Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #10

New Avengers #10

New Avengers #10

"The Sentry conclusion"

Postacie
Zapowiedź

Tajemnice, związane z Sentrym zostają ujawnione, aby odbić się czkawką w całym Universum Marvela. Gościnnie wystąpią: Astonishing X-Men, Fantastic Four, Inhumans i wielu innych...

Cytat

Lindy Reynolds: "Could..could you just not stare at me, Mr...
Paul Jenkins: "Jenkins. I'm sorry. I've never met one of my comic book creations before. [...]"

Streszczenie

Helikopter S.H.I.E.L.D.. Jenkins z maniakalnym zainteresowaniem przygląda się Lindy Reynolds. Ta bezskutecznie stara się mu wytłumaczyć, że nie jest postacią z komiksu przez niego wykreowaną. Jenkins zastanawia się, w jaki sposób sam Sentry wpłynął na jego umysł, by powołaść tę postać do życia w komiksie. Niespodziewanie Lindy pada nieprzytomna na podłogę.


Po chwili pani Reynolds budzi się już w umyśle swego męża, gdzie wita ją Emma Frost. Ta szybko wprowadza panią Reynolds w sytuację. Wiedząc już, że za złożoną sytuacjąę jej męża odpowiedzialny jest Mastermind, znana jest przyczyna jego stanu psychicznego. Niestety jakakolwiek pomoc w chwili obecnej jest wykluczona, gdyż Bob Reynolds zbyt przerażony prawdą , całkowicie zamknął się w sobie. Zadaniem Lindy jest go uspokoić na tyle, by Emma Frost mogła go wyleczyć.


Na zewnątrz tymczasem monstrualnych rozmiarów próżnia, stanowiąca odzwierciedlenie stanu emocjonalnego Roberta, próbuje rozerwać pole chroniące ciało Reynoldsa, Frost i Richardsa. Zapobiec temu starają się połączone siły superbohaterów i oddziału specjalnego S.H.I.E.L.D..


Z powrotem w umyśle Reynoldsa. Emma insormuje Lindy, że sposobem na uspokojenie jej mężą jest dotarcie do ich wspólnych wspomnień, a następnie ich przywołanie. Lindy z pewną obawą przystaje na pomysł Emmy. Frost skanuje wspomnienia pani Reynolds i natrafia na jedno, które wydaje się być odpowiednim.


Dwoje młodych ludzi spaceruje wybrzeżem pod rozgwieżdżonym niebem. Wchodzą na skały, po czym siadają obok siebie i wspólnie podziwiają pełnię księżyca. Młoda dziewczyna imieniem Lindy pyta siedzącego obok niej chłopaka imieniem Bob, ile dziewczyn zdążył już tu przyprowadzić. Bob odpowiada, że trzy dni wcześniej przejeżdżając tą okolicą na swym motorze odkrył to miejsce. Od razu wtedy pomyślał, że powinien przyprowadzić tu Lindy. Oboje na chwilę milkną, przy czym Lindy nie przestaje przyglądać się Robertowi. Ten w końcu to zauważa i pyta, co się stało. Dziewczyna bez słowa rzuca się na niego i całuje go. Oglądając to Reynolds czuje się winny z powodu tego, ile Lindy musiała przez niego wycierpieć. Frost powtarza mu, że to nie jego wina i że może to jeszcze wszystko powstrzymać.


Z powrotem na zewnątrz próżnia atakująca połączone siły najpotężniejszych supergrup i S.H.I.E.L.D. nagle przestaje się poruszać.


W umyśle Reynoldsa Frost pyta go o tożsamość generała, który wynajął Wyngarda, by ten zmodyfikował pracę mózgu Roberta. Za chwilę w rękach Emmy pojawia się komiks, na którego okładce znajduje się Szalony Generał, sam komiks natomiast opowiada o walce połączonych sił X-Men i Sentry'ego z generałem. Bob nie wie, gdzie on teraz przebywa, ale jest pewien, że uda mu się go odnaleźć. Sam pyta natomiast o Masterminda. Emma opowiada mu jeszcze raz o jego mocach, wspomina także o swych kontaktach z Jasonem. Znała go na tyle dobrze, że wie, w jaki sposób wyeliminować skutki jego działalności. Metoda Masterminda polegała na zawirusowaniu umysłu. Następnie w umyśle niczym nie podejrzewającego właściciela wirus rozwijał się do momentu, w którym zaczynał przejmować nad nim kontrolę. Im silniej Bob z nim walczył, tym wirus stawał się potężniejszy. Jego wołanie o pomoc zakiełkowało w umyśle choćby twórcy komiksów, a ten uznając to za świetny pomysł, nieświadom zupełnie źródła inspiracji, stworzył o tym historię. Reynolds pyta Frost, czy ta może go uleczyć. Emma odpowiada pozytywnie. Nikt jednak, włącznie z nim nie będzie pamiętał o tym, co wydarzyło się wcześniej. Historia Sentry'ego zacznie się tu i teraz. Jedynymi osobami posiadającymi pamięc o tym, kim był i co robił wcześniej, będzie jego żona i Reed Richards. Robert zostanie też członkiem Avengers.


Emma i Bob pojawiają się w świecie rzeczywistym, gdzie superbohaterowie liżą rany po walce. Przyszła w końcu pora, by odblokować umysł Reynoldsa i uwolnić jego supermoce. Frost delikatnie przykłada dłonie do jego twarzy, po czym następuje błysk i przed zgromadzonymi pojawia się Sentry w swym kostiumie. Przez tłum przeciska się Lindy, która ląduje teraz w objęciach swego mężą. Ten już bez żadnych problemów rozpoznaje żonę. Do Iron Mana tymczasem dzwoni Jarvis, by ten czym prędzej udał się do swego domu.


Lecąc w kierunku wieży Starka New Avengers zauważają olbrzymi symbol górujący teraz nad nią, u którego zwieńczenia znajduje się olbrzymia złota kula. Sentry tłumaczy, że jest to jego wieża obserwacyjna.


Wylądowawszy Avengers przyglądają się, jak Sentry zmierza w kierunku swojego domu.


Opuszczony magazyn gdzieś poza miastem. Na koniec spotkania Reed Richards pyta Starka, o co chodzi z tą sprawą z S.H.I.E.L.D. i z Savage Land. Do dyskusji włącza się też Namor, jednak Tony szybko ją ucina stwierdzając, że nic niezwykłego się nie wydarzyło i nie ma o czym rozmawiać.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #10 New Avengers #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.