Avalon » Serie komiksowe » X4 » X4 #3

X4 #3

X4 #3

Chapter 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men i Fantastic Four kontra... X-Men i Fantastic Four?! Niespodziewany przeciwnik sprawia, że obie grupy zwracają się przeciwko sobie!

Cytat

The Thing, do Wolverine'a: "Hey, gumby...Mind if I dance with your date ? Cuz it's clobberin' time! "

Streszczenie

Część grupy, która pozostała na Ziemi przeczesuje las niedaleko Nowego Jorku w poszukiwaniu wraku statku. Johnny stara się uspokoić grupę, jednak nie udaje mu się to. Niepokój wzmaga tylko brak jakiejkolwiek komunikacji oraz fakt, że przed utratą łączności słyszeli krzyki. Wymianę słów przerywają, trzy druty, które przebiły się przez pojazd Fantastycznej Czwórki, sprawiając, że zaczyna spadać. Storm mówi Human Torcjowi, że ona zajmie się poszukiwaniem rozbitków, a on napastnikami. Johnny jednak widzi już co się stało - zostali zaatakowani przez X - Men. Grupa ratunkowa postanawia, że nie mogą atakować przyjaciół, którzy nie zachowują się normalnie. Przekształceni przez burzę słoneczną mutanci atakują.


Po kilku minutach walka powoli zmierza do końca - udało się unieruchomić Emmę i Gambita. Reed tłumaczy wszystkim co się stało - promieniowanie kosmiczne zmieniło strukturę genetyczną i nadało im zdolności podobne do FF. Johnny Storm pyta co ,w takim razie, z Sue i Benem. Mr Fantastic odpowiada, że ich ciało i tak zostało zmienione więc nie powinno stać się z nimi nic złego. Nightcrawler stara się złapać Human Torcha ogonem, jednak ten włącza płomień i po chwili Reed wraz ze Scottem unieruchamiają mutanta. Pozostał tylko Wolverine, który pazurami powala na ziemię Storm i już ma atakować dalej gdy do akcji wkracza The Thing oszałamiając go potężnym ciosem. Nie widząc szans Logan salwuje się ucieczką w gąszcz drzew.


Beast pyta czy przemoc może być skutkiem promieniowania. Reed odpowiada, że nie, ale mogło być to spowodowane bólem. Na tyle silnym, by zmienić ich w potwory. Cyclops wydaje rozkazy: Storm i Johnny zostaną tutaj, by poszukać Logana z powietrza, a tymczasem reszta wróci do domu i skorzysta z Cerebry, żeby go namierzyć. Postarają się też cofnąć skutki uboczne burzy kosmicznej.


Baxter Building, siedziba Fantastycznej Czwórki. Nowy Jork. Gambit, Nihtcrawler i Emma są zamknięci w szklanych kapsułach wypełnionych płynem. Beast i Reed, siedząc przy komputerze starają się dojść do konkluzji. Beast zauważa, że moce FF są powiązane z żywiołami - Ben to ziemia, Sue - powietrze, Johnny - ogień, a Mr Fantastic - woda. Kontynuując znajduje analogie ze zmienionymi X - men: Remy ma moce związane z ogniem; Kurt teleportuje się zmieniając powietrze wokół siebie; adamantium jest klasyfikowane jako płynny metal więc Wolverine to woda; Emma Frost może zmieniać postać w diament, ona więc reprezentuje ziemię. Reed - dowiedziawszy się o wtórnej mutacji - stwierdza, że DNA White Queen jest tutaj kluczowy. Na ekranie pojawia się Storm - znaleźli Wolverine'a, lecz jest coś jeszcze bardziej niepokojącego. Przełącza monitor, tak by pokazywał widok z jednego ze statków NASA - Titana. Wygląda na to, że przejdzie przez atmosferę i wyląduje w Nowym Jorku. Kamera pokazuje wnętrze kokpitu. Statek jest pilotowany przez kosmitę - Matkę.

Autor: Spence

Galeria numeru

X4 #3 X4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.