Avalon » Serie komiksowe » X4 » X4 #4

X4 #4

X4 #4

Chapter 4

Postacie
Zapowiedź

Stacja pełna robactwa z Brood rozbija się na Times Square i tylko połączone siły X-Men i Fantastic Four mogą zapobiec opanowaniu Nowego Jorku przez kosmiczne pasożyty! Koszmar w świetle dnia!

Cytat

Johnny Storm: "We're heading right for you, up Broadway !"
Susan Storm: "(...)I'm rolling out the red carpet now."

Streszczenie

Times Square. Nowy Jork. Invisible Woman i Storm obserwują zbliżający się obiekt - prom kosmiczny pilotowany przez obcą formę życia. Mutantka pyta ,czy jest gotowa. Sue stwierdza, że nie ma takiej rzeczy z którą by sobie nie poradziła. Dodaje, że to jej błąd i ona jest za to odpowiedzialna. Ororo stara się ją podtrzymać na duchu - starała się ocalić życie rozbitków, a ona zrobiłaby to samo. Po chwili obie dochodzą do wniosku, że trzeba usunąć infekcję z ciał rozbitków. Lecz najpierw trzeba uratować miasto. Sue sprawdza łączność z Johnnym. Słysząc potwierdzenie oznajmia, że statek wprawdzie jest w jednym kawałku, ale wydziela wielką ilość ciepła. Do Human Torcha dołącza Storm. Ich zadaniem jest uniknięcia najgorszego, czyli spowolnienie i ochłodzenie promu. Na razie obcy ich nie zaatakują - temperatura i prędkość skutecznie blokują ich wewnątrz. Po chwili przystępują do akcji.

Johnny zajmuje pozycję pod statkiem. W tym czasie Storm przyzywa burzę ,zmniejszając temperaturę. Czas na drugą fazę. Ororo ustawia się przed dziobem pojazdu i korzystając z siły wiatru spowalnia go. Słysząc potwierdzenie, Sue ustawia niewidzialną pochylnię, po której ma zjechać prom. Obiekt trafia na odpowiednie miejsce. Invisible Woman z trudem utrzymuje rampę. Statek jak po sznurku zbliża się do celu. W końcu zaczyna trzeć o ulicę, przewrając słupy i obijając się od budynków, by zatrzymać się kilkadziesiąt metrów dalej. Sue wycieńczona pada na ziemię.


Baxter Building. Beast informuje Reeda, iż statek z powodzeniem udało się sprowadzić na ziemię. Dodaje jednak, że to dopiero pierwszy krok - obcy muszą zostać unieszkodliwieni. Co prawda SHIELD udało się ewakuować mieszkańców pobliskich budynków, ale są zdani tylko i wyłącznie na siebie. Reed mówi, że żeby plan się powiódł potrzebują obu składów w pełnej gotowości bojowej, co w tej chwili jest niemożliwe. Hank, spoglądając na przyjaciół zamkniętych w szklanych pojemnikach, stwierdza, że może uda im się przygotować. I to szybciej niż myśleli na początku. Plan jest wprawdzie ryzykowny, ale może się udać. Mr. Fantastic, nie podziela opinii McCoya - jest zbyt wiele niewiadomych czynników gdy eksperymentuje się z mutagenem, do tego dochodzi wpływ promieniowania. Hank wie o tym wszystkim, ale jest gotów podjąć ryzyko. Obaj biorą się do roboty - Hank będzie przetwarzał kody genetyczne oparte na badaniach sprzed wypadku; Reed, zaczyna dopasowywać schematy promieniowania, które wcześniej wyliczył. Richards, mówi, że może być tylko nikła szansa, na pomyślny rezultat. Beast odpowiada, że jadyne co im zostało to modlić się ,by Ben i Scott sprowadzili Logana na czas.


Tymczasem. Gdzieś w Kanadzie. The Thing dostrzega miejsce gdzie mógł ukryć się Wolverine - opuszczony dom. Prosi, by Scott zatrzymał, po czym, nie czekając na wylądowanie, zeskakuje wprost na budynek. Nagle zostaje odrzucony na pobliskie drzewa. Z gruzów wyłania się napromieniowany Logan. Cyclops stara się utrzymywać przeciwnika na odległość, wystrzeliwując promienie z oczu. Ben w tym czasie wyrywa drzewo i miota nim w Logana. Ten jednak z łatwością unika pocisku. Scott mówi, że to nic nie daje i musiałby się znaleźć bliżej, by móc efektywnie walczyć. The Thing odpowiada, by pozostawił to jemu - szarżuje na rywala, który ,zgodnie z przewidywaniami, owija się wokół niego. Scott kilkoma strzałami sprawia, że po chwili Logan nieprzytomny leży na ziemi.


Na spotkanie przybyłej dwójki wylatuje Johnny Storm. Informuje, że nic nie wydostało się na razie ze statku. Ben prosi, by Scott został i doglądał obcych wraz z innymi. W tym czasie on zawiezie Logana do laboratorium. Po chwili Cyclops przystaje na propozycję i odlatuje wraz z Human Torchem.


Laboratorium Reeda. The Thing wnosi zamkniętego w kapsule Wolverine'a. Mr. Fantastic prosi, by włożył go do pojemnika, tak jak pozostałych. Komora zamyka się. Nagle coś zwraca uwagę obecnych w pokoju. Za oknem, daleko nad miastem, widoczne są dwa ogniste znaki - jeden to symbol Fantastic Four, drugi należy do X-Men.


Na miejscu okazuje się, że nad miastem unoszą się obce formy życia, podobne do gigantycznych ryb. Nagle dziwny dźwięk zwraca uwagę Reeda. Z promu powoli wychodzi Matka kosmitów.

Autor: Spence

Galeria numeru

X4 #4 X4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.