Avalon » Serie komiksowe » House Of M » House Of M #3

House Of M #3

Postacie
Zapowiedź

¦wiat stanął na głowie i tylko dwie osoby zdają sobie z tego sprawę. Zobaczcie, jak Wolverine próbuje zorientować się, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, zanim zacznie rozwiązywać zagadkę House Of M. A na ostatnich stronach ma się zdarzyć coś niesłychanego... Ciekawe co?

Cytat

Wolverine: "What is going on...?"

Streszczenie

Pamięta, jak natknął się w lesie na wilki. Pamięta, jak Captain America pomógł mu w czasie wojny. Pamięta zbiornik i głosy naukowców. Pamięta starcie z Hulkiem i z Dark Phoenix. Przypomina sobie także, jak odtrąciła go Mariko, a potem przeskakuje do niedawnej przeszłości, kiedy to Xavier zwołał X-Men i Avengers, by zadecydować o losie Wandy Maximoff. Pamięta też, jak wspólnie ruszyli do ruin katedry w Genoshy. Ze wzrokiem utkwionym gdzieś w dali, powtarza ostatnie zdanie, które wtedy usłyszał. Tak znajduje go Mystique, która domaga się wyjaśnień, dlaczego wybiegł tak nagle. On odpowiada, że pamięta całe swoje życie, ale nie pamięta, co robili wczoraj. Mystique wyjaśnia, że misja przebiegła pomyślnie, chociaż nie obyło się bez ofiar wśród ludzi, ale tym nie powinien się zadręczać. Jemu chodziło jednak o coś innego - o wydarzenia w Genoshy. Raven o niczym nie wie, więc pyta, czy coś się stało lordowi Magnusowi. Na dźwięk tego imienia, James przypomina sobie obraz z katedry - Xaviera w otoczeniu trzech innych osób. Z trwogą wykrzykuje nazwisko profesora, na co Mystique stwierdza, że S.H.I.E.L.D. może zapewnić mu odpowiednią terapię, jeśli tego potrzebuje. James spogląda na nią z kamienną twarzą, po czym przeskakuje barierkę Hellicarriera i spada kilka kilometrów w dół, w sam środek Nowego Jorku. Odbija się od jednego budynku i spada na dach innego, chwytając się krawędzi i podciągając z trudem. Gdy tak leży, lecząc rany, ma okazję przyjrzeć się miastu i nie może zrozumieć, co tu się stało.


Gdy już dochodzi do siebie, postanawia udać się na mały rekonesans i zapoznać z aktualnymi wydarzeniami. Lektura prasy codziennej niczego nie rozjaśnia, ale za to utwierdza go w przekonaniu, że musi odszukać Xaviera. Strąca więc jakiegoś chłopaka z motoru, konfiskuje maszynę i opuszcza miasto.


Wieczorem dociera do posiadłości w Salem Center. Zakrada się do środka i węszy, ale nie znajduje znajomych zapachów. W środku znajduje tylko śpiącą dziewczynkę i jej rodziców. Budzi więc mężczyznę i pyta go, gdzie jest Charles Xavier. Tamten nie zna nikogo takiego, a na dalsze pytania odpowiada, że mieszkają tu już piętnaście lat i błaga by nieznajomy zostawił jego rodzinę w spokoju. James wychodzi bez słowa i odjeżdża.


Zatrzymuje się w przydrożnym barze, by skorzystać z telefonu. W informacji pyta o adres Xaviera, ale nikt o takim nazwisku nie mieszka w Nowym Jorku, ani w Westchester. Postanawia więc najpierw odszukać Petera Parkera, ale słyszy, że może dostać jedynie adres jego fanklubu. W tej chwili zauważa, że obok dwóch mutantów zaczepia zwykłą kobietę, rzuca więc słuchawkę i rusza na pomoc.


Wracając do Nowego Jorku, udaje się do wieży Starka i domaga się spotkania z właścicielem, jednak recepcjonistka informuje go, że pan Stark jest tylko właścicielem budynku i nie mieszka w mieście. W tej chwili, słyszy za plecami głos agentki Drew, która ostrzega, że szefowie kazali go przyprowadzić za wszelką cenę. Jest z nią reszta jego oddziału i chociaż wyglądają na zaniepokojonych stanem dowódcy, gotowi są z nim walczyć. James pyta, jak go znaleźli, więc Jessica przypomina o lokalizatorze i prosi, by nie robił zamieszania. Sekundę później zostaje ogłuszona, a Wolverine rzuca się do ucieczki. Rogue i Nightcrawler próbują odciąć mu drogę do wyjścia, więc wyskakuje oknem i wsiada na motor. Mystique nie przestaje strzelać, a Kurt próbuje dogonić go dzięki serii teleportacji, jednak gdy już ma go pochwycić, zostaje trafiony serią strzał i pada na ulicę. James przyspiesza i przeskakuje nad samochodami w korku, trafiając wprost do otwartego płaszcza Cloaka, który zamyka się za nim.


Wyjście znajduje się w ciemnym pomieszczeniu, gdzie motor natychmiast się rozbija, a James zeskakuje w ostatniej chwili, gotowy do walki. Wita go Luke Cage ze swoją grupą, zdziwiony trochę, że Wolverine rozpoznaje go. Zanim jednak przejdą do dalszej części rozmowy, James musi zniszczyć lokalizator, który ma wszczepiony u podstawy czaszki. Może to zrobić sam, albo pomoże mu Hawkeye, który już wziął go na cel.

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

House Of M #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.