson potwierdza to mówiąc, że towarzyszył X-Men, kiedy zostali pochwyceni, i uznał go jako cenny dodatek do programu, a teraz chętnie się nim zajmie.

Augustus przełącza się na inną kamerę, w pobliżu której nieświadomi tego, że znajdują się na wizji, rozmawiają Spider-Man i Shadowcat. Peter mówi Kitty, żeby nie mówiła na głos jego imienia, ponieważ jego tożsamość stanie się znana, i proponuje, aby dostać się do studia i wezwać stamtąd pomoc. Pryde przeprasza, że wciągnęła chłopaka w to wszystko, ale on jej nie obwinia o to, tylko obawia się, że jego ciotka się wścieknie, jeżeli nie wróci na noc do domu. Shadowcat przypomina sobie o profesorze Xavierze, kiedy nagle odzywa się pajęczy zmysł Spider-Mana i para w ostatniej chwili unika ognia Reaverów.

Niedaleko kilka cyborgów wpada na Cyclopsa i szybko zostaje przez niego unieszkodliwionych, ale z pomocą przychodzi im Deadpool, który nokautuje Scotta i pokazuje go przed kamerami, drwiąc sobie z niego. Chwilę później każe Beezerowi przełączyć się do kamery umieszczonej śmigłowcu nr 2, który właśnie ściga Angela. Warren zostaje draśnięty przez jeden z pocisków i nurkuje między drzewa. Reaver chce podążyć za nim, ale do wnętrza helikoptera teleportuje się Nightcrawler i uderza go. Kurt chce użyć pojazdu, aby wydostać X-Men z wyspy, ale Beezer powiadamia Deadpoola o jego zamiarach i ten rozkazuje zniszczyć pojazd. Wagner teleportuje się ze śmigłowca tuż przed jego eksplozją.

Wilson mówi Augustusowi, że, chociaż to jest dla niego zaskakujące, bardziej niż na X-Men zależy mu teraz na zabiciu Spider-Mana. Beezer korzysta z okazji, aby przybliżyć telewidzom postać nowojorskiego bohatera i wspomina o plotkach, według których obecnie chodzi on z jedną z X-Men, a uchwycona przez niego wcześniejsza rozmowa z Shadowcat wydaje się to potwierdzać. Augustus dostaje sygnał, że operatorzy znaleźli Petera i Kitty kierujących się w stronę studia, więc Deadpool rusza za nimi. Parker znajduje jedną z kamer i zaczyna krzyczeć, że to, co ludzie oglądają w telewizji, dzieje się naprawdę, i prosi, aby wezwać na pomoc Nicka Fury'ego i Ultimates. Pryde mówi mu, żeby przestał, ponieważ ich oprawcy właśnie tego chcą. Nagle Spider-Man wyczuwa niebezpieczeństwo i każe Shadowcat być czujną. Chwilę później jeden z Reaverów rzuca w nich ładunkiem wybuchowym, ale Kitty fazuje Petera. Eksplozja ściąga na miejsce innych X-Men. Storm poraża kilka cyborgów piorunami, a zaraz do walki dołączają Rogue, Colossus i Nightcrawler. Spider-Man rzuca się na Deadpoola, uderza go kilka razy i ściąga mu maskę, pod którą kryje się twarz profesora Xaviera.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.