Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #467

Uncanny X-Men #467

Uncanny X-Men #467

"24 seconds"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy okazuje się, że cała jej rodzina znalazła się na międzygalaktycznej liście poszukiwanych żywych lub martwych, tylko Rachel może coś z tym zrobić.

Cytat

Nightcrawler: "We can't evacuate"
Psylocke:" Then we have to win"

Streszczenie

Nie wykryła ich. Nie wyczuła ich nadejścia. Są obcymi. Przybyli z Shi'ar. I z najwyższego polecenia mają raz na zawsze wymazać genom Phoenix, która reprezentuje koniec wszystkiego, z istnienia wszechświata.


John Grey zostaje trafiony w 1 sekundzie, bowiem napastnicy nie mogą dopaść Rachel. W 2 sekundzie obcy uderzają na dom. W 3 sekundzie Fred Harriman, jego kuzyn zostaje przebity włócznią. W 4 sekundzie z istnienia zostaje wymazana Bekka Wallis, a Rachel telepatycznie wzywa pomocy, zaś jej wezwanie zostaje odebrane przez X-Men. W sekundach 5, 6 i 7 obcy zwany Segą zaczyna otaczać dom Grey bąblem energetycznym, aby nikt im się nie wymknął. Gdy usiłuje poradzić sobie z zakłóceniami, giną Roy i Phyllis Dennefer, zaś Nightcrawler zaczyna teleportować X-Men z odsieczą. W sekundzie 8 ginie wujek Roger, a Kurt pozostawia Betsy i Kitty na dachu domu Greyów, ruszając po następnych X-Men. W sekundzie 9 Rachel podnosi głowę znad popiołów swego dziadka, a usiłujący wyteleportować się Kurt, uderza w ścianę bąbla energetycznego. Widząc to w 10 sekundzie do walki rusza Marvel Girl. W ciągu 11, 12 i 13 sekundy giną kolejni członkowie rodu Greyów, lecz w 14 sekundzie do akcji wkraczają X-Men. Shadowcat uderza kijem baseballowym najbliższego jej obcego, a Betsy generuje psycho-katanę ruszając nią do ataku. W sekundzie 15 Rachel używa swej mocy na wrogach wewnątrz domu, widząc śmierć Terry'ego Maguire który minutę temu usiłował ją poderwać. W 16 sekundzie Kurt informuje Betsy iż zostali odcięci wewnątrz bąbla i nie mają szans na odsiecz, bądź ucieczkę. Giną kolejne kuzynki Rachel. W 17 i 18 sekundzie Nighcrawler rusza na pomoc Shadowcat, a Psylocke rzuca się na ratunek Elaine Grey. W sekundzie 19 obcego wiszącego na niebie atakuje Rachel, do Betsy zbliża się przeciwniczka, a Shadowcat zostaje wyrwana z fazy przez napastnika imieniem Ghost. W 20 sekundzie w odpowiedzi na śmierć kolejnych Greyów i psycho-ostrze, Betsy generuje własne. Kurt wyteleportowuje Kitty z rąk przeciwnika. W 21 sekundzie Rachel uderza o bąbel i wraz z przeciwnikiem zaczyna spadać, Psylocke używa swych psycho-ostrzy, a Kurt teleportuje Kitty na dach domu. W 22 sekundzie Rachel uderza o dach domu przebijając swym upadkiem sufit, a Betsy otrzymuje silny cios od wroga który pojawił się za jej plecami. W 23 sekundzie Rachel przerażona spogląda na zwłoki Greyów, gdy dopada ją Sega. W 24 sekundzie rozlewa na jej plecach płyn, który sprawi iż na zawsze będzie naznaczona. Na jej plecach rozkwita symbol Phoenix. Od tej pory już nigdy się nie ukryje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #467 Uncanny X-Men #467

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.