Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #35

Wolverine vol. 3 #35

Wolverine vol. 3 #35

"Chasing Ghosts" - Part 3 (Conclusion)

Postacie
Zapowiedź

Na ten temat nie napisano zupełnie nic... Pozostaje nam się domyślać, że będziemy świadkami zakończenia pojedynku Logan vs. Fury.

Cytat

Sebastian Shaw: "Yes or no ?"
Kryminolog: "I beg your pardon, sir ?"
Sebstian Shaw: "Nick Fury. Dead. Yes or no ?"

Streszczenie

Placówka medyczna S.H.I.E.L.D.. Trzynaście dni temu. Mystique znajduje się w pokoju, w którym przebywał ranny Logan. Na parapecie znajduje wyryty napis: "Nie podążaj za mną". Nagle drzwi z hukiem otwierają się - to agentka Jessica Drew. Raven mówi, że nie wie gdzie jest Wolverine, ale znajdzie go. Prosi tylko o piętnaście minut zanim Drew powiadomi Shawa. Tyle powinno jej wystarczyć. Wyskakuje przez okno wprost w mrok nocy.


Sebastian pyta, czy ta wiadomość była przeznaczona dla niej. Agentka Darkholme potwierdza. Pułkownik zadaje kolejne pytanie - czy wiadomość należy traktować dosłownie, czy też może jest to przenośnia. Mystique waha się, ale widząc nieprzychylną reakcję dowódcy odpowiada - Logan nie jest typem poety. Shaw wyrzuca jej, że samotnie podążyła za Loganem. Kobieta stara się tłumaczyć, że mógł kogoś zabić, ale mężczyzna nie zwracając na nią uwagi kontynuuje. Sprzeciwiła się rozkazom. Ponadto poprosiła agentkę Drew o opóźnione powiadomienie dowództwa o nieobecności Wolverine'a. Raven szeptem oznajmia, że nie ma nic na swoje usprawiedliwienie. Shaw nie wytrzymuje - strumieniem energii z dłoni rozbija drewniane biurko. Stwierdza, że on ma, po czym rozkazuje zamknąć kobietę w celi.


Siedem godzin później. Pułkownik pyta, czy nie było żadnej próby ucieczki. W odpowiedzi słyszy, że kobieta nie powiedziała nawet słowa od momentu zamknięcia. Shaw słysząc to głośno wyraża swoje niezadowolenie. Pracownik pyta, czy nie tego właśnie chcieli. Dowódca zaprzecza i prosi, by informowano go na bierząco o wszelkich zmianach. Przykłada drzwi do skanera laserowego i wchodzi do części statku, którą zajmują kryminolodzy. Już przy drzwiach zadaje pytanie - tak czy nie. Pracownik odpowiada, że nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić czy Nick Fury nadal żyje. Wskazuje podświetlony plastikowy stolik, na którym zgromadzono strzępki dowodów - to całość dowodów zgromadzonych na miejscu wypadku, ocalałych z eksplozji. Naukowiec przyznaje, że nie jest nawet w stanie zapewnić o obecności Nicka w magazynie w tym momencie. Znalazł jednak coś innego: gdy przeglądał dane medyczne Fury'ego zauważył coś dziwnego, w pliku historii. Dane, od czasu zakończenia dochodzenia w sprawie śmierci, były otwierane trzy razy. Dwa razy zrobił to on sam, ale w trzecim przypadku... Shaw z przerażeniem spogląda na ekran monitora, po czym wychodzi nie mówiąc ani słowa.


Oddział penitencjarny. Sebastian stoi na zewnątrz celi Mystique. Prosi, by zaczęli raz jeszcze. Kobieta bez słowa spogląda, przymrużonymi oczami, na mężczyznę. Pułkownik pyta, czy Wolverine kiedykolwiek opowiadał o swojej przeszłości. Agentka Darkholme po raz kolejny odpowiada, że niezbyt często. Shaw nie daje za wygraną - pyta, o czym opowiadał w tych rzadkich momentach kiedy nachodziło go na zwierzenia. Po chwili ciszy Raven zaczyna - mówił o świecie, nie rządzonym jeszcze przez mutantów. Jak pomimo tego kim jest, w pewien sposób, czuł że należy do tego świata, ponieważ miał w życiu cel. A teraz to wszystko odeszło.


Hotelowa sypialnia. Mystique leży w łóżku., na krawędzi którego siedzi Logan trzymając butelkę piwa. Obok niego wokół otwartego pudełka leżą rozsypane tabletki. Kobieta prosi, by przestał. Wolverine odpowiada, że przecież to go nie zrani. Raven odpowiada, że sprawia jej to ból. Wolverine oznajmia, że Darkholme tego nie rozumie - mały fragment śmierci jest jedyną rzeczą, która przywraca go do życia. Mystique zaczyna krzyczeć - pyta, kiedy wreszcie zda sobie sprawę, że jest wart więcej niż wszyscy jego wrogowie razem wzięci. Oni byli tylko ludźmi, byli niczym. Mężczyzna ze spokojem odpowiada, że prawie wszyscy. Wszyscy prócz jednego.


Shaw szeptem powtarza ostatnie zdanie: "Miał w życiu cel." Po chwili pyta, jak udało jej się zlokalizować Logana. Kobieta odpowiada, iż w taki sam sposób w jaki Wolverine zlokalizował Fury'ego. Słysząc ponaglenie kontynuuje - zgadza się to z teorią pułkownika na temat zmowy, jakoby Logan miał wiedzieć, że Fury stał za tym cały czas. Lecz to wcale nie musiała być prawda. Jedynym powodem, dla którego Nick zaatakował ambasadę była żądza posiadania Sentinela. Dlatego wiedziała, - podobnie jak Wolverine - że jeśli dojdzie do Sentinela to znajdzie obiekt poszukiwań.


Raven wiedziała, że robot nie został ukradziony w celu sprzedaży, gdyż nie ma kupców na towar tego typu. Nie ma rynku zbytu na coś tak wielkiego. Aczkolwiek jest rynek informacji na temat Sentineli. Informacje dotyczą sposobów unieszkodliwienia maszyn.


Kobieta pilotuje wodolot, obok niej, na fotelu, leży mapa Meksyku z zaznaczonymi na niej informacjami.


Ale, żeby uzyskać takie informacje porywacze musieli by siłą dostać się do komputera głównego Sentinela, a następnie ręcznie wyjąć kości z danymi. A, znając rozmiar robota, wiedziała, że muszą dokonać tego w niedalekiej odległości od ambasady.


Zauważa opuszczony kompleks kilku budynków, wokół których walają się sterty złomu.


Gdzieś w ukryciu, z potrzebnym sprzętem na miejscu.


Samolot podchodzi do lądowania. Kilka minut później, Mystique stoi wśród roślin, lornetką obserwując budynki.


W czymś co przypominałoby stary, stalowy młyn.


Starając się zachowywać jak najciszej kobieta przebiega przez dziedziniec między budynkami, kierując się w stronę głównej budowli.


Właśnie tam znalazła to czego szukała...


Na drzwiach dostrzega odbity ślad buta. Delikatnie otwiera i wchodzi do budynku.


...podobnie jak Logan.


Z przerażeniem w oczach coś zauważa. Powietrze przeszywa krzyk - Fury!


Shaw pyta, czemu tak się kryła, zamiast jak najszybciej dołączyć do Logana. Agentka Darkholme odpowiada, że głupim posunięciem byłoby wbiec tam na ślepo. Poza tym Logan potrafi zadbać o siebie.


Wolverine stoi na środku pomieszczenia. Wokół niego porozkładane są części ciała Sentinela. Na wyższym poziomie, za jego plecami żołnierze w maskach zaczynają zajmować pozycje. Mutant wyczuwa ich obecność. Wysuwa szpony. Stojący przed nim żołnierz stara się zająć jego uwagę. W tym czasie od tyłu zachodzi go kolejny. Mężczyzna zaczyna strzelać, ale Logana już tam nie ma - uskoczył w lewo. Jednak nie udaje mu się uniknąć serii, wystrzelonej przez innego. Upadając rozbija pudełko z kołami zębatymi, które zaczynają toczyć się po podłodze. Chwyta jedno z nich i rzuca w twarz najbliższego napastnika, zabijając go. Przebiega na przeciwległą stronę pokoju. Zbrojni powoli, ostrożnie przemieszczają się w tamtą stronę. Nagle z klatki piersiowej jednego wychodzą pazury. Logan wyrywa broń z ręki trupa i ostrzeliwuje pozostałych. Po niecałej minucie nikt z oprawców nie pozostał przy życiu. Z twarzy Logana spływa pot. Odczekuje chwilę, aż tętno i oddech uspokajają się po czym, z pistoletem w dłoni, zaczyna wchodzić po schodach. Dochodzi do korytarza, na końcu którego znajdują się drzwi. Podchodzi do nich i przekręca klamkę. W pokoju stoi Nick Fury. Wolverine zbliża się do człowieka - "Jedyną okazją do konfrontacji z przeciwnikiem oko w oko..". Wysuwa szpony - "...jest rozmowa". Tnie szponami na wysokości głowy Nicka, ciało rozbłyskuje delikatnym niebieskim światłem - to hologram. Mutant rozkazuje, by zaczął mówić. Nick spokojnym głosem zaczyna - House of M upadnie z powodu Logana. Stał się słaby i miękki, dlatego mają Sentnela. W czasie gdy rozmawiają komórki ruchu oporu na całym świecie, zajmują pozycje i odbierają dane, które pozwolą zneutralizować maszyny patrolujące ich teren. Gdy to się stanie, jedyne co będzie stało na drodze do ostatecznego celu to Czerwona Gwardia. Znaczy, że Logan. Znaczy, że nic. Wolverine odpowiada, że idzie po Fury'ego i zabije każdego człowieka na tej planecie, żeby do niego dotrzeć. Od zakończenia wojny zabijał tylko czas. Lecz teraz zabije Nicka. I tym razem pozostanie martwy. Hologram z uśmiechem odpowiada - do zobaczenia. Po chwili dodaje, że mają towarzystwo. Któremu Logan chciałby powiedzieć, żeby się nie ruszało. Mutant z przerażeniem wymawia jedno słowo - Mystique. Fury wyciąga detonator i naciska przycisk. Wchodząca po chodach Myatique nagle spotrzega w odległości kilku metrów od siebie pikającą paczkę dynamitu, przytwierdzoną do filaru taśmą klejącą. Ledwie udaje jej się przeskoczyć przez barierkę gdy następuje eksplozja. W niewielkich odstępach czasu następuje kilka innych eksplozji zamieniając budynek w rozszalałe piekło. Nagle ze stropu odrywa się belka, pędząc wprost w Mystique. Logan w pełnym biegu łapie kobietę w ramiona i porusza się dalej w kierunku wyjścia. Butem otwiera drzwi. Przebiegają kilka metrów dziedzińca gdy fala uderzeniowa wybuchu powala ich na ziemię. Logan pyta, czy czuje się dobrze. Raven odpowiada, że teraz już tak.


Shaw zadaje kolejne pytanie - czy to nie było egoistyczne. Nie chodzi mu o Logana, lecz o Mystique. Pyta, kiedy pierwszy raz usłyszała nazwisko Fury. Pada odpowiedź, że usłyszała jak Logan je wykrzyczał, gdy wchodziła do budynku z Sentinelem. Shaw pyta ponownie. Słysząc, że kobieta powtarza swoje poprzednie słowa sam odpowiada. To było dwa miesiące temu - "Wszyscy prócz jednego. Nazywa się Nick Fury." - ponieważ wtedy po raz pierwszy korzystała z danych Nicka zawartych w systemie S.H.I.E.L.D.. Agentka Darkholme odpowiada, że kocha Logana. Sebastian odpowiada, że dlatego przywróciła mu jedną rzecz, bez której nie mógł żyć - wojnę. Atak na ambasadę, kradzież i rozmontowanie Sentinela, akcję w stalowym młynie - wszystko to zostało ukartowane przez nią. To ona była Nickiem Furym. Znajdująca się po przeciwnej stronie krat kobieta zmienia postać. Nick Fury gratuluje Shawowi. Na swoją obronę ma to, że spowodowała śmierć tylko i wyłącznie ludzi, a dane nie zostały wysłane gdyż zniszczył je własnoręcznie. Jest jednak gotowa sprostać wszelkim konsekwencjom, jakiekolwiek by nie były. Sebastian cieszy się i chce, żeby zaczęła zaraz. Jeden z żołnierzy przesuwa dźwignie otwierając celę. Zdziwiona Mystique pyta, czy ją uwalnia. Pułkownik odpowiada, że tak - "Ty go wypuściłaś, więc ty sprowadzisz go z powrotem." Odchodzi zostawiając Mystique samą.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #35 Wolverine vol. 3 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.