Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four/X-Men » Ultimate Fantastic Four/X-Men

Ultimate Fantastic Four/X-Men

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy historii z grudniowego Ultimate X-Men/Fantastic Four. Cerebro znajduje się w rękach Mad Thinker, więc obie grupy muszą połączyć siły, żeby go odzyskać i zapobiec wykorzystaniu do złych celów.

Cytat

Johnny Storm (widząc, że Wolverine zemdlał): "Did you hit him with some kind of invisible ray gun?"

Reed Richards: "Nope. I think he's sick."

Ben Grimm: "Got that right." 

Streszczenie

Archipelag Malajski. Profesor Xavier i jego X-Men nie znajdują żadnych śladów statku kosmicznego, który miał się tu rozbić, i uznają, że zostali podstępem wywabieni z Nowego Jorku. Postanawiają wracać jak najszybciej i naprawić sytuację, jeżeli się da.

W Budynku Baxtera Rhona atakuje mentalnie Reeda Richardsa. Telepatycznie mówi mu, że jej plan polegał na tym, żeby nasłać na niego i jego towarzyszy X-Men, ale teraz mając Cerebro może zając się nim inaczej. Twierdzi, że może kontrolować urządzenia w całym budynku, a także ludzi, co demonstruje każąc jednemu z żołnierzy przestać oddychać, co w rezultacie prowadzi do jego śmierci. Rhona mówi Reedowi, żeby powstrzymał ją, zanim zabije więcej ludzi, i zrywa kontakt. Johnny pyta się, co mają zrobić z mutantami. Reed proponuje zakończyć walkę i dowiedzieć się, co Burchill im ukradła, ale Wolverine nie ma ochoty na rozmowy. Staje naprzeciw Bena, który jak poprzednio chce powalić Logana silnym ciosem, ale tym razem X-Man wykonuje unik i kopniakiem przewraca Bena na ziemię. Przykłada mu pazury do gardła i każe oddać skradzione części Cerebro. Nie jest w stanie jednak dokończyć groźby, ponieważ traci przytomność. Reed zauważa, że Logan jest chory i proponuje Icemanowi i Shadowcat rozejm.

Później, Reed modyfikuje uniformy X-Men, które ukrywają ich przed Sentinelami, tak, aby osłaniały ich przed uzbrojoną w Cerebro Rhoną. Kitty pyta się, co się stało z Wolverinem, na co Reed mówi, że podał mu przeciwciała, które pomogą mu zneutralizować wirus, ale będzie musiał odpocząć przez parę dni. Shadowcat nie jest zadowolona, ponieważ będą musieli poradzić sobie bez najlepszego wojownika. Johnny zastanawia się, dlaczego Kitty woli rozmawiać z Reedem niż z nim. Sue nie ma o dziewczynie najlepszego zdania i każe się bratu tym nie przejmować. Na podstawie drogi rozchodzenia się sygnału i umiejscowienia zwyżek mocy, Sue i Johnny odnajdują kryjówkę Rhony. Mają zamiar ruszać, ale doktor Franklin Storm zabrania im mówiąc, że powinni się tym zając Ultimates. Sue przekonuje ojca zauważając, że Rhona chce, żeby to oni ich znaleźli, więc dopuści ich do siebie, a ponadto, gdyby Burchill przejęła kontrolę na Kapitanem Ameryką lub Iron-Manem, byłoby bardzo niedobrze.

Wyposażeni w pola ochronne bohaterowie dolatują w pobliże magazynu Rhony. Johnny i Iceman pokonują resztę drogi używając własnych mocy. Shadowcat wprowadza siebie i Sue do budynku, a następnie chce zniszczyć zasilanie fazując przez generatory. Sue uważa, że ona zrobi to szybciej i rozsadza maszynerię od środka używając swoich pól siłowych. Rhona z zadowoleniem podejmuje wyzwanie i zaczyna działać. Przejmuje kontrolę nad małą dziewczynką i każe jej rzucić się za dachu pobliskiego budynku. Zauważa to Iceman i ratuje ją, ale dziewczynka pod kontrolą Rhony wyłącza jego pole ochronne.

Tymczasem Ben i Reed dostają się do budynku i przebijają się prze kolejne drzwi. Atakuje ich Robbie Burchill, ale Grimm szybko daje sobie z nim radę.

Ponad nimi Iceman kontrolowany przez Rhonę nokautuje Johnny’ego. Nic nie umyka uwadze Burchill, nawet fazująca tuż za nią Shadowcat, która próbuje zniszczyć urządzenie Rhony, ale szybko wraz z Sue również zostaje ubezwłasnowolniona. Nagle przez ścianę przelatuje Robbie, a za nim do pokoju wchodzą Ben i Reed. Grimm pyta się, czy Burchill znów będzie udawać zagubioną dziewczynę, ale ta mówi, że tym razem spróbuje czegoś innego. Zwraca uwagę, że równie łatwo jak umysły kontroluje urządzenia, po czym wyłącza osłonę Bena i każe mu złapać Reeda. Postanawia, że teraz każe Johnny’emu i Icemanowi walczyć na śmierć i życie, ale nagle czuje, że jej umysł zaczyna przepełniać się uczuciami i doznaniami. Pyta Richardsa, co on jej zrobił, ale ten odpowiada, że to jej wina – w polach ochronnych był wirus, który wzmocnił moc Cerebra. Rhona zrzuca urządzenie z głowy i zaczyna uciekać. Każe Robbiemu zamknąć za sobą drzwi i odpalić bomby, które ma, w rezultacie zabijając wszystkich. Jedne z drzwi zostają zablokowane przez Wolverine’a, który poczuł się na tyle dobrze, że postanowił włączyć się do walki. Szybko pokonuje Robbiego i mówi, że Rhona daleko nie ucieknie, ponieważ uszkodził przewód paliwowy w jej pojeździe. Po chwili kilka budynków dalej dochodzi do eksplozji.

Następnego dnia Reed zakończył naprawę części Cerebro i oddaje je X-Men, którzy wracają do siebie pomimo protestów porucznika Lumpkina. Johnny pyta, czy Kitty nie poszłaby z nim do kina, ale dziewczyna odpowiada, że ma już kogoś, a poza tym ma wrażenie, że siostra chłopaka jej nie lubi. W drodze powrotnej X-Men spotykają samolot z resztą drużyny.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.