Avalon » Serie komiksowe » House Of M » House Of M #2

House Of M #2

Postacie
Zapowiedź

No i stało się - świat stanął na głowie. Tylko czy to na pewno był pomysł Wandy, czy może jej ojca, który postanowił skorzystać z okazji? I co wy na to, bohaterowie?

Cytat

Kitty Pryde: "Okay, let's get into it. Who was the first mutant? And don't say Moses or Jesus, I'm taking officially."

Streszczenie

Bronx, rankiem. Stary człowiek opuszcza swoje mieszkanie w obskurnej kamienicy. Ledwie schodzi po schodach, trzymając się poręczy. Ze skrzynki na listy wyciąga kilka urzędowych kopert, zaadresowanych do Stevena Rogersa. Na ulicy bawią się dzieci, obdarzone nadludzkimi zdolnościami, lecz gdy starzec wychodzi z budynku, wszystkie zatrzymują się i przyglądają mu się. On ignoruje spojrzenia ciekawskich i idzie dalej w dół ulicy.


Hartford, Connecticut. Przy porannej kawie i tostach, Scott Summers słucha radiowego wywiadu z Mary Jane Watson, na temat jej nowego filmu. Z sypialni wychodzi zaspana Emma, przepraszając, że zasnęła zbyt szybko poprzedniego wieczoru. Scott mówi, że nic się nie stało, ale ona wie dokładnie, o czym myśli i obiecuje wynagrodzić mu to dzisiaj. Nie może jednak wziąć dnia wolnego, bo ma dziś spotkanie z młodym Richardsem - synem astronautów, którzy zginęli podczas misji. Mimo wszystko, Scott docenia jej zaangażowanie w pracę.


Los Angeles. W telewizji rozpoczyna się talk show Alison Blaire, a jej pierwszym gościem jest gwiazdor programu "Me And Mine" - Simon Williams. Zanim jednak przejdą do rozmowy o jego programie, Ali chciałaby zapytać o plotki, dotyczące Williamsa i Carol Denvers. Simon odpowiada, że są tylko bliskimi przyjaciółmi.


Najpopularniejsza superbohaterka Ameryki patroluje właśnie Nowy Jork, kiedy słyszy wycie syren i zauważa samochód uciekający przed policją. O ile Remy i jego koleś nieźle dają sobie radę z opóźnianiem pościgu, nie mają najmniejszych szans z Carol, która zatrzymuje ich samochód i ciska nim do parku. Remy nie poddaje się, więc chwyta go za frak i rzuca o pomnik w kształcie głowy Sentinela, który upamiętnia przelaną krew mutantów. Od tej pory panem le Beau zajmie się już policja.


Cincinnati, Ohio. Panna Pryde rozpoczyna lekcję historii w swojej klasie od pytania: kto był oficjalnie pierwszym mutantem. Chociaż wszyscy uczniowie należą do gatunku Homo superior, tylko jedna dziewczynka podaje prawidłową odpowiedź i to dlatego, że jej mama ma niezdrową fiksację na punkcie księcia Namora. Z westchnieniem, Kitty przechodzi do dalszej części lekcji, dotyczącej drugiej wojny światowej.


Hell's Kitchen, Nowy Jork. Do knajpy wchodzi czarnoskóry mężczyzna. Już od progu jakiś głos pyta gliniarza, co może dla niego zrobić. Otrzymawszy potwierdzenie, że Sam Wilson jest detektywem, Luke Cage zaczyna drażnić się z nim, nazywając narzędziem systemu i oprawcą swojego gatunku. Wilson jednak nie daje się wyprowadzić z równowagi i pyta, czy Cage wie, co stało się Wilsonowi Fiskowi. Ten najwyraźniej nie wie o co chodzi, a gdy słyszy, że Fisk został pobity i wylądował w śpiączce, zaczyna bić brawo temu, kto tego dokonał. Zapytany, co wtedy robił, odpowiada, że spał i wykorzystuje okazję, by zapytać detektywa, czy może jeszcze spać spokojnie.


Doktor Strange - psychiatra - pyta swego pacjenta, czy znowu przydarzyło mu się to samo. Robert potwierdza. Kiedy był z dziećmi na placu zabaw, zobaczył nagle ścianę z kratami w oknie, jakby pochodzącą z innego świata, która zaczęła zbliżać się do niego i zniknęła, kiedy krzyknął. Stephen pyta go, czy wie, co oznaczała ta wizja, ale on tylko chowa twarz w dłoniach i powtarza w kółko, że nie wie.


Gdzieś w Rosji, na tle zachodzącego słońca, tuman kurzu unosi się nad polem. To Piotr Rasputin samotnie ciągnie olbrzymią bronę. Przystaje, by odetchnąć i spojrzeć w dal.


Chicago, placówka badawcza laboratoriów Starka. Henry McCoy próbuje wyperswadować swojemu koledze ryzykowny program badań, przez który może stracić posadę. Hank Pym jest jednak dobrej myśli i wieży, że Tony Stark doceni jego pomysł. W odpowiedzi słyszy, że sama idea prowadzenia badań w celu wyizolowania genów odpowiadających za mutację jest niepoprawna politycznie i może uchodzić za rasistowską, co z góry ją dyskwalifikuje w oczach opinii publicznej. McCoy próbuje pocieszyć kolegę mówiąc, że rozumie, co musi czuć wiedząc, że jego gatunek jest skazany na wymarcie i domyśla się, że dinozaury czułyby to samo, gdyby były dość inteligentne. Aby pocieszyć Pyma, postanawia postawić mu obiad.


Paryż. W salonie mody Janet van Dyne, Ororo Munroe przymierza suknię, uszytą specjalnie dla niej na przyjęcie w domu Magnusa. Marudzi przy tym strasznie i przywołuje wiatr, by sprawdzić, czy materiał się nie odkształca, niszcząc przy tym wystrój gabinetu. Janet zapewnia, że wygląda wspaniale i doskonale dopasuje się do strojów gospodarzy. Mówi, że sprowadziła nawet ozdoby z Wakandy, o które prosiła, ale Ororo wciąż nie jest pewna.


Znowu ma ten sen: zbiornik, rurki, ostrza i bestia, którą się stał. Wolverine budzi się z krzykiem i zauważa obok siebie Jean Grey. Zdenerwowany, rzuca się na nią i wysuwa pazury, ale wtedy Mystique powraca do swojej formy, przypominając, że zrobiła to specjalnie dla niego. Wybiega z pokoju i błądzi po sterylnych korytarzach, spotykając ludzi w mundurach, aż wreszcie odnajduje wyjście, którym wydostaje się na taras. Jest wyraźnie zaskoczony, że znajduje się na pokładzie Hellicarriera, w samym środku powietrznej floty, noszącej znaki House of M.

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

House Of M #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.