Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 2 » Storm vol. 2 #1

Storm vol. 2 #1

Storm vol. 2 #1

Chapter One

Postacie
  • * Ororo
  • * Chacha i inni złodzieje
    * nauczyciel Ororo
    * Claude, Roland i inni myśliwi
    * N'Dare i David Ororo (we wspomnieniach)
Zapowiedź

Jakimś cudem, historia zbliżenia między Ororo i T'Chalą nie została dotąd szczegółowo opowiedziana, pora więc naprawić to niedociągnięcie, tym bardziej, że wydarzenia z ich przeszłości mają związek z wielkim wydarzeniem, zapowiadanym na lipiec 2006.

Cytat

N'Dare: "In Africa, I am a Queen. Here I am just..."
David: "Don't say it."
N'Dare: "A 'nigger'".

Streszczenie

Wiele lat temu. Dwunastoletnia Ororo od sześciu lat kradnie żeby przeżyć. Zaczęła w Kairze, gdzie Achmed El-Gibar nauczył ją podstaw złodziejskiej sztuki. Dorastała wraz z wieloma podobnymi do niej dziećmi porzuconymi przez rodziców i bogów. Teraz jest w innym miejscu Afryki, ale dalej znajduje się w podobnej sytuacji. Samotna mimo, że jest otoczona przez takich jak ona - sieroty pozbawione bliskich.


Afrykańska wioska. Ororo wraz z grupą dzieci w jej wieku obserwuje z dachu ruch na lokalnym targowisku. Jej uwagę przyciąga aparat fotograficzny znajdujący się w posiadaniu pewnego amerykanina. Przypomina sobie swojego ojca, który fotografował ją gdy była mała. Kradzież nie będzie jednak łatwa - właściciel aparatu i jego towarzysze są uzbrojeni. Ororo obawia się konfrontacji z nimi, co jej znajomi biorą za tchórzostwo. Dziewczyna próuje bronić się i przypomina im, że jest najlepsza w otwieraniu zamków, ale jej towarzysze nie dają za wygraną. Najmocniej naciska pewna dziewczyna, która twierdzi, że Ororo jest słaba, bo pochodzi z Ameryki. Te zarzuty powodują wściekłość u Ororo, która chce udowodnić, że jest inaczej. Bez zastanowienia zeskakuje z dachu i wyrywa aparat z rąk amerykanina. Myśliwi ruszają w pościg za dziewczyną i szybko zmniejszają dystans. Ororo zastanawia się, czy jeśli umrze jako złodziejka jej rodzice powitają ją w innym świecie z otwartymi rękami, czy też będą jej się wstydzić. Bieganie nie jest jej najmocniejszą stroną i wkrótce zaczyna odstawać od reszty uciekającej grupy. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy dziewczyna, która wcześniej prowokowała ją do kradzieży podkłada jej nogę. Ororo upada, a myśliwi z bliska celują w jej głowę. Oczy dziewczyny przybierają białą barwę i niespodziewanie z jasnego nieba spada grom. Równie tajemniczo pojawia się nagle mgła, która zakrywa Ororo. Okradziony mężczyzna mimo tego strzela w jej kierunku, ale w zamieszaniu mutantka ucieka. Myśliwi dochodzą do wniosku, że jest ona obdarzona niezwykłymi mocami i warta wiele pieniędzy. Jeden z amerykanów żartuje z nieuwagi Claude'a, który nieostrożnie nosił cenny aparat. Reakcja Claude'a jest natychmiastowa i okrutna - wyciąga rewolwer i zabija swego towarzysza. Zwraca się do reszty grupy i oznajmia, że muszą znaleźć złodziejkę.


Las niedaleko wioski. Zmęczona Ororo dołącza do reszty grupy. Ma pretensje do dziewczyny, która podłożyła jej nogę, ale ta nie zamierza jej przepraszać i nawet nie udaje, że szczęśliwa ucieczka Ororo ucieszyła ją. Ze złością przygląda się białowłosej dziewczynie, która pokazuje innym swój łup.


Wioska. Claude zbiera informacje o złodziejach. Zachęca tubylca do współpracy i obeicuje mu w zamian oryginalny zegarek. Gdy dostaje informacje o obozie dzieciaków nie spełnia obietnicy i morduje informatora.


Obóz złodziei. Ororo nie chce rozstać się z aparatem i nie daje go potrzymać swojemu przyjacielowi. Chacha chce wiedzieć czemu ten przedmiot jest dla niej taki ważny i czy ma to związek z jej dzieciństwem w Ameryce. Ororo przyznaje, że czasem śni o swej przeszłości, nie zdradza jednak, że bardziej męczą ją inne myśli. Czuje, że dojrzewa, a objawy temu towarzyszyące niepokoją ją. Wie, że wpływa na pogodę dookoła siebie - gdy płacze zaczyna padać, gdy jest zła grzmi, a strach przywołuje mgłę. Czuje, że traci kontrolę nad ciałem i przeraża ją to. Chce poczuć bliskość drugiej osoby, ale jednocześnie boi się wejścia w związek. Ze łzami w oczach zostawia Chachę i udaje się w głąb lasu. Wpatruje się w aparat i wraca w myślach do szczęśliwszych czasów.


Ororo przypomina sobie radosne sceny z dzieciństwa, między innymi piknik, podczas którego jej ojciec robił jej zdjęcia z matką. Kilkuletnia dziewczynka była wtedy szczęśliwa, podobnie jak jej matka N'Dare, afrykańska księżniczka i jej ojciec David, fotoreporter. Niestety dobre chwile nie trwały wiecznie i skończyły się wraz z pojawieniem się zamieszek na tle rasowym. Nieprzystosowana do takiej nienawiści N'Dare uznała, że dla dobra córki powinni opuścić Amerykę. David początkowo był przeciwny przeprowadzce do Afryki, ale uległ argumentom żony - nie chciał, żeby ich dziecko dorastało w nietolerancyjnym społeczeństwie.


Ororo ściska w rękach aparat i jest tak zamyślona, że nie słyszy zbliżającego się od tyłu mężczyzny. Gdy ten kładzie jej rękę na ramieniu reaguje instyktownie i nocne niebo przeszywa błyskawica. Ten znak zauważają również myśliwi, którzy kontynuują poszukiwania białowłosej dzieczyny. Nieświadoma niebezpieczeństwa Ororo wita się ze swym nauczycielem, który karci ją z powodu opuszczenia lekcji. Dziewczyna tłumaczy, że poszła wraz z przyjaciółmi do wioski,ale mężczyzna nie jest zadowolony z takiej wymówki. Jego zdaniem nie powinna podążać za innymi, tylko wziąć swój los we własne ręce i skupić się na tym co najważniejsze. Ororo zapewnia go, że przykłąda się do treningów i że wcześniej, podczas pobytu w Kairze, uczyła się u samego Achmeda El-Gibara. Nie robi to specjalnego wrażenia na nauczycielu, który wytyka jej wady: brak dyscypliny, cieprliwości i umiejętności. Dziewczyna zapewnia, że jest inaczej i chwali się, że podczas ostatniej wycieczki do wisoki ukradła pewnej kobiecie perukę z głowy i pozostała niezaważona. Mężczyzna przyjmuje to jako dowód na marnowanie wyjątkowych predyspozycji na niepotrzebne sztuczki. Ororo kontynuuje swą opowieść i ze smutkiem przyznaje, że była zbyt wolna i żeby uciec musiała sobie pomóc przywołując wiatr. Boi się tego co zrobiła, ale nauczyciel zapewnia ją, że jej odmienność jest jej atutem. Docierają do zadania, jakie dziś czeka dziewczynę - ma udowodnić swe zdolności złodziejskie i otworzyć trzy sejfy. Nauczyciel oznajmia jej, że jemu każdy z nich zajął trzy godziny pracy, więc daje jej całą noc na wykonanie tego zadania. Okazuje się, że Ororo nie będzie potrzebować tyle czasu - nauczyciel nie zdążył nawet oddalić się, gdy wszystkie sejfy stanęły otworem. Co więcej, dziewczyna otwarła również trzy inne zamknięcia, którym nie potrafił sprostać nawet jej mentor. Ten wyczyn wprawia mężczyznę w zdumienie i utwierdza w przekonaniu, że posiada ona niesamowity talent. Ororo próbuje zaimponować mu jeszce bardziej i niepostrzeżenie pozbawia go portfela. Okazuje się jednak, że jeszcze wiele musi się nauczyć - nie zauważyła, że sama została okradziona. Nauczyciel oddaje jej naszyjnik w zamian za portfel i oznajmia, że zasłużyła na odpoczynek.


Tymczasem do obozu złodziei docierają myśliwi poszukujący Ororo. Próbują zmusić dzieci do współpracy groźbami i przemocą, ale okazuje się, że te metody nie są konieczne. Dziewczyna, która podczas ucieczki z wioski podłożyła nogę Ororo, zgłasza się na ochotnika i obiecuje im pomoc w odszukania wspólnego wroga.

Autor: African Lex

Galeria numeru

Storm vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.