Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #65

Ultimate X-Men #65

Ultimate X-Men #65

"Magnetic North" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Historia dobiega końca, niszcząc przyjaĽnie, braterskie uczucia, a przy okazji też różne przedmioty i budynki. X-Men vs. Magneto w siedzibie Ultimates! Czy trzeba mówić więcej?

Cytat

Nightcrawler: "So.. so you're..?"
Colossus: "Of course, Kurt. And if a man as unique as you no longer has to hide in the shadows, I fail to see why someone like me should."

Streszczenie

Magneto, Forge niosący na rękach nieprzytomną Polaris, i Mystique przemierzają korytarze Triskelionu. Kobieta nie może się doczekać, aż zobaczy minę Charlesa, gdy ten dowie się o ucieczce Erika. Magnusa zastanawia, co bardziej motywuje Mystique do lojalności wobec niego: szacunek jakim go darzy, czy nienawiść, jaką czuje do Xaviera. Jej wciąż jednak ciężko jest pogodzić się z faktem, że Profesor X zostawił ją kiedyś dla Emmy Frost. Mistrz Magnetyzmu upewnia się, iż Mystique gotowa jest poświęcić się dla sprawy o którą walczą, po czym oznajmia, że cała ta gra dobiega powoli końca.


Tymczasem Angel może się tylko przyglądać Deathstrike, która chwilę wcześniej poważnie raniła Dazzler. Niespodziewanie jednak dla samej Yuriko, zostaje ona złapana za głowę przez Longshota, który również wydostał się ze swojej celi. Chłopak jednym ruchem skręca jej kark, twierdząc, że mutanci powinni sobie pomagać. W odpowiedzi Warren nazywa go mordercą i natychmiast odlatuje z ranną Alison, w poszukiwaniu dla niej pomocy. Arthur zagląda do celi skrępowanego kaftanem Sinistera, mamroczącego coś o nadejściu Lorda Apocalypse'a. Po chwili Longshot słyszy za sobą czyjeś kroki.


Northstar, z Havokiem na rękach, pędzi po powierzchni rzeki Hudson w kierunku Triskelionu. Na zewnątrz kompleksu uczniowie Emmy natykają się na Magneto i Forge'a trzymającego nieprzytomną Lornę. Jean-Paul zostaje momentalnie skrępowany metalowymi elementami konstrukcji budynku. Alex natomiast zmuszony jest trzymać moce na wodzy, gdyż w przeciwnym wypadku Forge skręci kark bezbronnej Polaris. Pozwala to Magnusowi bez problemu zbliżyć się do młodszego Summersa i chwycić go za gardło, jednak w tym momencie nadlatuje X-Wing z uczniami Xaviera na pokładzie. Z wnętrza samolotu Jean Grey próbuje zaatakować telepatycznie Lehnsherra, lecz jego hełm stanowi barierę nie do przejścia. Tymczasem niespodziewanie pazury Wolverine'a same się wysuwają. Zaskoczona Storm stwierdza, że Magnus musiał zmienić częstotliwość swoich fal magnetycznych, bowiem swego czasu Hank McCoy zaprojektował dla X-Winga osłony przed tego typu atakami. Po chwili samolot rozpada się na setki kawałków. X-Men wychodzą jednak cało z opresji - Marvel Girl udaje się pochwycić Scotta, Storm łapie Logana, Nightcrawler teleportuje się a spadająca do rzeki Kitty zostaje w ostatniej chwili uratowana przez Icemana. Moment później siódemka mutantów staje naprzeciwko Mistrza Magnetyzmu. Jean przejmuje kontrolę nad umysłem Forge'a, tak by Cyclops bez obawy o Lornę mógł zaatakować Magneto. Ten zasłania się jednak Alexem, sądząc iż Scott nie zaryzykuje zranienia własnego brata. Tymczasem starszy Summers bez wahania ciska w nich obu wiązką optycznych promieni. Lehnsherr pada nieprzytomny, podczas gdy Havok nawet nie odczuwa na sobie działania mocy brata. Gdy moment później Lorna odzyskuje przytomność, natychmiast rzuca się Alexowi na szyję. Chwilę radości przerywa pojawienie się Nicka Fury wraz z oddziałem uzbrojonych żołnierzy, którzy sprawiają wrażenie jakby chcieli ponownie umieścić dziewczynę w więzieniu. Scott staje w jej obronie, twierdząc, że jest niewinna. Xavier kontaktował się już jednak z gen. Fury i wyjaśnił mu, że Polaris została wrobiona. S.H.I.E.L.D. ma teraz za zadanie pojmać Havoka, który jest oskarżony o zamordowanie strażników z Triskelionu. Wtrąca się Logan, który wyjaśnia, że to ludzie Magneto odpowiedzialni są za tę zbrodnię. Wolverine stawia sprawę jasno - Fury ma puścić Polaris i Havoka wolno, albo w przeciwnym razie przełożeni generała dowiedzą się o tajnej misji, na jaką wysłał on Logana rok wcześniej [po szczegóły odsyłam do "Ultimate X-Men #41]. Nick nie ma innego wyboru, jak tylko przystać na tę sugestię. Zaznacza on jednak, że na tym kończy się współpraca X-Men i S.H.I.E.L.D. a gdy spotkają się następnym razem, będą już stać po przeciwnych stronach barykady. W tym momencie na powierzchnię Triskelionu wydostaje się Warren z ciężko ranną Alison na rękach.


Szpital w Westchester, tydzień później. Angel czuwa przy łóżku Dazzler. Pojawia się Profesor X, który oznajmia, że nie należy spisywać dziewczyny na straty, bowiem jest szansa, że obudzi się ona ze śpiączki. Warren winą za całe zajście obarcza siebie, dlatego z pokorą przyjmie decyzję Xaviera o wyrzuceniu go z Instytutu. Charles ma co do niego jednak nieco inne plany. Chłopak zostanie oficjalnie wydalony ze szkoły Profesora, jednak tylko po to, aby móc dla niego pracować jako tajny agent w Akademii Emmy Frost. Według Xaviera Emma nie do końca radzi sobie z opieką nad swoimi studentami, a dzięki Angelowi będzie on na bieżąco informowany o wszystkim, co niepokojącego będzie tam mieć miejsce. Warren zgadza się na taki układ, jednak pod warunkiem, iż Charles obieca, że nie wyrzuci Dazzler z Instytutu, kiedy dziewczyna się obudzi. Profesor X daje mu swoje słowo.


Jakiś czas później w Instytucie Peter prowadzi telefoniczną rozmowę z Northstarem. Kolos wyjaśnia, że czuje się już dobrze po ataku Alexa [poprzedni numer] i nie żywi do niego urazy. Po skończonej rozmowie wyraźnie zadowolony chłopak chwali się Kurtowi, że Jean-Paul zaprosił go na kilka dni do Chicago. Nightcrawler pyta niepewnie, czy Peter jest homoseksualistą. Colossus potwierdza i dodaje, iż nie widzi powodu, dla którego miałby ukrywać się ze swoją orientacją [patrz - cytat numeru]. Zaskoczony tą wiadomością i zdezorientowany Kurt nie bardzo wie, co odpowiedzieć i po chwili teleportuje się z pokoju. Tymczasem w drzwiach Instytutu pojawia się odmieniona Rogue, której czarne teraz oczy mają czerwone źrenice, a sama dziewczyna wplata w rozmowie francuskie słówka.


Triskelion. Quicksilver informuje zamkniętego ponownie w plastikowej celi ojca, że ma on gościa. Wbrew przypuszczeniom Erika nie jest to jednak Xavier, lecz Emma Frost. Kobieta ze złością oznajmia Magneto, że jeśli jeszcze raz w jakikolwiek sposób zagrozi któremukolwiek z jej uczniów, wówczas ona osobiście się z nim policzy. Frost dodaje, że jego "genialny plan" zawiódł i jedynie Longshotowi udało się zbiec z więzienia. Magnus z uśmiechem stwierdza, iż chłopak miał wyjątkowe szczęście, po czym odwraca głowę, a jego oczy nabierają żółtego, święcącego koloru. Tymczasem kanałami ściekowymi przemierza właśnie Longshot oraz... Magneto. Chłopak zastanawia się, w jaki sposób Mystique zdołała imitować moce Lehnsherra. Ten wyjaśnia, że dzięki generatorowi pola magnetycznego Forge'a. Arthur uznaje Magnusa za prawdziwego geniusza, bowiem udało mu się zaaranżować ucieczkę z tak pilnie strzeżonego więzienia, a co więcej nikt nawet nie zdaje sobie sprawy, że Erik w ogóle przebywa na wolności. Magneto wyjawia także, że Longshot również był częścią jego planu. To jego agenci dostarczyli S.H.I.E.L.D. informację o pobycie chłopaka w Savage Land, aby mógł zostać pojmany i umieszczony w Triskelionie. Po chwili obaj docierają do końca tunelu ściekowego, gdzie rozpościera się przed nimi piękny widok na zachód słońca oraz płynący doliną w jego kierunku potok. Longshot ciekawy jest, jaki będzie kolejny krok Magneto i czy ma on zamiar ponownie zaatakować Biały Dom lub rozprawić się z wszystkimi ludźmi na świecie. Mistrz Magnetyzmu odpowiada, że tego typu pomysły należą już do przeszłości, bowiem nadszedł czas na coś zupełnie nowego.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #65 Ultimate X-Men #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.