Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #36

Wolverine vol. 3 #36

Wolverine vol. 3 #36

"Origins and Endings" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Logan odgrywał już rolę bohatera i złoczyńcy. Był graczem i pionkiem w grze. Ale kim jest teraz? Po zakończeniu House of M ciąży na nim ogromne brzemię, z którym musi sobie poradzić. Całoroczna historia poszukiwania samego siebie zaczyna się tutaj.

Cytat

Ochroniarz, pukając do toalety: "Hey! This is an exclusive club! You must wear a suit!"
Wolverine, zakładając kostium: "I'm puttin' it on right now."

Streszczenie

Tokio, Japonia. Logan stoi na środku chodnika naprzeciwko automatów telefonicznych. Po kilku minutach rozlega się dzwonek. To Emma Frost. Na pytanie o dalsze plany,Wolverine stwierdza, że przecież Frost jest telepatką i sama może sprawdzić. Jest wściekły - ma wrażenie jakby cały czas był śledzony przez agentów. Kobieta odpowiada, że nie można im się dziwić. Uwagę mężczyzny przykuwa przebiegający obok człowiek, ze słuchawką w uchu. White Queen oznajmia, że nie będą go zatrzymywać, ale też nie pomogą mu. Po chwili dodaje, iż nie wie gdzie znajduje się osoba, której Logan poszukuje. Ale to on jest jedynym kto potrafi go odnaleźć. Emma prosi, by uważał na siebie. Mutant odkłada słuchawkę, podnosi pudełko leżące u jego stóp i odchodzi.


Pułkownik otrzymuje raport od mężczyzny, śledzącego Logana. Mutant wszedł właśnie do baru. Przełożony rozkazuje, by wycofał się - Wolverine z pewnością zauważył jego obecność. Teraz poczekają, aż poczuje się w miarę bezpiecznie i wtedy wyśle kolejnego agenta z tą samą misją. Mężczyzna chce polemizować, jednak słysząc odpowiedź, szybko zgadza się na warunki.


Wolverine wkracza do baru. Jeden z ochroniarzy chce go zatrzymać. Mutant ciosem pięści powala mężczyznę i przechodzi dalej. Pozostali stróże podążają za nim do toalety. Po chwili Logan ,już przebrany w kostium, kopnięciem wyważa drzwi, unieszkodliwiając jednego z ochroniarzy. Drugi pada na kolana prosząc o litość. Wolverine chowając szpony mówi, że zlituje się, pod warunkiem ,że mężczyzna zrobi coś dla niego.


Pułkownik jest wściekły - sytuacja jest nieznana, gdyż żadnemu z agentów nie udało się dostać do klubu. Wszyscy zostali zatrzymani przez ochroniarza. Dowódca wie co to oznacza i wzywa wszystkie jednostki, by były czujne - obiekt zszedł do podziemi.


Logan, przez wyrwanie toalety dostał się do systemu podziemnych tuneli. Słysząc zbliżające się metro ,podchodzi do kratki wentylacyjnej. Szybkim ruchem pozbywa się jej i wskakuje na przejeżdżający pociąg.


Miejscowi ochroniarze na wszystkich pozycjach otrzymują powiadomienie o celu, zbliżającym się do budynku poprzez podziemia.


Logan po dotarciu na odpowiednie miejsce zeskakuje z metra, chwytając się wiązki zwisających kabli. Podciąga się kilka metrów wyżej. Dociera do ciasnego tunelu, przez który zaczyna się czołgać, odliczając pokonaną odległość. Zatrzymuje się przy stu piętnastu. Szponami wycina w podłodze okrągłą dziurę. Schodzi poniżej. Wspina się na drabinę. Odlicza od trzech. Wysuwa szpony przez studzienkę kanalizacyjną akurat w momencie gdy przejeżdża nad nią czarna limuzyna. Samochód rozbija auta ochrony powodując zator w tunelu. Po kilkunastu sekundach jazgotu pojazdy zatrzymują się.


W siedzibie S.H.I.E.L.D. żołnierz melduje pułkownikowi Duganowi, że mają poważny problem - Logan zaatakował właśnie konwój, którym jechał premier Japonii. "Dum Dum" rozkazuje, by oficjalnie powiadomił japoński rząd o natychmiastowej mobilizacji agentów. Nieoficjalnie, chce, żeby żaden żołnierz agencji nie zbliżał się do tego miejsca, chyba że rozkaże inaczej. Pułkownik jest wściekły - miejsce zostało wybrane idealnie: żadnych szans na wysłanie wsparcia. Bez wątpienia mutant zabije wszystkich.


Wolverine w ciągu kilku sekund pozbawia życia ochroniarzy.


Dugan dostrzega światełko w tunelu - przypomina sobie, że premier najął ostatnio nowego kapitana, dla swej gwardii. Z tym człowiekiem nie ma żartów.


Naprzeciwko Logana staje Silver Samurai. Mutant stwierdza, że trudno go znaleźć. Samurai odpowiada, że on w ogóle jest trudnym człowiekiem. Zaczyna się starcie.


W ogólnym chaosie, ochrona każe kierowcy ruszać.


Pułkownik Dugan otrzymuje pomyślne wiadomości - premierowi udało się bez uszczerbku uciec. Prosi, by do eskorty dołączyli ludzie S.H.I.E.L.D., to dobrze wpłynie na ich wizerunek publiczny. Wchodzi do sali konferencyjnej i przyciskiem włącza telebim. Zwraca się do osoby, po drugiej stronie łącza - prosi, by wytłumaczyła zaistniałą sytuację. On i inni są bardzo ciekawi. Wokół niego stoją New Avengers, a na ekranie widoczna jest Emma Frost. Kapitan Ameryka boi się powtórki ostatnich wydarzeń [patrz Wolverine vol. 3 #20-31 - S.]. White Queen uspokaja go - sytuacja nie jest taka jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Dugan naciska na kobietę, chce wiedzieć wszystko to co ona. Emma w końcu ustępuje i wyznaje prawdę: Logan odzyskał wszystkie swoje wspomnienia.


Konferencja jest transmitowana do placówek na całym świecie. Ludzie wpadają w popłoch.


W USA usuwane są wszelkie dane na temat projektu "Weapon X".


Kanadyjskie Tajne Służby demolują biura z komputerami.


W Rosji wszelkie dokumenty na temat projektu są w panice wrzucane do pieca.


W siedzibie RAF eksploduje bunkier. Mężczyzna za to odpowiedzialny popełnia samobójstwo. Kałuża krwi rozlewa się po biurku, na którym leżą szczegóły projektu "Weapon X".


Siedziba S.H.I.E.L.D.. Pułkownik "Dum Dum" Dugan oznajmia, że to wcale nie jest dobra wiadomość.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #36 Wolverine vol. 3 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.