Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #62

Ultimate X-Men #62

Ultimate X-Men #62

"Magnetic North" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Okazało się, że Magneto wcale nie musi być na wolności, żeby nieĽle namieszać. Ze swojej celi, pociągał za sznurki planu, skupiającego się na osobach Alexa Summersa i Lorny Dane. Co z tego wyniknie dla X-Men?

Cytat

Magneto: "Are you familiar with the game?"
Polaris: "Nuh... no."
Magneto: "Well, don't worry. I'm an excellent teacher."

Streszczenie

Savage Land. Ukrywający się w przed światem Longshot poluje na ogromnego pterodaktyla. Gdy rzucona przez niego włócznia przebija ciało prehistorycznego zwierzęcia, tajemnicza kobieta wychodzi z ukrycia i przyznaje Arthurowi, że naprawdę ciężko było go odnaleźć. Dziewczyna przedstawia się jako Wanda Lehnsherr Maximoff. Blondyn rozpoznaje w niej córkę Magneto więc zastanawia się, czy przybyła, aby go uratować. Jednak odpowiedź nie jest taka, jakiej by sobie życzył. Longshot zamordował bezbronnego człowieka ,a tym samym przyczynił się do jeszcze większego konfliktu pomiędzy ludźmi a mutantami, dlatego Wanda, która pracuje obecnie dla S.H.I.E.L.D., została wysłana, aby pojmać go i oddać w ręce sprawiedliwości. Chłopak ani myśli poddać się bez walki, jednak w konfrontacji z magią Scarlet Witch nie ma on większych szans. Dziewczyna zamienia Arthura Centino w kota, a następnie kontaktuje się z generałem Fury i melduje wykonanie zadania. Longshot ma pozostać więźniem S.H.I.E.L.D do czasu, aż Genosha poprosi o jego ekstradycję.


Chicago. Miejsce tragedii. Alex kłóci się z Emmą Frost, twierdząc, iż nie powinna była pozwolić S.H.I.E.L.D. zabrać Lorny. Według niego Polaris nie jest niczemu winna. Emma nie miała jednak wyboru, bowiem gdyby odmówiła, wówczas zaaresztowano by także ją i wszystkich jej uczniów. Mimo to Havok obawia się o los swojej dziewczyny, ponieważ pojmali ją przecież ci sami ludzie, którzy zbudowali Sentinels. Panna Frost uspokaja go, twierdząc, że Nick Fury jest ich przyjacielem i nie pozwoli, aby Lornie stało się coś złego. Dwójka podejrzanie wyglądających mężczyzn przygląda się im z daleka.


Triskelion, cztery godziny później. Lorna odzyskuje przytomność w plastikowej celi i ze strachem zauważa, że jej towarzyszem jest sam Magneto. Eric próbuje ją przekonać, że nie ma powodu do obaw, gdyż on jest jej przyjacielem. Gdy mężczyzna kieruje się w stronę dziewczyny, Quicksilver, który pełni rolę strażnika i monitoruje ich celę, ostrzega ojca, aby trzymał się od Polaris z daleka. Lehnsherr zapewnia, że chciał jej tylko zaproponować partię szachów [patrz - cytat numeru].


Zrozpaczona Emma kontaktuje się z Profesorem X i informuje go o zajściach, jakie miały miejsce w Chicago. Kobieta nie może się również pogodzić z myślą, iż Polaris została zamknięta w jednej celi razem z Magneto. W obecnej jednak sytuacji, jest to jedyne miejsce, które będzie w stanie powstrzymać Lornę przed ewentualną ucieczką. Xavier wie o tym najlepiej, gdyż to właśnie on zaprojektował plastikowe więzienie. Frost winą za ostatnie wydarzenia obarcza samą siebie. Kobieta dopiero teraz zdaje sobie sprawę, że Charles miał rację, izolując w pewnym sensie swoich studentów od reszty społeczeństwa. Niestety zbyt późno zrozumiała, iż postępując w ten sposób Profesor miał na celu ochronę świata przed mutantami, a nie odwrotnie. Xavier obiecuje swoją pomoc. Prosi również Emmę, aby do czasu wyjaśnienia całej sprawy, nikomu nie wspominała o towarzyszu Lorny z celi.


Tymczasem transmisję telekonferencji pomiędzy Frost a Xavierem zdołała przechwycić piątka uczniów Emmy. Znając miejsce przetrzymywania Lorny, Alex postanawia uwolnić swoją ukochaną i liczy na pomoc kolegów. Doug Ramsey decyduje się zostać w Akademii, jako że jego zdolności nie będą im przydatne w terenie, a poza tym będzie miał wówczas możliwość poszukania informacji, które mógłby udowodnić niewinność Polaris. Sam Guthrie jest przeciwny pomysłowi Havoka, ponieważ obawia się, że atakując Triskelion narobią sobie tylko dodatkowych problemów. Jednak widząc jak wściekły jest Summers, niechętnie ale zgadza się pomóc w wydostaniu Lorny z więzienia. Podobnie czynią Jean-Paul i Roberto DaCosta.


Triskelion. Skulona Polaris siedzi w kącie celi, podczas gdy Magneto rozgrywa sam ze sobą partię szachów i próbuje jednocześnie nawiązać z dziewczyną rozmowę. Lorna jest bardzo zaskoczona faktem, że panna Frost i Profesor X byli kiedyś parą. Lehnsherr przypuszcza, że Emma naucza swoich studentów podobnie jak robi to Charles, bowiem dla obojga świat obrazują odcienie szarości, tymczasem on sam zdecydowanie rozgranicza wszystko na to co dobre i na to co złe. Dla Magneto nie istnieje nic pośrodku. Eric pyta Lornę, czy podziela jego poglądy.


Na wezwanie Profesora X, wszyscy X-Men zbierają się w sali poświęconej pamięci Hanka McCoya. Charles informuje swoich uczniów o tragicznym w skutkach incydencie, kiedy to Lorna Dane tracąc kontrolę nad swoimi mocami, doprowadziła do śmierci kilku cywili. Scott nie może w to uwierzyć, gdyż dobrze wie, że Polaris potrafi doskonale panować nad swoimi zdolnościami. Chłopak ujawnia, że Lorna była kiedyś jego dziewczyną, co ogromnie zaskakuje Jean. Według Xaviera nie ma teraz czasu na wspominanie przeszłości, bowiem brat Scotta i jego kilku kolegów szykują się właśnie do odbicia Polaris, a podzieleni na dwa zespoły X-Men mają za zadanie im w tym przeszkodzić. Gdyby grupie złożonej z Cyclopsa, Kurta, Storm, Kitty i Logana nie udało się zatrzymać studentów Emmy Frost, wówczas do akcji wkroczą Marvel Girl, Colossus i Iceman.


Chicago, miejsce tragedii, wieczór. Dwóch mężczyzn wyciąga z kanału dziwnie wyglądające urządzenie, po czym obaj pakują je do furgonetki. Forge nie do końca rozumie, dlaczego użyli jego generatora pól magnetycznych do wpakowania w kłopoty Polaris, zamiast dzięki niemu wydostać z więzienia Magneto. Czarnoskóry chłopak odpowiada, iż taki był plan Mistrza Magnetyzmu. Chwilę później obu zauważa patrolująca okolicę blondwłosa policjantka. W obawie przed problemami towarzysz Forge'a jednym ciosem powala ją na ziemię. Kobieta ginie ma miejscu, a czarnoskóry mężczyzna przybiera jej postać. Oczy sobowtóra pani oficer przyjmują intensywny, żółty kolor...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #62 Ultimate X-Men #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.